Koupě ojeteho Yarisa

vše ohledně modelové řady Yaris
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od jarson »

tipnem si?
jazdene ženou, opticky bez vád, minimálny nájazd - proste ideál :)
Preložené - kopec studených štartov a 99% krátkych jazd so studeným motorom, olej menemý len podla km, aj to na hornej hranici, teda v aute aj par rokov...
Ja mam take niečo podobné v rodine. ...švagriná. 500 metrov do skolky ráno, , potom to isté na obed, otáčky na studeno...vsak vieš si predstavit. Raz do týždňa 20km k svokre do vedlajšej dediny. Do mesta vôbec, tam šoferuje švagor na svojom aute. Ano, je krásne, čistučké a väčšinu času zaparkované v garáži.
Ja by som také nechcel.
Na druhej strane , motor je len jeden diel z mnohých a tiež sa dá vymenit. Zvyšok je totiž naozaj v stave nového auta.
Ale len som si tipol.Vôbec ma neber vážne, môžem byt kludne totálne mimo.
A teraz k veci. O tom, že tieto motorčeky mávaju za studena taký traktorový zvuk sa už viac krát hovorilo. Neviem presne ako to riešili, ale myslím, že väčšina to neriešila vôbec. Niekto to považuje za vlastnost, Ošuchaná páka - materialy v autách už nie su ako z 90tich rokov. Už to tolko nevydrží a yaris nie je vyššia stredná a podla toho su použité aj materiály v interieri. Navyše nieviem , či ste si niekto všimli , ale ženy mávaju tieto veci proste opotrebené viac - udajne prstene - škrabance, a potom kozmetika - chemický vplyv.
Mimochodom novú radičku kupiš za cca. 10€ a máš to vybavené. Skôr býva "napadnutý" volant a to už tak lacno nevyriešiš.
Ja by som to dal prehliadnut niekomu , kto ma s týmto motorom skúsenost a podla toho sa rozhodol.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od slabostka »

Ja som sa raz viezol v aygu s týmto motorom a bolo to "desné" a tým myslím otrasné. Určite sú lepšie alternatívy k tomuto autu ale jasné ak ti to vyhovuje tak ber. Aj keď mám toyotu rád toto by som nebral ani zadarmo.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Hanys
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: stř 01.07.2020, 18:51

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od Hanys »

jarson píše:tipnem si?
jazdene ženou, opticky bez vád, minimálny nájazd - proste ideál :)
Preložené - kopec studených štartov a 99% krátkych jazd so studeným motorom, olej menemý len podla km, aj to na hornej hranici, teda v aute aj par rokov...
Ja mam take niečo podobné v rodine. ...švagriná. 500 metrov do skolky ráno, , potom to isté na obed, otáčky na studeno...vsak vieš si predstavit. Raz do týždňa 20km k svokre do vedlajšej dediny. Do mesta vôbec, tam šoferuje švagor na svojom aute. Ano, je krásne, čistučké a väčšinu času zaparkované v garáži.
Ja by som také nechcel.
Na druhej strane , motor je len jeden diel z mnohých a tiež sa dá vymenit. Zvyšok je totiž naozaj v stave nového auta.
Ale len som si tipol.Vôbec ma neber vážne, môžem byt kludne totálne mimo.
A teraz k veci. O tom, že tieto motorčeky mávaju za studena taký traktorový zvuk sa už viac krát hovorilo. Neviem presne ako to riešili, ale myslím, že väčšina to neriešila vôbec. Niekto to považuje za vlastnost, Ošuchaná páka - materialy v autách už nie su ako z 90tich rokov. Už to tolko nevydrží a yaris nie je vyššia stredná a podla toho su použité aj materiály v interieri. Navyše nieviem , či ste si niekto všimli , ale ženy mávaju tieto veci proste opotrebené viac - udajne prstene - škrabance, a potom kozmetika - chemický vplyv.
Mimochodom novú radičku kupiš za cca. 10€ a máš to vybavené. Skôr býva "napadnutý" volant a to už tak lacno nevyriešiš.
Ja by som to dal prehliadnut niekomu , kto ma s týmto motorom skúsenost a podla toho sa rozhodol.
Tak nakonec to je hnus,jezdilo to v nejake charite,vozilo bezdomovce a jako bonus,auto byla totalka na zadni cast,tak jdu hledat jinde
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od jarson »

tak to je "ještě horší, než jsme doufali" :mrgreen:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Hanys
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: stř 01.07.2020, 18:51

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od Hanys »

jarson píše:tak to je "ještě horší, než jsme doufali" :mrgreen:
Aut je spousta,ja to beru s usmevem:-) jen me nasral ten prodejce,co jen tipoval vymeneny naraznik,nakonec z nej vypadlo,ze on byl ten co to opravoval a poslal mi i fotku.nic pry nemusel lakovat krom narazniku a podle puvodni majitelky skoda z toyoty pres 100 tisic.na fotce rozbite svetla,ohly kufr,naraznik natlaceny pod auto a fest kopnute zadni kolo,pry do toho naboural nejaky ozrala na parkovisti.
Paiu
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: sob 02.04.2022, 14:57

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od Paiu »

Zdravim. Kluci zná někdo to auto? https://auto.bazos.cz/inzerat/149374351 ... -yaris.php. , Včera jsem to auto zkoušel a zjistil jsem že spojka je asi zralá na výměnu, zabírá úplně na hoře, pak další problém je s velkým technickém, prej ho Stratil ( nemůže najít) a nechal si udělat duplikát, velikostně A4 ( divný). Má někdo zkušenosti s výměnou spojkové sady, a na kolik by to vyšlo cenově včetně práce. Předem děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od jarson »

Chápem, že ťa to láka, ale ak ťa to zaujíma , ja osobne by som tento kus ďalej neriešil.
Áut je všade plno a aby som kupoval niečo , čo už pri kúpe má problém to sa mi fakt nechce.
Ano, základny servis je jasný, ale rovno spojku? Neviem ja mám ( mal som ) auta s nájazdmi 500, 350 a 280 tkm a nikde zatiaľ spojka měněna nebola . Všade je originál.
Koľko teda to musí toto mať najazdene ? Alebo ako s tým jazdili, keď odchádza pri o dosť menšom nájazde? Jasné , " odborník" vie spojku zničiť aj za 10tkm. Ak takto jazdí , ako bude na tom zvyšok auta?
Atď,atď.
Ak je niekto taký gazda , že aj veľký techničák stratí, to tiež hovorí niečo. Áno, môže sa stať, ale...
Je to každého věc, ale já som sa naučil, že každé dodatočne opravy , ktoré sa pri kúpe zdajú ako ľahko zvládnuteľné a sú prezentované ako bežné opotrebenie v zmysle " však nekupujes nove auto" sa vo finále nevyplatia. Takéto ponuky sú lákavé , ale realita býva iná.
Najcastejsie to necháš tak a jazdis , hoci si povieš predtým , že to po kúpe urobíš, alebo ťa to bude stát peniaze a čas kým to budeš mať v stave , ako by si to kúpil " o dům dál" aj keď o chlp drahšie , ale bez problémov.
Chcel si vedieť čo si myslíme, tak za mňa toto.
Ale každý sme iný a keď myslíš tak spojku by si mal vymeniť v cene okolo 200+/- eur . Záleží akú spojku a kto to bude robiť.
A právnu čistotu ( ohľadom strateného tp) si iste tiež vieš dať niekde overiť.
Takže je to na tebe.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od slabostka »

a hlavne auto triedy B s 250000km je uz na zaciatku konca.. je to vydojene.... spotrebovane...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Paiu
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: sob 02.04.2022, 14:57

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od Paiu »

Díky kluci , hledám dál, ale spíše yarisa druhý generace.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od slabostka »

pozor na 1.3 v tej generácii, fakt berie olej a to celkom zásadne... neviem či všetky ročníky ale niektoré určite....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Paiu
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: sob 02.04.2022, 14:57

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od Paiu »

Jo četl jsem o tom, ještě jedna varianta je 1.4 v naftě , celkem spolehlivej motor, ale krátké zdalenosti..... bych ho asi hodně trápil.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od slabostka »

sme síce na toyota fore a mám tu značku rád ale hľadal by som aj inde ak vyslovene chceš malé benzínové auto - overené svojou spoľahlivosťou napr. suzuki swift, sX4, hyundai ix20,i20....honda jazz, mazda 2.... hybrid je asi nad limit tam by bola toyota jednoznačná....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od biscuit »

nafta u takhle malého auta je imho šílenost.
jinak mazda 2 se na některých trzích prodávala (us, mex) v přestrojení za yaris, což o mnohém vypovídá ;-)
a spolupráce pokračuje dál v opačném gardu: https://www.autocar.co.uk/car-news/new- ... C2%A320300
https://www.motor1.com/news/552623/2022 ... cs-photos/
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
tonny
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 02.03.2016, 06:40
Bydliště: Břeclav

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od tonny »

Paiu píše: ned 03.04.2022, 09:31 Zdravim. Kluci zná někdo to auto? https://auto.bazos.cz/inzerat/149374351 ... -yaris.php. , Včera jsem to auto zkoušel a zjistil jsem...
Já se kouknul co ještě prodává a hned na mne vyskočilo hodnocení: Podvodník!

Manželka měla Yarise 1.0 3D 2001 (výroba Francie, motor Japan), když jsem ho prodal kamarádovi bylo tam k 300tkm a pořád šlape bez problémů, jen svíčky filtry a olej, vlastně ještě lambda sonda. Spokojenost. Jezdilo hlavně město, občas protaženo. Kupovali s asi 240tkm. Před tím měla i Suzuki Swift 1,3 a taky spokojenost a bez problémů.

Pak jsem jí koupil ojetou Corolla Verso 1,8 2006 (Turek) s něco přes 200tkm, ve 120tkm byla měněna spojka, když jsme brali tak už byla zase na konci ale ještě neměnil. Hučeli ložiska v předních kolech, vyměnil i koncovku výfuku, za dva roky i střední díl a ještě nádrž. Naštěstí jsem při koupi na zvedáku sundal plasty a tu plsť v podbězích proti kamínkům a tu Tureckou pozinkovanou karosérii zespod nastříkal. Dveře a ostatní bez problémů, jen ten spodek a sežraná dojezdová rezerva.
Jen jsem tím chtěl říci, že záleží kde ten Japonec je vyroben a kdy, protože čím novější, tím více ekonomicky vyrobeno nehledě na značku.
Corolla Verso 1,8VVTi 2006, Toyota Sienna 3,5 2007, Ford Explorer 4,0 1998
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od slabostka »

a hlavne pri jazdenke je často všetko inak ako pri novom aute - môžeš mať ten najspoľahlivejší model na svete ak to auto nedostane čo treba a zrazu máš postrach peňaženky...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Yaris“