Koupě ojeteho Yarisa

vše ohledně modelové řady Yaris
Hanys
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: stř 01.07.2020, 18:51

Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od Hanys »

Ahojte vsichni,jsem tady novy a mel bych na vas zkusenejsi dotaz.Chci si koupit starsiho yarise,modelovy rok 2007 a vys,cena do 100 tisic.nasel jsem hezke kousky po prvnich majitelich s celkem malym najezdem,jen bych se chtel zeptat,jestli se vyplati priplatit za model 2010,jestli je na nem neco vic vychytaneho nez na starsich.vsiml jsem si akorat budiku,trosku jine svetla a multifunkcni volant.zarazilo me treba,ze jsem objevil modely 2011 jeste se starymi budiky a modely 2010 uz s rucickovymi.muzete mi prosim poradit,jestli se vyplati trosku priplatit za ten model 2010,nebo je to uplne stejne az na ty kosmeticke detaily.Predem vsem diky za odpoved Hanys
Hanys
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: stř 01.07.2020, 18:51

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od Hanys »

Jen jeste dodam,chci motor 1,0.forum jsem zde prolezl a otazky na me odpovedi jsem zde nenasel,tak proto pisu.nasel jsem treba v inzerci za 99 tisic model 2008 s najetymi 80ti tisici po prvnim majiteli a prodava to primo toyota,dalsi kousek za 95tisic,ale model 2010 a najeto 120tisic.ty budiky na tom novejsim se mi libi popravde vic,ale zas to auto meli uz 3 majitele a posledni nejezdil od 80ti tisic do autorizaku na servis.obe auta jsou jak jinak nez cervena a vypadaji hezky,tak nevim do ceho jit.
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od josuk »

myslím, že vždycky platilo a platí, že rozhoduje skutečný stav, ne papírové údaje o stáří a km. Podle mě ty nájezdy jsou stejně podsazené, co jsem měl yarise 10 let, tak i když se s ním "moc nejezdilo" stejně měl po 10 letech 150 tis.km. Přitom na pohled, co se týká třeba úniků oleje z motoru, ošoupaných sedadel, tak prakticky nebyl by poznat rozdíl , kdyby se to stočilo třeba na 30 tis.km. ;-)
Takže hoď třeba konkrétní inzeráty, ať se k tomu chlapci mohou vyjádřit. Jestli se nepletu, tak ručičkové budíky závisely také na stupni výbavy..?
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od biscuit »

podle mě je nejlepší se na auto jet podívat. a nevěříš-li si, že jsi schopnej něco poznat, vzít si s sebou zkušeného člověka přes auta.
s výbavou, nebo generačními problémy bohužel poradit neumím, yarisy po téhle stránce vůbec neznám. ale věřím, že jestli nějaké průserové věci jsou, dočetl by ses tady o nich.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Hanys
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: stř 01.07.2020, 18:51

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od Hanys »

Diky za vyjadreni,mate pravdu,hodne zalezi na stavu auta,ale priznam se,ze jsem doted mel doma druhe auto fabii,ktera za 6 let najela 40tisic.hledam auta,u kterych se da pres net dohledat,ze opravdu jezdily do autorizaku a porovnavam to i s udaji z technickych kontrol,aby fakt ty kilometry sedely.
Jak jsem ale hledal tak asi inovace u faceliftu po roce 2010 byly jen vizualni,nic tady ani na foru nepisete,ze by se neco vylozene kazilo,max par lidem to basti olej.
Hanys
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: stř 01.07.2020, 18:51

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od Hanys »

https://www.tipcars.com/toyota-yaris/ha ... 60086.html
Zde prvni,cena vyssi,ale km sedi,jen starsi kousek

https://auto.bazos.cz/inzerat/121827865 ... -yaris.php
Zde dalsi,serviska vedena do cca 80tisic v roce 2016 posledni udaj.pocet majitelu 4.novejsi model,multi volant,jine budiky

https://auto.bazos.cz/inzerat/121868692 ... vod-cr.php

https://auto.bazos.cz/inzerat/122068878 ... -klima.php
Hanys
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: stř 01.07.2020, 18:51

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od Hanys »

Tak ten prvni je pase,v autorizaku to nabizeji zakaznikum jako nahradni auto.
Dalsi uz je prodany,ten zluty je neskutecne zanedbane auto u prekupnika,co nema cenu ani 70 tisic
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od jarson »

pises, že by si si rad overil, či tvoj "kandidat" jazdil poctivo do autorizaku.
Tu to zistíš:
https://historievozu.toyota.cz/carinfo.aspx
Oatatné notoricky známe "overovacie" stránky ako STK/EK , Cebia a podobne predpokladam , že poznáš.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Hanys
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: stř 01.07.2020, 18:51

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od Hanys »

jarson píše:pises, že by si si rad overil, či tvoj "kandidat" jazdil poctivo do autorizaku.
Tu to zistíš:
https://historievozu.toyota.cz/carinfo.aspx
Oatatné notoricky známe "overovacie" stránky ako STK/EK , Cebia a podobne predpokladam , že poznáš.
Ano,tyhle stranky znam,proto i podle toho neco hledam.Prekvapil me ale ten autorizovany servis kde prodavaji po prvním majiteli,pritom to auto tam maji na jezdeni pro vsechny zakazniky.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od slabostka »

to sa nevylucuje, ked im tam stoji tak ho vyuziju... to nebrat..
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Hanys
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: stř 01.07.2020, 18:51

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od Hanys »

Na auto nastesti nespecham,mam jeste jedno nove,takze mam dost casu se porozhlednout a pockat,nez se neco zajimaveho objevi.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od slabostka »

Ja by som sa neupínal na tento model - 1.0 motor je podľa mňa "děsný" a 1.3 žerie olej....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od josuk »

slabostka píše:.. 1.0 motor je podľa mňa "děsný" a 1.3 žerie olej....
skvělá rada pro někoho, kdo chce pořídit yarise... podložená "zaručenými" zkušenostmi z internetových fór, vycházející od aut s neznámou historií a od lidí, kteří tam lili nesprávné oleje..
Hanys
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: stř 01.07.2020, 18:51

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od Hanys »

Kazdy si pod pojmem desny predstavi neco jineho:-) me vubec nevadi ze to auto bude slabsi a male,kazdy ma jine priority.myslim,ze uplne kazde auto ma sve mouchy a opravdu neexistuje zadny typ,co by nemel.mam sve duvody proc tohle auto chci,tak se nenecham jen tak odradit:-)
Hanys
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: stř 01.07.2020, 18:51

Re: Koupě ojeteho Yarisa

Příspěvek od Hanys »

Dnes jsem se byl kouknout na jednoho yarise,najeto 109tisic poctivych,ale trosku me prekvapila osoupana radici paka.cele auto bylo hezke,vypada nebourane,vse funguje,jen me jeste trosku zarazil hlucnejsi motor,kdyz byl motor studeny.po zahrati jel krasne tise.je tohle normalni?nemuze byt uz spatny rozvodak?
Odpovědět

Zpět na „Yaris“