Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

vše ohledně modelové řady Previa
sokrates
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 12.08.2015, 22:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od sokrates »

DÍKY MOC
Corolla E11 G6 manuál benzin r.v. 98
Previa II 2,4 benzin + LPG, manuál
Lite ace 2,0 diesel 8 míst
Lite ace 2,0 diesel dodávka
Lite ace ? benzin 8 míst
Hi ace ? benzin dodávka
Corolla 1,2 benzin r.v. 1975 jezdila za 4,8 l/100

Sokrates :-)
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od maslisko »

Tomiq píše: ned 17.01.2021, 13:31
zvady2 píše: ned 17.01.2021, 11:17 Kluci mne vyhazuje chyby P0420 a P0430 a lambdy měnily před prodejem, ale jen 2 jsou Denso a 2 nemaji značení
Pozor : auto ma jen 107 tis KM a nema plyn.
Já jsem napoprvé dával levnějšíuniverzální lambdy bez konektorů, na napojení drátů a ty právě nefungovaly. Házely furt chybu. Musel jsem dát o něco dražší s konektorama, které mají specifické hodnoty, co jsou potřeba.
S těmato chybama jezdím už asi třetí rok. Lambdy jsem po koupi auta (podzim 2017) vyměnil všechny, těma to není. Je to prostě slábnoucí katalyzátor, možná v kombinaci s přecitlivělou ECU. Kdesi jsem viděl nějaký americký TSB na stejný motor myslím v Camry, který byl o tom, že je ECU přecitlivělá na funkci katalyzátoru a vyhazuje ty chyby příliš brzo (= v době, kdy ještě katalyzátor katalyzuje dostatečně). Jako řešení bylo přehrání SW. Nevím, jestli se totéž týká i našich Previí, ale s touto hypotézou žiju. Podstatné pro mě je, že emisema procházím legálně, protože katalyzátor furt funguje dostatečně. Jenom teda musím před návštěvou STK/ME smazat tu chybu. To sice způsobí, že nejsou nastavené readiness kódy, takže technik musí provést nějaké doplňkové testy, ale to mě moc netrápí :)
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Tomixx
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: ned 06.01.2019, 09:59
Bydliště: Plzeň

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomixx »

Ahoj, jen teorie, nejsem mechoš, takže možná říkám bludy. Lambdy reagují na kyslík ( pokud jsou OK) takže se směs nespálí. Svíčky, cívky. Vstřiky máš OK. Pokud jde správné množství paliva do válce, tak nevím. Snad jen že je moc nebo málo vzduchu ve válci-nedodrzeni stachiometrickeho poměru směsi. Což bys mohl poznat podle okamžitých adaptací v diagnostice. Jak a zda vůbec jde vyčíst kompletní palivová mapa na Toyotě netuším.
Teď jsem řešil P0420 a 430 , byla to cívka, praskliny na těle cívky. Po výměně 2000km nic, mám také LPG, Landi s el. přímazem, cca 70 tis. na LPG, jen 2xchyba, vždy nejspíš vadná cívka-posledni origo co zbejva ma 243000 km, preventivně vyměním, dávám Denso, jak jinak.
Špatné teplé starty mohou souviset s teplotou. Jakou teplotu nasávaného vzduchu uvádí motor? Měla by být +- stejná jako venku, u teplého motoru trochu víc. Jen tedy nevím, zda to obyč diagnostika umí vyčíst.
Taky by byla možnost na noc odpojit baterii, tím se vymaže palivová mapa ( a nejspíš i radio tak bacha pokud je na kód)
První start může trvat o pár sekund déle, ale pokud naskočí, a bude se chovat na volnoběh normálně, je pravděpodobně to podstatné OK. Po startu bys měl vyčkat na volnoběh na uzavření lambda smyčky-ohřátí lambd. To je vidět na diagnostice. Potom bys měl motor zajet ve všech režimech. Město, dálnice a tak. Kalibrace je cca. 500 km, JEN na benzín.
Uff, končím.
Previa 2 , benzín+LPG
Plzeň
Tomixx
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: ned 06.01.2019, 09:59
Bydliště: Plzeň

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomixx »

A ještě-pokud jsem jen smazal chybu, za cca. 200 km byla zpět. Takže 420 a 430 je s největší pravděpodobností chyba cívky (cívek) , tedy pokud máš OK svíčky.
Previa 2 , benzín+LPG
Plzeň
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomiq »

Já bych řek, že pokud by byly načatý civky a vynechavalo zapalování, nehlasilo by to P420 a P430, ale P172 a P174.
Jak píše Máslo, ta jednotka je příliš přísná a nejlepší, co s tím udělat ,je se s tím smířit. Když smazu chyby, projedu na benzín a nově zkalibruju LPG, po třeba 100km při ustálené jízdě mi to hodí P172 a P174 chudou směs. Když na korekcich pridam, dříve nebo později to hodí P420 a P430. Což v tomto případě znamená, že směs je bohatá a jednotka to už nezvládá korigovat. Srovnat to mezi se mi nikdy nezdařilo, tak na to dlabu. Ale držím to směrem k tě bohate směsi,pac to motoru nevadí. Svíčky mají barvu správnou a vůle ventilu se mi po 25ti tis. nehla. Zkoušel jsem dát i emulátor předstihu a v tomto ohledu to nepomohlo.
Kořen slova Toyota je Toy!
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od fsoos »

Tak vidim, ze nas je tu viac Previi s diagnozou 0420 a 0430 - pozitivne asi je, ze to z LPG nesuvisi. Ja som uz kadeco pomenil, este skusim tie cievky (predsa len by bol narok, kedze som sa tento rok prehupol cez 300k). Jasne, ze DENSO je DENSO, ale ak mam menit vsetky 4, tak uvazujem aj o NGK, co by bolo na vsetky o 50EUR menej. Ale mozno prisporim a kupim to OEM DENSO. Rozdiel tam podla mna bude asi v zivotnosti....
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od zaki »

Nevím , co pořád řešíte za problém s těmito dvěma chybama . Já jsem je měl taky co jsem ji koupil v roce 2010 a to jsem ještě plyn neměl . Emisema jsem po dovozu z Německa prošel bez problému . Po vymazání chyb , se po čase objevily znovu . Pak jsem našel video na youtube , ohledně odclonění lamda sondy . Tak jsem koupil ty redukce na odclonění těch sond , namontoval a je už 11 roků klid . Ani jednou tato chyba už nenaskočila a to i když už jsem měl katalyzátor v prdely . Teda jenom jeden , ten tam už vůbec nebyl a ten druhý už měl na mále . Mám to i na Celice , tam ta chyba vyskakovala taky .
Prostě kupte si ty redukce , namontujte je tam a máte klid .
Pokud nevíte jak to vypadá , tak tady máte obrázek https://www.lpgprofi.cz/redukce-lambda- ... 18x1-5/d13 . A máte tu výhodu , že to stojí tak málo , já jednu tehdá kupoval za 250 na ebay .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od zvady2 »

:D taky mam redukce koupené na ebay z Číny a půlrok klid :)
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomiq »

No tak jste mě nahlodali a plácnul jsem se přes kapsu, vypláznul jsem 5.89 dolarů a objednal jsem z Alika dva kusy. :?
Kořen slova Toyota je Toy!
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od fsoos »

zaki píše: pát 27.08.2021, 01:20 Nevím , co pořád řešíte za problém s těmito dvěma chybama... namontujte je tam a máte klid.
No ale pred technickou si to davas dole nie? To asi by technici mali s tym problem, ci nie? Inak (uz to toho nechcem vrtat a objednam si ich aj ja) som ale zistil, ze mne to hadze IBA na plyne a iba ked idem s velmi lahkou nohou. Na benzine mozem mat nohu lahku ako chcem, chyby to nehodi. Koniec prispevku, objednavam medzikusy :)
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od zaki »

Nedávám je dolů , protože nejdou vidět . Ze spodu jsou schované , takže je nikdo nevidí . Na Celice to vidět jde , ale nikdo mě nikdy nic neříkal a to jsem s ní byl už 5x na STK co jí mám . Tady je foto , jak to jde vidět na Celice https://drive.google.com/file/d/1VpRM1y ... sp=sharing
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od fsoos »

zaki píše: úte 31.08.2021, 22:44 Nedávám je dolů , protože nejdou vidět .
To znie dobre, idem do toho aj ja. Mas pravdu, ze dolu do motora ak sa pozera zhora, tak by to musel hladat, aby si to vsimol. Inak mal si tam dost miesta? Nedotyka sa uz kablik lambdy chladica. Lebo, si pamatam, ze tam bolo nejako malo miesta...
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od zaki »

Ne , je to v pohodě , je tam dost místa . Není se čeho bát .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomiq »

fsoos píše: úte 31.08.2021, 22:36
zaki píše: pát 27.08.2021, 01:20 Nevím , co pořád řešíte za problém s těmito dvěma chybama... namontujte je tam a máte klid.
No ale pred technickou si to davas dole nie? To asi by technici mali s tym problem, ci nie? Inak (uz to toho nechcem vrtat a objednam si ich aj ja) som ale zistil, ze mne to hadze IBA na plyne a iba ked idem s velmi lahkou nohou. Na benzine mozem mat nohu lahku ako chcem, chyby to nehodi. Koniec prispevku, objednavam medzikusy :)
Řekl bych, že to nesouvisí úplně s "lehkou nohou" . Tu chybu to vyhodí, když jedeš delší dobu v ustáleném režimu a má čas to vyhodnotit. Tzn. stejné otáčky, stejná poloha plynu.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od zvady2 »

:idea: jo dělalo mi to na dálnici
Odpovědět

Zpět na „Previa“