Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomiq »

Ke Stagu se umím připojit bez problémů. Funguje na ten základní kabel, kterej by každej plynař měl mít. I kdyby to bylo zaheslovaný, dá se to snad nějak vyresetovat, ne? Hledej. Neříkej, že v celém Brně a okolí nenajdeš šikovného plynaře.
Kořen slova Toyota je Toy!
sokrates
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 12.08.2015, 22:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od sokrates »

no, řeknu ti, že v Brně žádná hitparáda ... to hlavní hnízdo na Vídeňské je úplně mimo hru, další mají ceny jak prase a ještě neg. recenze ... objevil jsem jednoho s ruským jménem, možná úkáčko, ceny rozumný, tak tam v pondělí zkusím zavolat a to je tak všechno ... ty seš asi zdaleka, co? ... jo, a ještě jeden na cestě do Brna, ale ten se nedokázal připojit na plyn
Corolla E11 G6 manuál benzin r.v. 98
Previa II 2,4 benzin + LPG, manuál
Lite ace 2,0 diesel 8 míst
Lite ace 2,0 diesel dodávka
Lite ace ? benzin 8 míst
Hi ace ? benzin dodávka
Corolla 1,2 benzin r.v. 1975 jezdila za 4,8 l/100

Sokrates :-)
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomiq »

Hele, já jsem amatér, naučil jsem se servisivat si svoje auta a dělat ostatním automechanika nechci, není to můj obor.
Ty stejně potřebuješ někoho, kdo se Ti o to bude starat nějak pravidelněji.
Kořen slova Toyota je Toy!
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od fsoos »

sokrates píše: pát 15.01.2021, 19:00 dneska mně mechoš vrátil káru a říkal, že to bylo lambdama, vyměnil obě. Ovšem teď v zimě s tím až takovej problém nebyl. Ale každopádně tam byl i problém s benzínem. Za studena to naskočilo okamžitě, ale dokud to jelo na benál, chyběl výkon, měl jsem problém vycouvat z garáže, je to trochu do kopca, muselo se to napřed trochu ohřát. Zbytek poznám až v létě. Taky jsem předtím zkoušel kde co, nový svíčky a senzor otáček na klice, nepomohlo. Stálo to 6000 Kč, dost drahý, ty lambdy se dají koupit obě kolem 2000. Tak hodně štěstí.
NO lambdy som postupne od 2016 vymenil vsetky. Hovoris dve - myslis tym pred katalyzatorom dve, alebo za? Na tomto pokusnom motore su este stale 4 (mal som ich 4 aj v avensis verso, tam to ale po facelifte zaokruhlili spolu na dve). Inak som menil asi pred mesiacom jednu za katalyzatorom - a presiel som s denso na NGK tak uvidim. (a mas pravdu, ze mne to po starte na benzin do kopca tiez velmi netaha, az ked sa zahreje motor, ale to je poriadny kopec). Inak som este nepocul myslienku o kalibrovani systemu jazdou na benzin - myslis, ze by to stalo za to urobit aj teraz - mesiac po vymene? Este tu niekto nieco napisal o senzore teploty chladiacej kvapaliny - s tym si sa nejako hral? A cievky si skusal? - Ja sa v elektronike auta nevyznam vobec, takze si neviem nic pomerat, a mechanika, ktory by mal chut sa takto hrat s tym som este nikdy nenasiel. Inak v Brne poznam Michala Outratu, je to vyborny plynar, ale robi podla mna iba Prins (dlhe roky bol v UK a naucil sa robit vyborne pracu).
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomiq »

fsoos píše: ned 17.01.2021, 09:57 Inak som este nepocul myslienku o kalibrovani systemu jazdou na benzin - myslis, ze by to stalo za to urobit aj teraz - mesiac po vymene?
Originální benzínová jednotka si neustále ukládá adaptace mapy. Ty podle té benzínové nastavíš plynovou. Dle délky benzínových vstřiků a map senzoru a dalších senzorů se určuje délka plynových vstřiků. Jenže ty délky vstřiků souvisí s teplotou a tlakem vzduchu, kvalitou plynu, opotřebení vstřiků zanesení filtru atd. Takže si ty jednotky provádí korekce. Ideální by bylo, zakázat korekce na benzínové jednotce, jenže to nejde. Nejhorší je, povolit korekce na obou, protože jak se jedna hne, ta druhá si to dorovná a rozhodí se proti sobě. Takže na plynové by se to určitě mělo zakázat. Každopádně tak jako tak, po nějaké době ježdění se ty mapy plynové a benzínové jednotky vůči sobě rozhodí a benzínová to dorovnává. Takže pak přepneš na benzín a ty mapy máš rozhozené. A ten motor nejede, páč se vstřikama čeká až co mu poradí lambda. Takže ideál je jednou za čas projet to na benzín a tu lpg jendotku pak zkalibrovat. A taky je vhodné nemít nastavenou úplně nízkou teplotu přepínání.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od zvady2 »

Kluci mne vyhazuje chyby P0420 a P0430 a lambdy měnily před prodejem, ale jen 2 jsou Denso a 2 nemaji značení
Pozor : auto ma jen 107 tis KM a nema plyn.
tonny
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 02.03.2016, 06:40
Bydliště: Břeclav

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od tonny »

Michal Outrata http://www.greenfuel.cz/ dělá hlavně Prins, je i dovozce systému Prins do ČR a ještě montuje LPGTECH, jako levnější variantu. Bohužel má tolik práce, že nestíhá, nemá čas a už nechce opravovat zařízení namontované od jiných plynařů. Také montuje do nových aut pro prodejce a dělá už vlastně jen sám. Nedivte se proto negativním hodnocením jeho přístupu na netu k cizím zákazníkům.

S těmi korekcemi benzín/plyn, že se to dorovnává za jízdy, pamatuji si to tak před pěti lety, jak to nějaký výrobce (Polského nebo Českého) systému uváděl jako jeho přednost.
Corolla Verso 1,8VVTi 2006, Toyota Sienna 3,5 2007, Ford Explorer 4,0 1998
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od fsoos »

Tomiq píše: ned 17.01.2021, 10:55
fsoos píše: ned 17.01.2021, 09:57 Inak som este nepocul myslienku o kalibrovani systemu jazdou na benzin - myslis, ze by to stalo za to urobit aj teraz - mesiac po vymene?
Originální benzínová jednotka si neustále ukládá adaptace mapy. Ty podle té benzínové nastavíš plynovou. Dle délky benzínových vstřiků a map senzoru a dalších senzorů se určuje délka plynových vstřiků. Jenže ty délky vstřiků souvisí s teplotou a tlakem vzduchu, kvalitou plynu, opotřebení vstřiků zanesení filtru atd. Takže si ty jednotky provádí korekce. Ideální by bylo, zakázat korekce na benzínové jednotce, jenže to nejde. Nejhorší je, povolit korekce na obou, protože jak se jedna hne, ta druhá si to dorovná a rozhodí se proti sobě. Takže na plynové by se to určitě mělo zakázat. Každopádně tak jako tak, po nějaké době ježdění se ty mapy plynové a benzínové jednotky vůči sobě rozhodí a benzínová to dorovnává. Takže pak přepneš na benzín a ty mapy máš rozhozené. A ten motor nejede, páč se vstřikama čeká až co mu poradí lambda. Takže ideál je jednou za čas projet to na benzín a tu lpg jendotku pak zkalibrovat. A taky je vhodné nemít nastavenou úplně nízkou teplotu přepínání.
Dakujem pekne za vyborne vysvetlenie. Pri tomto vysvetleni sa mi pospajalo viac veci dohromady. A naozaj na tom nieco bude, zeby trebalo skalibrovat ten plyn. Ono totiz pred rokom som mal problem s plynom, ale doteraz som si suvislosti nedal dokopy s touto poruchou. A sice problem bol v tom, ze hocikedy sa mi prepol pocas jazdy plyn na benzin. Isiel som k svojmu plynarovi (Brezno) a on sa trochu s plynom hral - neviem presne co robil (viem ze popri vymene filtra vymienal aj senzor tlaku a popritom robil nieco aj s teplotou) - no a kedze to po tomto zasahu nepreslo (objavil sa novy neduh a sice, ked sa minie LPG automaticky mi to neprepne na benzin, len auto zacne spmalovat a prepnut musim sam), potom na druhy raz skontroloval cez OBD funkcnost lambda sond a povedal, ze jedna urcite odchadza lebo dava len slaby signal. Tu som vymenil a to prepimanie zmizlo, ale je mozne ze prave v tom case sa objavil prave ten problem so startovanim. Davalo by mi to zmysel, teraz naozaj pojazdit na benzine, nacitat nove mapy a potom zajst na nastavenie. Len neviem kam zajst, ten chalan co mi to robil velmi nebol zrucny, k Hatiarovi do Zvolena sa mi nechce (uz nerobi on, ale jeho servisaci a to uz nie je co byvalo)... tak neviem. Prins konektory a programy nemaju vsetci plynari a k Outratovi neviem, ci by som sa dostal teraz cez tuto koronu...
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomiq »

zvady2 píše: ned 17.01.2021, 11:17 Kluci mne vyhazuje chyby P0420 a P0430 a lambdy měnily před prodejem, ale jen 2 jsou Denso a 2 nemaji značení
Pozor : auto ma jen 107 tis KM a nema plyn.
Já jsem napoprvé dával levnějšíuniverzální lambdy bez konektorů, na napojení drátů a ty právě nefungovaly. Házely furt chybu. Musel jsem dát o něco dražší s konektorama, které mají specifické hodnoty, co jsou potřeba.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomiq »

fsoos píše: ned 17.01.2021, 13:24 no a kedze to po tomto zasahu nepreslo (objavil sa novy neduh a sice, ked sa minie LPG automaticky mi to neprepne na benzin, len auto zacne spmalovat a prepnut musim sam),
Tohle všechno se dá nastavit. Tlak plynu a teplota reduktoru při které přepíná zpět na benzín, prodlení, zda přepne trvale, nebo se pak sám vrátí, atd.
Kořen slova Toyota je Toy!
sokrates
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 12.08.2015, 22:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od sokrates »

Tomiq píše: sob 16.01.2021, 20:14 Hele, já jsem amatér, naučil jsem se servisivat si svoje auta a dělat ostatním automechanika nechci, není to můj obor.
Ty stejně potřebuješ někoho, kdo se Ti o to bude starat nějak pravidelněji.


A už jsem tady zase :-( To špatný startování za tepla vyřešil mechoš
Ale po nějakým čase to odmítá jet na benzín. Nastartuje na benzín, na volnoběh se chová normálně, ale dál nic ... nejde za plynem, jak zkusím přidat, otáčky trochu povyskočí, ale vzápětí spadnou, jet se s tím nedá, žádný výkon. Pokud nechám zapnutej plyn a přeskočí to na něj, tak už jede úplně normálně a bez problémů. Když za jízdy přepnu na benál, nejede.
Teď mám vyndaný vstřiky a pokouším se je čistit špiritusem s ultrazvukem. Chtěl jsem ještě otestovat regulátor tlaku, ale nedokážu ho vyndat z té podivné spojky. Mechoši nemají čas a stejně bych na ně zrovna neměl ... Nenapadá tě, čím by to ještě mohlo být? Díky
Corolla E11 G6 manuál benzin r.v. 98
Previa II 2,4 benzin + LPG, manuál
Lite ace 2,0 diesel 8 míst
Lite ace 2,0 diesel dodávka
Lite ace ? benzin 8 míst
Hi ace ? benzin dodávka
Corolla 1,2 benzin r.v. 1975 jezdila za 4,8 l/100

Sokrates :-)
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomiq »

Tak pokud máš benzínové vstříky venku a čistíš je, ověř, jestli nepropouští a jestli otevírají.
To, jak se to chová může mít více příčin. První, jak jsem psal, rozhozené mapy, měly by se srovnat po ujetí cca 100km na benzín. Potom teda problém na benzínovém vstřikování. Ty vstřiky, palivový filtr a benzínové čerpadlo. Jestli to na plyn jede, tak v lambdě asi problém nebude.
Chtělo by to asi udělat nějakou diagnostiku. Lepší lpg jednotky umožňují přepínat po jednotlivých vstřikách a sledovat čas vstřiku a hodnotu lambdy. Tím se dá odhalit vadný plynový i benzínový vstřik.
Kořen slova Toyota je Toy!
sokrates
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 12.08.2015, 22:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od sokrates »

Tomiq píše: pát 21.05.2021, 22:54 Tak pokud máš benzínové vstříky venku a čistíš je, ověř, jestli nepropouští a jestli otevírají.
To, jak se to chová může mít více příčin. První, jak jsem psal, rozhozené mapy, měly by se srovnat po ujetí cca 100km na benzín. Potom teda problém na benzínovém vstřikování. Ty vstřiky, palivový filtr a benzínové čerpadlo. Jestli to na plyn jede, tak v lambdě asi problém nebude.
Chtělo by to asi udělat nějakou diagnostiku. Lepší lpg jednotky umožňují přepínat po jednotlivých vstřikách a sledovat čas vstřiku a hodnotu lambdy. Tím se dá odhalit vadný plynový i benzínový vstřik.
Vstřiky vyčištěný, otvírají, nepropouští, ale perfektně průchodný, trysky krásně čistý. Odpo, až kamoš donese přístroj, změříme výstupní tlak na regulátoru tlaku. Nejbližší diag. na plyn je v Popůvkách, ale ten se nedokázal připojit. Tři různý diag. na benál neukázaly nic. Na benál se s tím nedá ujet ani pár metrů, takže těch 100 km asi nevyzkouším. Těch 100 km jsem zkoušel loni, jaks mi to poradil, ale vzhledem k nefukční diag. na plyn to nic nepřineslo a na plyn to jede furt dobře.
Corolla E11 G6 manuál benzin r.v. 98
Previa II 2,4 benzin + LPG, manuál
Lite ace 2,0 diesel 8 míst
Lite ace 2,0 diesel dodávka
Lite ace ? benzin 8 míst
Hi ace ? benzin dodávka
Corolla 1,2 benzin r.v. 1975 jezdila za 4,8 l/100

Sokrates :-)
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomiq »

Já myslím, že tohle bez zkušeného odborníka nerozchodíš. Budeš muset rozbít prasátko a zajet do servisu. Když chceš opici, musíš mít na banány. Ve finále, odborník to napíchne a uvidí. Ty se s tím budeš srát další půlrok a ve finále tě to bude stát mnohem víc. Google mi našel v Brně tohle: https://autounger.cz/prestavba-lpg.html
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od zaki »

No co si myslíš , že je regulátor tlaku přišroubovaný na vstřikovací liště , tak to není . Je to tlumení , pulzace tlaku paliva . Regulátor tlaku je u čerpadla v nádrži ( vypadá takto https://www.amazon.com/23280-22010-Pres ... B086DB1CB2 ) . Pokud jezdíš s malým množstvím benzínu v nádrži , je možné , že odchází palivové čerpadlo a nedává dostatečný tlak , protože se přidírá . V nádrži musíš mít minimálně čtvrt nádrže , protože je chlazené benzínem . Pokud není ponořené v benzínu dlouhodobě , tak odejde úplně , protože jede i když jedeš na plyn .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Previa“