Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od zaki »

Zkusil bych změřit tlaky ve válcích jestli mají dobrou kompresi .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
sokrates
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 12.08.2015, 22:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od sokrates »

Tomiq píše:Tak změň technika. Tohle je naprosto běžná věc, kterou dělají všechna auta na plyn a já to u svých aut řeším pravidelně.
Zkusil jsem změnit technika, napojil se na plynovej systém a nikam ho to nepustilo, původní tvrdí, že to není nijak kódovaný. Výměna čidla otáček na klice nepomohla a slušná drbačka, ještěže kamoš má porodnický ruce. Takže asi ty ventily nechat přezkoumat. Plynař tvrdí, že s plynem to žádnou souvislost nemá. S teplotou ale očividně jo, když otevřu haubnu, aby to "vychladlo" rychleji, pomůže to. A když jsem to testoval, nechal na volnoběh zahřát na provozní teplotu, pak vypnul a startoval, byla tam jen nepatrná prodleva oproti studenýmu startu
Corolla E11 G6 manuál benzin r.v. 98
Previa II 2,4 benzin + LPG, manuál
Lite ace 2,0 diesel 8 míst
Lite ace 2,0 diesel dodávka
Lite ace ? benzin 8 míst
Hi ace ? benzin dodávka
Corolla 1,2 benzin r.v. 1975 jezdila za 4,8 l/100

Sokrates :-)
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomiq »

A zkoušels najet třeba 100km jen na benzín?
Kořen slova Toyota je Toy!
Tomixx
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: ned 06.01.2019, 09:59
Bydliště: Plzeň

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomixx »

A co snímač teploty chladící kapaliny? Nemyslím termostat.
Řídící jednotka si myslí, že je motor studený, tedy bohatší směs a tu nenastartuješ, moc benzínu, málo vzduchu. A motor uchlastáš.
Netočí nesmyslně vysoké otáčky po startu, i když je teplo? Jako když mrzne, drží otáčky vejš, aby se rychleji ohřál.

Jinak mám ještě Focuse 1,6 na Lpg a nikdy nebyl problém s lpg. Elektronické přimazávání které maže i plynové vstřiky a po 60000km ventilové vůle v normě. Celkem má najeto 255000km
Focus i Previe má lpg Landi Renzo.
Previa 2 , benzín+LPG
Plzeň
sokrates
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 12.08.2015, 22:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od sokrates »

Tomiq píše:A zkoušels najet třeba 100km jen na benzín?
jo, zkoušel, po rovině dobrý, ale do kopca v zácpě horor, nechtělo to jít za plynem, poskakoval jsem tam jak debil s ruční brzdou ... mrzí mě, že jsem se nechal ukecat na modernější auto, původně jsem toužil po r. 96 nebo kolem, vajíčko ...
Corolla E11 G6 manuál benzin r.v. 98
Previa II 2,4 benzin + LPG, manuál
Lite ace 2,0 diesel 8 míst
Lite ace 2,0 diesel dodávka
Lite ace ? benzin 8 míst
Hi ace ? benzin dodávka
Corolla 1,2 benzin r.v. 1975 jezdila za 4,8 l/100

Sokrates :-)
sokrates
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 12.08.2015, 22:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od sokrates »

Tomixx píše:A co snímač teploty chladící kapaliny? Nemyslím termostat.
Řídící jednotka si myslí, že je motor studený, tedy bohatší směs a tu nenastartuješ, moc benzínu, málo vzduchu. A motor uchlastáš.
Netočí nesmyslně vysoké otáčky po startu, i když je teplo? Jako když mrzne, drží otáčky vejš, aby se rychleji ohřál.

Jinak mám ještě Focuse 1,6 na Lpg a nikdy nebyl problém s lpg. Elektronické přimazávání které maže i plynové vstřiky a po 60000km ventilové vůle v normě. Celkem má najeto 255000km
Focus i Previe má lpg Landi Renzo.
po startu jde tak na 1800, ale jak jsem psal Tomiqovi, na benál jde blbě za plynem i studenej ... dá se nějak ověřit, jestli je snímač teploty chladiva OK?
Corolla E11 G6 manuál benzin r.v. 98
Previa II 2,4 benzin + LPG, manuál
Lite ace 2,0 diesel 8 míst
Lite ace 2,0 diesel dodávka
Lite ace ? benzin 8 míst
Hi ace ? benzin dodávka
Corolla 1,2 benzin r.v. 1975 jezdila za 4,8 l/100

Sokrates :-)
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od maslisko »

Celkem snadno pomocí diagnostiky. Máš?
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
sokrates
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 12.08.2015, 22:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od sokrates »

maslisko píše:Celkem snadno pomocí diagnostiky. Máš?
jo, ale tu nejjednodušší za pár korun a umím s ní akorát zabit kuře :-)
Corolla E11 G6 manuál benzin r.v. 98
Previa II 2,4 benzin + LPG, manuál
Lite ace 2,0 diesel 8 míst
Lite ace 2,0 diesel dodávka
Lite ace ? benzin 8 míst
Hi ace ? benzin dodávka
Corolla 1,2 benzin r.v. 1975 jezdila za 4,8 l/100

Sokrates :-)
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od maslisko »

Však to stačí - jenom je potřeba se v aplikaci naučit zobrazit data ze senzorů - ten parametr se bude jmenovat něco jako Coolant temperature.
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomiq »

Ještě by mohly být špatné benzínové vstřikovače. I se to logicky nabízí. Většinu času stojí, hřejí se a zraje v nich burešova mrdka.
Tohle , co popisuješ by mohl být protékající vstřik. Mě to zlobilo na jedničce.
Zkus si na té diagnostice zobrazit za jízdy hodnotu obou předních lamdasond na plyn a na benzín. Pak bys mohl být chytřejší.
Kořen slova Toyota je Toy!
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od fsoos »

sokrates píše: sob 27.06.2020, 10:41 Zdarec milí kolegové. Cca po dvou letech od montáže LPG začlo zlobit startování při zahřátým motoru a letních teplotách. Startér točí minutu, ale motor nenaskočí, ani malý pokus. Dá se to částečně řešit přepnutím na benál před vypnutím motoru, ale i tak to naskakuje relativně dlouho. Mechoš doporučil výměnu svíček, stalo se, ale zlepšení téměř žádné. Jak se ten plyn jmenuje nevím, v papírech je, že tam jsou komponenty od STAG a TOMASETTO a je to přimazávaný benzínem. Nemáte s tím někdo zkušenost?
No zdarec, tak mne sa udialo presne v tom case ako Tebe nieco podobne velmi podobne. Mne to robi aj na benzine aj na plyne. Iba ked je motor teply, tak ked nastartujem neudrzi otazky a zhasne (to sa dialo ked sa trochu ochladilo), ale v lete som aj ja tocil, tocil a nic nenatocil. Pomahalo, ze som startoval s plynom (pumpoval som nohou pedal a vacsinou - ale nie vzdy) motor naskocil. Teraz v zime je to lepsie, ale obcas sa stane, ze po podarenom starte musim vytocit motor do do cervenych cisel, potom pustim pedal, pomaly to padne, a volnobeh to uz udrzi. V lete sa mi ale stavalo, ze som jazdil aj radil s medziplynom, aby motor neskapal. Robil som dokonca raz taky pokus, ze som motor po starte nevytocil do cervenych cisel, ale ho len podupkavanim na plyn udrzoval vo vyssich otackach, po chvili som vysiel na dialnicu a po 150km, ked som vyradil do krizovatky, motor opat neudrzal otazky a zhasol. Tiez som uz menil sviecky, filtre, cistil MAF sensor, ale sa neviem pohnut dalej a mechanikom sa to nechce riesit. Teraz som sa docital nieco o moznom probleme s cievkami (lebo obcas, raz za dva-tri mesiace) mi nabehnu naraz obe chyby (0420 a 0421). Teraz je to unosne, teplo bolo dost zle... tak ze ako to teraz mas Ty by ma zaujmalo, teda od toho leta...
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomiq »

fsoos píše: pát 15.01.2021, 18:22
sokrates píše: sob 27.06.2020, 10:41 Zdarec milí kolegové. Cca po dvou letech od montáže LPG začlo zlobit startování při zahřátým motoru a letních teplotách. Startér točí minutu, ale motor nenaskočí, ani malý pokus. Dá se to částečně řešit přepnutím na benál před vypnutím motoru, ale i tak to naskakuje relativně dlouho. Mechoš doporučil výměnu svíček, stalo se, ale zlepšení téměř žádné. Jak se ten plyn jmenuje nevím, v papírech je, že tam jsou komponenty od STAG a TOMASETTO a je to přimazávaný benzínem. Nemáte s tím někdo zkušenost?
No zdarec, tak mne sa udialo presne v tom case ako Tebe nieco podobne velmi podobne. Mne to robi aj na benzine aj na plyne. Iba ked je motor teply, tak ked nastartujem neudrzi otazky a zhasne (to sa dialo ked sa trochu ochladilo), ale v lete som aj ja tocil, tocil a nic nenatocil. Pomahalo, ze som startoval s plynom (pumpoval som nohou pedal a vacsinou - ale nie vzdy) motor naskocil. Teraz v zime je to lepsie, ale obcas sa stane, ze po podarenom starte musim vytocit motor do do cervenych cisel, potom pustim pedal, pomaly to padne, a volnobeh to uz udrzi. V lete sa mi ale stavalo, ze som jazdil aj radil s medziplynom, aby motor neskapal. Robil som dokonca raz taky pokus, ze som motor po starte nevytocil do cervenych cisel, ale ho len podupkavanim na plyn udrzoval vo vyssich otackach, po chvili som vysiel na dialnicu a po 150km, ked som vyradil do krizovatky, motor opat neudrzal otazky a zhasol. Tiez som uz menil sviecky, filtre, cistil MAF sensor, ale sa neviem pohnut dalej a mechanikom sa to nechce riesit. Teraz som sa docital nieco o moznom probleme s cievkami (lebo obcas, raz za dva-tri mesiace) mi nabehnu naraz obe chyby (0420 a 0421). Teraz je to unosne, teplo bolo dost zle... tak ze ako to teraz mas Ty by ma zaujmalo, teda od toho leta...
Řekl bych, že máš bohatou směs. Zkus jezdit třeba 100km na benzín. Pokud se to srovná, nech zkalibrovat LPG. Bude- li to zlobit i na benzín, vypadá to na lambdasondy. Taždopádně to řeš, páč jestli jezdíš tak, jak popisuješ, dojebeš katalyzátory, ventily, svíčky, cívky, nebo něco jiného a bude Tě to stát podstatně víc.
Ještě by to mohlo být čidlo teploty.
Kořen slova Toyota je Toy!
sokrates
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 12.08.2015, 22:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od sokrates »

dneska mně mechoš vrátil káru a říkal, že to bylo lambdama, vyměnil obě. Ovšem teď v zimě s tím až takovej problém nebyl. Ale každopádně tam byl i problém s benzínem. Za studena to naskočilo okamžitě, ale dokud to jelo na benál, chyběl výkon, měl jsem problém vycouvat z garáže, je to trochu do kopca, muselo se to napřed trochu ohřát. Zbytek poznám až v létě. Taky jsem předtím zkoušel kde co, nový svíčky a senzor otáček na klice, nepomohlo. Stálo to 6000 Kč, dost drahý, ty lambdy se dají koupit obě kolem 2000. Tak hodně štěstí.
Corolla E11 G6 manuál benzin r.v. 98
Previa II 2,4 benzin + LPG, manuál
Lite ace 2,0 diesel 8 míst
Lite ace 2,0 diesel dodávka
Lite ace ? benzin 8 míst
Hi ace ? benzin dodávka
Corolla 1,2 benzin r.v. 1975 jezdila za 4,8 l/100

Sokrates :-)
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od Tomiq »

Máš- li vyměněné lambdy, najeď těch cca 100km na benzín, ať načteš adaptace a pak nech zkalibrovat LPG.
Kořen slova Toyota je Toy!
sokrates
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 12.08.2015, 22:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa III r.v. 2000 s LPG, problém při startování

Příspěvek od sokrates »

OK, díky, zkusím, ale bojím se, že s tím bude problém, ta firma, co mně montovala plyn už je zrušená a u dalších plynařů se nedokázali připojit, i když ten maník, co to montoval, říkal, že to není zaheslovaný
Corolla E11 G6 manuál benzin r.v. 98
Previa II 2,4 benzin + LPG, manuál
Lite ace 2,0 diesel 8 míst
Lite ace 2,0 diesel dodávka
Lite ace ? benzin 8 míst
Hi ace ? benzin dodávka
Corolla 1,2 benzin r.v. 1975 jezdila za 4,8 l/100

Sokrates :-)
Odpovědět

Zpět na „Previa“