Yaris II 1.3 - výměna ŘJ

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
p-david
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 14.06.2020, 09:17

Yaris II 1.3 - výměna ŘJ

Příspěvek od p-david »

Zdravím,

řeším problém u Yarise II 1.3-VVTi 2006.
Podle všeho je KO řídící jednotka (číslo dílu 89661-0D310). Diagnostika hlásí chybu P0500 - vadný snímač rychlosti (Yaris II už fyzický údajně nemá). Podle měření je na vedení špatné napětí.

Na trhu je sice dost ŘJ, ale to je právě to, co ve mně vzbuzuje obavy. V ŘJ je uložen kód imobilizéru a bojím se, že taková jednotka bude k ničemu bez kompletní sady klíčů a zámků. Podle servisu se do ŘJ dá nahrát kód imobilizéru (spárovat s klíči) jen jednou.

Neřešil tady někdo výměnu ŘJ? Lze použít ŘJ z vrakoviště nebo má servis pravdu?

Auto má měsíc do TK a tak bych to chtěl vyřešit. Alternativou je prodej na ND (53xxx km, nebourané, jen důlek ve dveřích, jak někdo nešetrně otevíral dveře sousedního auta).

Děkuji
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Re: Yaris II 1.3 - výměna ŘJ

Příspěvek od josuk »

ekonomické „řešení“ je sehnat trojici ŘJ +kroužek u spínací skřínky+klíč s čipem—teoreticky pak stačí čip se snímačem někde v autě nechat, čímž se sice ztratí funkce imobilizéru, ale jezdilo by to.

Jestli ale ta původní jednotka je pořád diagnostikovatelná, je myslím šance, že není chyba jednotky ale je to „jen“ v konektorech a kabelech.. což je potíž, že se to jednak špatně hledá…a za druhé je riziko, že investuješ do jiné jednotky a bude to to samé..
Taky existují emulátory imobilizéru, ideální by bylo najít někoho šikovného, kdo to nedělá poprvé.. ??
p-david
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 14.06.2020, 09:17

Re: Yaris II 1.3 - výměna ŘJ

Příspěvek od p-david »

MiBo díky.

Senzor rychlosti v převodovce bylo první, co mě napadlo. Jenže podle servisu tam není a bere se to z ABS.
Tachometr rychlost ukazuje, ale v OBD je 0 km/h.
S jinou ŘJ (rozuměj půjčenou z jiného auta) se problém neprojevil.
Celá anabáze začala o pár měsíců dřív, kdy na volnoběh auto chcípalo a cukalo i pod plynem. Tehdy jsem měl podezření na vodu v benzínu (auto de-facto rok stálo). Takže následovalo odčerpání nádrže a nový benzín. Pak to bylo lepší, ale volnoběh to mělo problém udržet, když sepla klima. Dělalo to hlavně, když v nádrži bylo 50% a víc benzínu. Po dalším laborování v servise padl verdikt - klapka sání (teda když jsem se dozvěděl, co stojí nová, tak mě málem odvezli). Po ověření s jinou se klapka potvrdila, ale po vrácení té původní problém téměř vymizel - volnoběh mi přijde nižší, ale aspoň to nechcípá. Jen se pro změnu objevila P0500...

Na schémata jsem narazil v neděli, ale ještě jsem neměl čas to pořádně projít.
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Yaris II 1.3 - výměna ŘJ

Příspěvek od MiBo »

p-david:
To je len inspiracia ako dat preverit "RJ"! Urciete na webe najdes viac.(blizkosti domova a rozumnu cenu)
http://www.hwservis.cz
https://www.ecuservis.eu
http://www.ntsup.eu/ridici-jednotka-vam ... s-u-ntsup/
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Yaris II 1.3 - výměna ŘJ

Příspěvek od slabostka »

RJ sa dá "aj" opraviť... skúsil by som najprv to - komunikovať s takou firmou - zväčša už poznajú chronické chyby jednotlivých RJ. Na fiate som takto nechal RJ Bosch opraviť, nebolo to lacné ale zlomok novej plus RJ z vraku nesie vždy riziko že sa chyba objaví aj tu.
Ale zrejme toto nie je tak častá chyba u yarisa.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Re: Yaris II 1.3 - výměna ŘJ

Příspěvek od josuk »

p-david píše:..Po ověření s jinou se klapka potvrdila, ale po vrácení té původní problém téměř vymizel - volnoběh mi přijde nižší, ale aspoň to nechcípá. Jen se pro změnu objevila P0500....
je jasné, že s žádnou chybou to stk, resp. už přes emise neprojde, to je striktní... resp. může to pak projít technickou a dají navíc 30 dnů na odstranění.

že se "závada" objevuje a mizí, podle toho, jak se hýbe s kabely... bohužel spíš může ukazovat na závadu kabeláže, co se tak špatně hledá...měřit odpory vedení a hýbat přitom svazky...??
Odpovědět

Zpět na „Yaris“