Rozsvícení světel-zhasnutí palubovky/posilovač/corolla 2006

Když na autě něco nefunguje a netýká se to přímo konkrétního modelu
Odpovědět
Niemand1090
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: sob 23.05.2020, 18:38

Rozsvícení světel-zhasnutí palubovky/posilovač/corolla 2006

Příspěvek od Niemand1090 »

Dobrý den ve spolek, prosím někoho kdo má jakoukoliv zkušenost s problémem, který se mi přihodil. Po rozsvícení světel, zhasne podsvícení palubovky, když světla zhasnu, palubovka se rozsvítí. Zároveň mi citelně "ztuhl" posilovač řízení. Problém nastal po odpojení baterie, demontáži a následné montáži startéru. Jedná se o corollu, r.v.2006, 1.4vvti. Budu vděčný za jakýkoliv postřeh a radu. Osobně se domnívám, že autoelektrikář mě nemine, ale zároveň se bojím, že na řízení "dvěma prsty", můžu zapomenout. Zdravím všechny a děkuji za cokoliv.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Rozsvícení světel-zhasnutí palubovky/posilovač/corolla 2

Příspěvek od jarson »

s tým riadením neviem poradit ...
Avšak co sa týka podsvietenia - spýtam sa takto - zhasne to uplne, alebo sa to len citelne stlmí?
Ak to druhé, nie je to nic zvláštne. Auto je nastavené zrejme tak, že ak rozsvietis svetlá, tak sa predpoklada , že je tma a aby ti prístrojovka nepálila do očí, stlmí sa. Stačí pridat jas na príslušnom tlačítku/ ovladači ( neviem presne ako to tam máš).
U mna je to na Toyote z roku 92 aj na Honde z roku 2006 takto urobené. Akurát u Toyoty si viem upravit sice podsvietenie palubky, ale digitálne hodiny ostávajú tmavé. Nakolko vsak ako je známe, digitálky u toyot svietia sami osebe na zeleno, tak mi to nevadí.
A k tomu riadeniu - len strielam do tmy - predpokladam , že ide o elektrické. Je možné, že pri tej výmene startera, sa nechtiac pohol/odpojil/poškodil/prerušil...proste nemá kontakt niektorý z káblov k nemu?
Niečo podobne mal kamarat na Felicii. Vypadnutý konektor. Vlastne ani nebol celkom vypadnutý, len nebol ako má byt. Prestriekalo sa to kontakt spreyom , nasunul ako má byt a OK. A to mu sen predtým isli objednávať riadenie za XXX€. Bol rád.
Netvrdím, že je to cesta pre teba, ale vsak kable skontrolovat skusit možes. Za to nic nedáš
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Niemand1090
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: sob 23.05.2020, 18:38

Re: Rozsvícení světel-zhasnutí palubovky/posilovač/corolla 2

Příspěvek od Niemand1090 »

Diky moc za radu, co sa jasu pristrojovky tyka, som deges, to same sa mi stalo u ceed-ky, ale ta mala ovladanie intezity inde ako toyota, uz mi to jeden uzivatel poradil, tak to je v poho, ten posilovac uvidim, az po vymene adekvatneho startera, servisak mi odpojil stavajuci a ked zistil, ze novy nepasuje, tak stary vratil, ale urcite moc dakujem za pomoc a radu.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Rozsvícení světel-zhasnutí palubovky/posilovač/corolla 2

Příspěvek od Tomiq »

jarson píše:s tým riadením neviem poradit ...
Avšak co sa týka podsvietenia - spýtam sa takto - zhasne to uplne, alebo sa to len citelne stlmí?
Ak to druhé, nie je to nic zvláštne. Auto je nastavené zrejme tak, že ak rozsvietis svetlá, tak sa predpoklada , že je tma a aby ti prístrojovka nepálila do očí, stlmí sa. Stačí pridat jas na príslušnom tlačítku/ ovladači ( neviem presne ako to tam máš).
U mna je to na Toyote z roku 92 aj na Honde z roku 2006 takto urobené. Akurát u Toyoty si viem upravit sice podsvietenie palubky, ale digitálne hodiny ostávajú tmavé. Nakolko vsak ako je známe, digitálky u toyot svietia sami osebe na zeleno, tak mi to nevadí.
A k tomu riadeniu - len strielam do tmy - predpokladam , že ide o elektrické. Je možné, že pri tej výmene startera, sa nechtiac pohol/odpojil/poškodil/prerušil...proste nemá kontakt niektorý z káblov k nemu?
Niečo podobne mal kamarat na Felicii. Vypadnutý konektor. Vlastne ani nebol celkom vypadnutý, len nebol ako má byt. Prestriekalo sa to kontakt spreyom , nasunul ako má byt a OK. A to mu sen predtým isli objednávať riadenie za XXX€. Bol rád.
Netvrdím, že je to cesta pre teba, ale vsak kable skontrolovat skusit možes. Za to nic nedáš
Na Felicii elektrický posilovač řízení? :shock:
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Rozsvícení světel-zhasnutí palubovky/posilovač/corolla 2

Příspěvek od jarson »

sorry, jasné chybka - Fabia :blush:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy - obecné“