Celica T20 ST202 E10

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Celica T20 ST202 E10

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Keďže som začal opäť využívať Celicu denne, prevádzkovanie na prémiovej E5 s minimálnou prímesou biozložky ide do nákladov. Môj ročný nájazd by bol cca 30 tis. km Dala by sa Celica upraviť na E10.? Najväčšie problémy vraj spôsobuje zvýšená schopnosť E10 viazať na seba vzdušnú vlhkosť, čo následne môže poškodiť celý palivový systém a teoreticky aj motor a to by som nechcel.

https://www.topspeed.sk/prakticka-rada- ... plna/17021
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Celica T20 ST202 E10

Příspěvek od jarson »

Som v podobnej situacii avsak po zvažení všetkých pre a proti, som sa rozhodol nič neupravovat a proste tankovat BA s E5 pokial bude vôbec dostupný. On ti vlastne nikto nepovie co to s týmito strojmi realne urobí. Týka sa to od hadíc, cez cerpadlo s filtrom až po samotný spalovací priestor vsetkého takmer. Názory sú doslova extremne od "určite ťa to zabije" až po "NIČ sa nestane, naopak...". Ale ide o tvoje auto a nikto z týchto teoretikov, ti prípadný prúser nevyrieši. A bohvie či by si potom zohnal potrebný diel, ked by bolo treba...Napriklad ked som pozeral palivový filter do cariny na 4AFE/7AFE , bolo tam už dopisané "nie pre E10". On ten originál , je logicky podla originálneho dielu aj materialovo, takže hoci nový, tiež nie je vhodný pre toto palivo. A ktovie ci sa bude dat zohnat nejaká náhrada, ktorá už je pre toto palivo ( typicky hadice) ak pojde o nejaký špecifický diel. Nemám chuť to skúšať.
Krmim to teda 100vkou najlepšie od OMV, niekedy Slovnaft. Teraz kriza stlacila ceny tak, že som si vlastne rozdiel ani nevsimol, čiže sa mi naklady nijako nezvýšili. Možno aj naopak, mierne klesla spotreba. Aj ked toto tažko brat nejako vážne, príliš krátke obdobie na relevantné posúdenie. Ano, viem, tento stav co sa cien palív týka sa čo chvíla skončí...ale co narobíme.
Beriem to tak ako to je.
Je ale pravda , že mam este civica ktorý tu E10 môže, takže tu sa mi to tak nejak kompenzuje.
Ale nedá sa povedať , že by niektoré z týchto aut jazdilo viac alebo menej ako druhé. Máme to tak 50/50. Každé tak 15-17tkm ročne. Cca.ako ty plus/minus len je to na dvoch autach.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Celica“