Rav 4 2019 stěrače

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Rav 4 2019 stěrače

Příspěvek od p1947 »

Vážení ,již několik let kupuji od fy MaxGear zásadně jejich stěrače v provedení plochý flat . V soupravě za ně dávám pětinu ceny od Bosche a špičkově stírají.Nedávno jsem je koupil jak na Corollu Verso tak i na Rav4 H. Na obě auta jsou v rozměrech 650 a 400 mm a za soupravu jsem zaplatil nějakých 280 Kč.Ten problém co ukazuje Pařmen jsem měl téměř celou dobu co jsem měl Priuse a nemohl jsem se toho zbavit,neboť jsem zjistil,že některé auta od Toyoty měla úpravu skel tekutými stěrači. U mého dovezeného Priuse byla úprava nanotechnologii a na tu zde v Čr neexistuje přípavek,který by ji z okna dostal. Stále to vypadalo jako mastnota. Jedině se to částečně dostalo do přijatelného stavu speciální pěnou na okna od fy Berner.Zeptejte se dealera,který Vám prodával auto jestli na tom sklu není právě úprava tekutými stěrači a tak zjistíte důvod.
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: Rav 4 2019 stěrače

Příspěvek od martinw »

p1947 píše:Vážení ,již několik let kupuji od fy MaxGear zásadně jejich stěrače v provedení plochý flat . V soupravě za ně dávám pětinu ceny od Bosche a špičkově stírají.Nedávno jsem je koupil jak na Corollu Verso tak i na Rav4 H. Na obě auta jsou v rozměrech 650 a 400 mm a za soupravu jsem zaplatil nějakých 280 Kč.Ten problém co ukazuje Pařmen jsem měl téměř celou dobu co jsem měl Priuse a nemohl jsem se toho zbavit,neboť jsem zjistil,že některé auta od Toyoty měla úpravu skel tekutými stěrači. U mého dovezeného Priuse byla úprava nanotechnologii a na tu zde v Čr neexistuje přípavek,který by ji z okna dostal. Stále to vypadalo jako mastnota. Jedině se to částečně dostalo do přijatelného stavu speciální pěnou na okna od fy Berner.Zeptejte se dealera,který Vám prodával auto jestli na tom sklu není právě úprava tekutými stěrači a tak zjistíte důvod.
Deflektor na kapote resi vetsinu problemu - odfukuje pryc hmyz a sterace pak nemaji praci, ale ne kazdy to na kapote chce...
Uživatelský avatar
rpospec
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 23.08.2018, 18:46

Re: Rav 4 2019 stěrače

Příspěvek od rpospec »

Já ho tam mám a nevím jestli je to taková výhra. Je pravda, že se to nejvíce asi projeví v plné letní sezóně. Tak uvidím... Každopádně dnes jsem nasadil Bosh Aerotwin a rozdíl už jen při použití ostřikovačů na nečistoty...
Uživatelský avatar
DundyCZ
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30.08.2019, 18:10

Re: Rav 4 2019 stěrače

Příspěvek od DundyCZ »

Ja mam na aute Toyota protect a vlastne netusim zda to davaji i na skla. Kazdopadne jsem doted jezdil s pocitem ze blbe vidim a nyni koukam ze uz mam zavadu 8) .
Rozhodne to proste matla okno a je to dost neprijemne pri jizde.
______________________
RAV4 Hybrid 2019 AWD Executive
Firma: Auris TS Hybrid mě nenechal v klidu
Uživatelský avatar
Pařmen
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: pon 18.05.2020, 22:50

Re: Rav 4 2019 stěrače

Příspěvek od Pařmen »

Update. Táhlo vyměněno. Problém nevyřešen. Jde se řešit dál. Tedy prodejce.
Všem co to matlá, běžte to reklamovat. Jen tak bude páka na výrobce, aby to řešil.
Executive + JBL
AWD Hybrid
Uživatelský avatar
Jonky
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: pát 08.11.2019, 01:18

Re: Rav 4 2019 stěrače

Příspěvek od Jonky »

Pařmen píše:Update. Táhlo vyměněno. Problém nevyřešen. Jde se řešit dál. Tedy prodejce.
Všem co to matlá, běžte to reklamovat. Jen tak bude páka na výrobce, aby to řešil.
Tak pravdepodobne to vymenili za taky isty kus.
RAV4 2.0 benzín/MY19/Multidrive S,AWD,Comfort+Paket Style +Vyhrievanie predných sedadiel+Navi
ex: Honda Civic 8G 1,8 Vtec Sport
Uživatelský avatar
Pařmen
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: pon 18.05.2020, 22:50

Re: Rav 4 2019 stěrače

Příspěvek od Pařmen »

Ahojte. Zde update video. Chci požádat všechny borce, nahrajte jak to stírá vám. Reklamujte to u prodejce.
https://youtu.be/cbnVvZsDj10
Executive + JBL
AWD Hybrid
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2866
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Rav 4 2019 stěrače

Příspěvek od CommonUser »

Parmen,

to nasere. A neviem ci to vobec poriesis. Mne vadi na Avensise tiez debilna konstrukcia a tu u RAVky to mas podobne:
https://youtu.be/cbnVvZsDj10?t=168

Ked je husty dazd alebo predbiehas nakladak na dialnici, tak ta masa vody ti pristane na skle a stierac spolujazdca ti rovno pred oci dotiahne tu vodu.
V podstate sofer vidi kratsie "cisto" ako spolujazdec. Generalne je to ale skoro vsade tak debilne na "modernych" autach.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
Pařmen
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: pon 18.05.2020, 22:50

Re: Rav 4 2019 stěrače

Příspěvek od Pařmen »

Věčnej Rejpal

T27 jsem měl do března. Stěrače Aerotwin Bosch. Bez problémů. Avensis měl 200 tisíc. Tohle vyjelo ze salonu a už to dělalo. Nejhorší na tom je, že si na to nikdo oficiálně nestěžuje. To bude problém. Proto, žádám všechny, aby to šli reklamovat.
Ach jo.
Executive + JBL
AWD Hybrid
Uživatelský avatar
Jonky
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: pát 08.11.2019, 01:18

Re: Rav 4 2019 stěrače

Příspěvek od Jonky »

Vzhladom na to ze dnes cestou z prace prsalo,urobil som kratky pokus,siel som asi 3 minuty s vypnutymi stieracmi. Po celej ploche okna,aj pred spolujazdcom sa voda zoskupovala normalne,standardne,iba na tom kusku,kde zrovna stierac predomnou vodu len maze,bol akysi flak s efektom tekutych stieracov. Podotykam ze nic podobne som na okno neaplikoval. To ma privadza k myslienke ze namiesto vymeny stietacov by sme sa mali zamerat na odmastenie toho kuska okna pred vodicom,lebo evidentne je tam nieco nanesene,prikladam foto z dnesneho dna.
Přílohy
20200610_110128-picsay.jpg
20200610_110128-picsay.jpg (440.87 KiB) Zobrazeno 1385 x
RAV4 2.0 benzín/MY19/Multidrive S,AWD,Comfort+Paket Style +Vyhrievanie predných sedadiel+Navi
ex: Honda Civic 8G 1,8 Vtec Sport
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2866
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Rav 4 2019 stěrače

Příspěvek od CommonUser »

Parmen,
Clovek ti za pravdu, ale pochopit to da robotu, ze ...
Nemusim rypat do vyrobcu a ani ty, tak si uzi produkt co si si vybral. :twisted:
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
Pařmen
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: pon 18.05.2020, 22:50

Re: Rav 4 2019 stěrače

Příspěvek od Pařmen »

Jonky

To okno není mastné. Já ho umyl snad 20x jarem v teplé vodě. Poté Iron.
Nahraj na mobil jako já z venku.
Executive + JBL
AWD Hybrid
Uživatelský avatar
Pařmen
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: pon 18.05.2020, 22:50

Re: Rav 4 2019 stěrače

Příspěvek od Pařmen »

Ještě jsem položil dotaz na Importéra, zda okno není http://www.autosklokm.cz/cz/autosklo/na ... elni-sklo/

To by asi vše vysvětlovalo.
Executive + JBL
AWD Hybrid
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Rav 4 2019 stěrače

Příspěvek od jarson »

mrkni na oznacenie na skle a budes vediet na com si. Na tej Jonkyho fotke nejaký "hieroglyf" je...ale nerozlustim to ...
Ale osobne si myslím, že hydrofobné sklo by za dažda malo fungovat uplne inak, než to funguje vám. Skor by som to tipoval na nejaku vadnu seriu skiel. Aby z toho nakoniec nevyliezla zvolávačka :?
https://oborudow.ru/sk/prokachka/kak-uz ... tomobilya/
( niekde dole...su piktogramy oznacenia autoskiel....zvysok asi poznáš :)
A nemáš v oklolí niekoho od autosklového fachu? opýtal by som sa ich na názor...
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Pařmen
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: pon 18.05.2020, 22:50

Re: Rav 4 2019 stěrače

Příspěvek od Pařmen »

Super. Dík za radu. Není hydrofobní.
Zde ještě znovu Bosch.
https://youtu.be/RJ56U5Q35Rk
Executive + JBL
AWD Hybrid
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“