prečo Toyota motory žerú olej

Když na autě něco nefunguje a netýká se to přímo konkrétního modelu
Odpovědět
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

prečo Toyota motory žerú olej

Příspěvek od slabostka »

Ak aspoň trošku rozumiete ruštine veľmi zaujímavý kanál Ondrej Toskin https://www.youtube.com/watch?v=spUzT3tEwno, reparuje Toyota motory a jeden postreh k spotrebe oleja - moderné motorčeky od toyoty sú stavané na nízkoviskozne oleje,vystríha pred užitím "starých plnotučných" olejov v moderných motoroch s tenučkými krúžkami a úzkymi kanálikmi. To len aby sme tu nebrali názory z oleje.cz za písmo sväté :biggrin:
Inak je tam aj návod nadekarbonizáciu prípravkom Dimexid čo je zrejme v Rusku veľmi rozšírená záležitosť, je to rozpúšťadlo a zároveň aj farmaceutický prípravok - berú to z lekární, u nás aj https://www.pgchem.sk/sk/ponuka/410/dms ... xid--250-g
Rozpúšťa to úsady podľa tých videí zázračne ale má to svoj technologický postup.
Veľmi inšpiratívny kanál....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
tonny
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 02.03.2016, 06:40
Bydliště: Břeclav

Re: prečo Toyota motory žerú olej

Příspěvek od tonny »

Ruština se za ty roky vykouřila a nekoukal jsem do konce. Každopádně na oleje.cz nikdo netvrdí dávat něco, co není v servisní knížce. A pokud mám možno použít i s vyšší viskozitou, tak proč ne.
Corolla Verso 1,8VVTi 2006, Toyota Sienna 3,5 2007, Ford Explorer 4,0 1998
Uživatelský avatar
Rolling Dog
Řidič
Příspěvky: 211
Registrován: pon 04.01.2016, 22:38

Re: prečo Toyota motory žerú olej

Příspěvek od Rolling Dog »

vcelku ma v dielni poriadok, len ten samopal na stene v čase 11:50,
alebo ta maska Anonymous na stene, ako drziak zvaracskych okuliarov 6:16

:biggrin:
Corolla 1.6 Valvolinematic, 2009
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: prečo Toyota motory žerú olej

Příspěvek od Tomiq »

"Otvjét na vaproóz " :D Ve mě evokuje "Počemu garíla smačíla kakóta v majóm súpe?" :D
Jinak teda mám ten samý 2AZ-FE a nebere olej ani trochu.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: prečo Toyota motory žerú olej

Příspěvek od biscuit »

teda, když už jsme tak daleko, tak teda malá lekce ruštiny a zoologie.

gorila má velice malý penis a je prakticky nemožné, aby si ho samec jen tak máchal v něčí polívce... takže spíš:
почему горилла cмочила/мочит яйца в моем супе?
a když už, tak péro je хер, хуй.

jinak rusové maj vtip o kovbojovi na divokým západě, kterej si objedná whisky a místo gorily tam maj prostě opici. zbytek je prakticky stejnej...

omlouvám se, ale mě ten fonetickej zápis ruštiny v československým podání úplně sere a to fakt nejsem rusofil (spíš naopak). když se na nějakým veteránským srazu objeví pOběda, volám vždycky běda, běda :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: prečo Toyota motory žerú olej

Příspěvek od Tomiq »

Díky za doplnění vzdělání v Ruském jazyce. :D
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SdH9xGbAZCM[/youtube]
S Ruštinou jsem skončil v prváku na střední a garíly ani chuje jsme nebrali. :D
Pabědu jsem neměl, ale měl jsem Varšavu a ta je v latince :D
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: prečo Toyota motory žerú olej

Příspěvek od biscuit »

:biggrin:
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: prečo Toyota motory žerú olej

Příspěvek od slabostka »

Tomiq píše:"Otvjét na vaproóz " :D Ve mě evokuje "Počemu garíla smačíla kakóta v majóm súpe?" :D
Jinak teda mám ten samý 2AZ-FE a nebere olej ani trochu.
- aj moj sused bol spokojny a ked odometer ukazal 170 000 zacalo to.... a to mal vsetky servisne v Toyote..... olej olej olej a ani vtedy sa problemu nevyhnes
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Rolling Dog
Řidič
Příspěvky: 211
Registrován: pon 04.01.2016, 22:38

Re: prečo Toyota motory žerú olej

Příspěvek od Rolling Dog »

slabostka píše:
Tomiq píše:"Otvjét na vaproóz " :D Ve mě evokuje "Počemu garíla smačíla kakóta v majóm súpe?" :D
Jinak teda mám ten samý 2AZ-FE a nebere olej ani trochu.
- aj moj sused bol spokojny a ked odometer ukazal 170 000 zacalo to.... a to mal vsetky servisne v Toyote..... olej olej olej a ani vtedy sa problemu nevyhnes
aku viskozitu mal susedov olej ?
Corolla 1.6 Valvolinematic, 2009
Ladahori
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 30.03.2016, 09:19

Re: prečo Toyota motory žerú olej

Příspěvek od Ladahori »

slabostka píše:
Tomiq píše:"Otvjét na vaproóz " :D Ve mě evokuje "Počemu garíla smačíla kakóta v majóm súpe?" :D
Jinak teda mám ten samý 2AZ-FE a nebere olej ani trochu.
- aj moj sused bol spokojny a ked odometer ukazal 170 000 zacalo to.... a to mal vsetky servisne v Toyote..... olej olej olej a ani vtedy sa problemu nevyhnes
Avensis 2lt. benzin r. 2003 to samé. Do té doby od výměny do výměny v pohodě. Začalo to najednou. Byl tam olej ze servisu 5W40.
Teď tam syn leje 10W40 a je to stejné.
Kdy začne žrát olej Ra4 HD jsem zvědav. Tam je 0W20.
Láďa
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: prečo Toyota motory žerú olej

Příspěvek od slabostka »

mozno bude fakt pravda ze modernym motorom viskozne oleje nesvedcia... tenucke kruzky uzke kanaliky ... husty olej sa nezotrie a specie sa..... znie to logicky...... netvrdim ze je to tak ale mozno je.....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
damasig
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: stř 18.11.2015, 16:10

Re: prečo Toyota motory žerú olej

Příspěvek od damasig »

slabostka píše:mozno bude fakt pravda ze modernym motorom viskozne oleje nesvedcia... tenucke kruzky uzke kanaliky ... husty olej sa nezotrie a specie sa..... znie to logicky...... netvrdim ze je to tak ale mozno je.....
No paráda to se mám na co těšit, já mám mít v Yarisu podle servisky 0W20, ale v servisu mi tam lijou 5W30 s odkazem že pro naše klimatické podmínky je to lepší a že v tom nebude žádný problém.
Yaris 2015, Trend, 1,33 Dual VVT-i
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: prečo Toyota motory žerú olej

Příspěvek od jarson »

klud v štúdiu prosím :D
Naozaj problém nebude.
...5W30 zdaleka nie je plnotučný a pokial má dostatok čistiacich ( detergentných ) prísad, teda aspon api SL, potom pri výmene DO 10tkm sa netreba obávat.
Niekde som to už písal - osobne používam "najredší " olej aký je povolený pre daný motor. Ovšem , predtým si sedliackym rozumom "odfiltrujem " z príručky k autu to co tam napísal ekoterorista a držím sa toho co napísal inžinier. Typicky ak sa uvádza predpis rozličný pre rôzne trhy a pritom identický motor. Napr. pre EU povolená 0W20, ostatný svet 0W30, prípadne 5W30. Stavil by som sa , že to mas v príručke tiež tak.
Myslím, že tu bolo pod používaním "plnotučných" olejov myslené "liečenie" spotreby oleja aplikáciou coraz viskoznejsích olejov. Toto je všeobecne vžitá prax a hoci vsetci vedia , že sa tým motor neopraví, robí sa to.
Pri týchto motoroch to ale naozaj nemusí dopadnuť dobre.
A ano, potvrdzujem z vlastnej skusenosti aj u mna náhlu "olejovú smrť". Islo ale o motor 7AFE a stalo sa to tesne pred dovŕšením 1/2 miliona km a po zásahu "mechanika".
...čo ale v kontexte tejto debaty vyznieva ako ked babička varovala svojich vnukov pred konzumáciou alkoholu so slovami: "...nepijte chlapci alkohol , nebo skončíte jako váš pradědek, který se upil k smrti v devadesáti letech při práci v lomu! " :twisted:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: prečo Toyota motory žerú olej

Příspěvek od slabostka »

Tak je .... medzi 5w30 a 0w20 nie je megarozdiel... ak som spravne pochopil problem by nastal hlavne viskozny olej nezahriaty a vysoka zataz... nezotrie sa specie sa kruzky sa zapecu....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy - obecné“