Zvýšenie podvozku

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
minister
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: úte 03.07.2018, 13:29

Zvýšenie podvozku

Příspěvek od minister »

Ahojte, riešil tu niekto zvýšenie podvozku na Verse? Tak 3 cm by som bral. Ďakujem :wink:
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Zvýšenie podvozku

Příspěvek od jarson »

no, nie som si teraz istý, ale na niektorom fore som toto stretol. Ale neslo ani tak o zvýšenie ako také, ale o dosiahnutie , aby auto po naložení "nesadalo" príliš nízko. Riešili sa tam vzduchové gumene mechy medzi pružiny, niekde medzi nápravy ... žial verdikt bol myslým smutný, totiž , že je to viacmenej hovadina.
Pokial automobilka nerobila nejaku "zvýšenu" verziu ( napr. niečo v zmysle ako bola carina 4x4 pre irsko), potom asi zostavaju len pokusy, ktoré sice môžu vyjsť, zpravidla vsak koncia zhoršením jazdných vlastností ( a pravdaže vyhodením kopca peňazí).
Pokial ale ide len o unavené povodné pružiny a svetlá výška teraz je menej než udava výrobca , potom by to slo jednoducho. proste vymenis unavené za nové.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
minister
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: úte 03.07.2018, 13:29

Re: Zvýšenie podvozku

Příspěvek od minister »

Nie, nie, pružiny sú OK. Na záhradke by mi bodla vyššia svetlá výška.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Zvýšenie podvozku

Příspěvek od jarson »

neviem...ja napriklad mam hondu, kde je k dispozícii verzia s "vysokou svetlou výškou". Rozdiel nie je ale ani cca tolko co potrebujes ty . Normalna verzia je vysoká 1435mm, tá s "vysokou výškou" má 1450mm. Teda len 1,5cm. Neviem , ci by som kvoli tomu menil komplet pružiny :? . Teda to j pri mojej honde, ktorá v žiadnom prípade nie je verso. Netuším ani ktoru z tých dvoch verzíí vlastne mám, aj tak sedí tak nízko, že ju volám žehlička.
No, napisal som to ako príklad, ako by som možno vec riešil ja , keby mi to bolo nutne treba. Teda zistil by som, či je k dispozícii takáto verzia už z výroby a potom by som s použitím potrebných dielov auto "prerobil".
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
tonny
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 02.03.2016, 06:40
Bydliště: Břeclav

Re: Zvýšenie podvozku

Příspěvek od tonny »

Já bych srovnal tu příjezdovou cestu k zahrádce. Opravdu by to podstatně zhoršilo jízdní vlastnosti.
Corolla Verso 1,8VVTi 2006, Toyota Sienna 3,5 2007, Ford Explorer 4,0 1998
minister
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: úte 03.07.2018, 13:29

Re: Zvýšenie podvozku

Příspěvek od minister »

OK, ďakujem a beriem na vedomie. Mením otázku, máte prosím niekto skúsenosti s plechovým krytom pod motor od tejto firmy? https://www.krytpodmotor.com/kryt-pod-m ... -2009-2016 Prípadne, viete mi doporučiť niečo iné? Ďakujem
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Zvýšenie podvozku

Příspěvek od jarson »

no, nevyzera to vobec zle. Akurat teraz neviem , či ide o ilustracné foto alebo to ma byt na konkretny typ. Totiž otvor na vypustenie oleja je uplne inde než treba a k filtru sa nedostanes vobec. Teda tak ci tak to bude treba demontovat pri každej výmene oleja. Odhliadnuc od toho - nie je to trochu drahé ? ( Ale to sa len pýtam...neorientujem sa v tom celkom.)
Ja som naposledy toto riešil koncom minulého storočia , ked som opatril podobnou ochranou spodok motora na skode 120. mala ako vieme hlinikovu vaňu a kedže sa to u mna používalo aj ako stíhací traktor , bola to uprava potrebná. Ale urobilo sa to home made :)
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
minister
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: úte 03.07.2018, 13:29

Re: Zvýšenie podvozku

Příspěvek od minister »

Lacnejšie som nenašiel, no ak to má ochrániť, tak by som aj zainvestoval. Pokiaľ ide o foto, tak to naozaj nesedí. Už pred pár mesiacmi som si s nimi písal a potvrdili, že tie fotky vymenia, nestalo sa. Otázne je, či a čo dostanem ak to vyplatím :-). Skusim si ešte vyžiadať reálne foto ...
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zvýšenie podvozku

Příspěvek od biscuit »

vypadá to fajn, snad jen co pak tomu řeknou na stk... známe své pappenheimské, že ;-)
jinak jako téměř bezbolestné zvýšení světlé výšky bych doporučil obutí na co nejvyšší profil dle tp. nezdá se to, ale může to udělat slušnej rozdíl, samozřejmě v závislosti na tom, jak máš teď obuto a co je max. povoleno výrobcem.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Djmicho
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.03.2018, 01:07

Re: Zvýšenie podvozku

Příspěvek od Djmicho »

Bohužel výběr rozměrů dle TP je žalostný 205/55/16 nebo 215/50/17... Takže si nijak nepomůže
Odpovědět

Zpět na „Verso“