[Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět

Ktory motor by ste si vybrali?

1,8
28
47%
2,0
31
53%
 
Celkem hlasů: 59

Reynolds
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: sob 29.02.2020, 21:13

Re: [Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

Příspěvek od Reynolds »

Jako to že máte takovou dlouho čekací dobu?

Já taky přemýšlím a nedokážu rozhodnout kterou motorizaci vzít, auto bude převážně dálnice a hustý provoz v městě
Uživatelský avatar
tomaskrizcz
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: pon 15.04.2019, 20:24

Re: [Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

Příspěvek od tomaskrizcz »

Tento týden mi volali z Toyoty. Naštěstí to tak dlouho nebude. Předání má být první týden v květnu.

Pokud převážně dálnice, vzal bych 2.0.
Toyota RAV4 2.5 Hybrid, Executive (12/2022 - )
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid, GR SPORT + paket Dynamic (05/2020 - 12/2022)
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic Active Trend+ (05/2019 - 05/2020)
VW Passat Variant 2.0 TDI, 103 kW, Highline, 2009 (2014 - 2019)
petosiso
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: pát 17.01.2020, 17:23

Re: [Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

Příspěvek od petosiso »

...a ked som sa pytal aj na verziu s navigaciou, tak mi povedal ze čakačka je tak o 2-3 mesiace dlhsia. Plus este za to chceli 770€ navyse. Takze android auto bude stacit :) A to jedno tlacitko "Map" na infotaimentu bude asi nevyuzite ze?
DuSiKx
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05.03.2020, 20:33

Re: [Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

Příspěvek od DuSiKx »

Na navigaci se vykaslete. Píše se zde že je k ničemu. Jako ostatně všechny tovární navigace.
Ohledně motorizace. Můj pocit z jízdy 1.8 nic moc. Když chcete přidat tak to jde do vysokých otáček, auto řve jak krava a nic z toho. Plus je nižší spotřeba o cca litr.
Dvoulitr krásná akcelerace pokud zrovna nemáte prázdnou baterii a dobíjí se motorem, pak to jde na výkonu poznat. Vyšší spotřeba já průměr před zimou cca 5,2 teď po mírné zimě 5,7-5,8. Ale normální Jízda, žádné eko :-)
A je citlivější na těžkou nohu, člověk se s tím musí naučit jezdit a najít ty správné polohy plynu. Takže pro klidnou jízdu s nižší spotřebou 1.8, pro živější jízdu 2.0 :-)
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: [Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

Příspěvek od CommonUser »

DuSiKx píše:Na navigaci se vykaslete. Píše se zde že je k ničemu. Jako ostatně všechny tovární navigace.
Dovolim si nesuhlasit so vseobecnym placnutim.

DuSiKx píše:Dvoulitr krásná akcelerace pokud zrovna nemáte prázdnou baterii a dobíjí se motorem, pak to jde na výkonu poznat.
S tymto zasa suhlasim, viem si to predstavit. Ale ked je prazdna baterka, tak je hned po erekcii ... :blush:
Takze nespoliehat sa na rovnaky zatah pocas kazdeho predbiehania.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
DuSiKx
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05.03.2020, 20:33

Re: [Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

Příspěvek od DuSiKx »

No jo, ja mam vesmes odpor k tovarnim navigacim :-) Uz jenom kvuli cene a placenym aktualizacim po urcite dobe. Nevim jak je to dneska, ale jeste pred par lety navigace neznaly cisla popisne, vsechny ulice atd., byl problem s aktualizaci.
Kazdopadne Waze se mi zda jako lepsi a levnejsi reseni.
A s tou akceleraci je to tak, ze i bez elektra to dokaze pridat, ale dostavame se na vysoke otacky a auto zase rve, coz vam po par mesicich jizdy na elektro prijde strasne otravne :D
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: [Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

Příspěvek od MartinHSD »

tak s hodnocením motoru souhlasím tak nějak to je, u 1,8 je příjemná ta spotřeba a na klidnou jízdu ten motor stačí. Tovární navigaci bych zcela nezatracoval, má jí manželka v C-HR a pro mne je to nejlépe navigující navigace co znám. Také u ní funguje dobře hlasové ovládání, což u Googlu ( Waze ) mne moc nejde, resp. asi mne nerozumí :-), Toyota s tím nemá problém. Tovární je pomalejší než Waze, Google, neumí tak dobře dopravu a není tak aktuální jako Google, to je největší vada na kráse. Na velká města v době špičky, kde potřebuji kvalitní dopravní info, je skoro na nic. Pokud však jedu v době kdy nejsou špičky tak si zapnu raději tovární navi než google či waze.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: [Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

Příspěvek od CommonUser »

DuSiKx píše:No jo, ja mam vesmes odpor k tovarnim navigacim :-) Uz jenom kvuli cene a placenym aktualizacim po urcite dobe. Nevim jak je to dneska, ale jeste pred par lety navigace neznaly cisla popisne, vsechny ulice atd., byl problem s aktualizaci.
Chapem, zadarmo je vzdy lepsie. Som rad, ze aj ty pracujes zadara.
Ja mam stale NAVI 2010 a mam tam cele adresy, takze si zaspal na asi 15 rokov ? Okrem toho to funguje OFFLINE, teda mam u prdele datovy tok, ci nejaky signal. Funguje aj v tuneloch (teda bez GPS) pretoze CAN. Novsie navi pracuju s HUD a KOMBI, ci augmented reality. Jedina nevyhoda je slabsie TMCS + pomalsi update map, to fakt nema na online sluzby.
Specialne ale WAZE je tazko zavisle na uzivateloch, co nahlasia a co za data dodaju. Ked ti vyhovuje OK. Ale ako best by som to nenazval.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: [Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

Příspěvek od octavius »

Takato otazka, je ten 2.0l motor tak super odladeny a osvedceny ako 1.8l ?? Len sa tak pytam, ze aka je jeho historia? :roll:
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
petosiso
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: pát 17.01.2020, 17:23

Re: [Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

Příspěvek od petosiso »

Podla mojich zisteni je ten 2.0 novinka, aj to bol jeden z dovodov preco som zobral 1.8, plus k tomu ta vacsia zlozitost 2.0 a nutnost GPF.

Na tej vstavanej navigacii som hlavne uvazoval kvoli tomu aby som mal ten HeadUp displey vyuzity aj na navigacne pokyny a aby som vzdy nemusel pripajat mobil. Inak som s google napami spokojny, pouzivam len tie.
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: [Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

Příspěvek od MartinHSD »

ano, 2.0 je nový motor, má jej nyní i C-HR a snad ještě jeden Lexus, tam byl snad nejdříve. Jel jsem s ním v C-HR a tam je skvěle odhlučněný, když se připojí tak to není prakticky poznat a i ve vyšším zatížení se tam chová o poznání lépe. Já jelikož neplánuji mít Corollu více jak cca 3 - 4 roky, tak jsem jeho spolehlivost po delší době neřešil.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: [Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

Příspěvek od octavius »

Pozeral som na tube nejake videa, urcite je zivsi ten 2.0L aj na z 0-100km/h 8.03s je pekne. Otazna je len ta spolahlivost :idea:
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: [Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

Příspěvek od CommonUser »

Tak cas ukaze, ale zvolavacky na tuto radu motora su - Toyota recall 20TA04, NHTSA 20V064, Toyota recall J1M / J0M, NHTSA 18V200000 (produkcia pre USA ?).
Ja predpokladam horsiu zivotnost ako pri klasike a niektori uvadzaju mozne problemy s vakuovou pumpou ako pri ZR motoroch.

https://www.consumerreports.org/car-rec ... y-rav4-es/
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
DuSiKx
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05.03.2020, 20:33

Re: [Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

Příspěvek od DuSiKx »

CommonUser píše:
DuSiKx píše:No jo, ja mam vesmes odpor k tovarnim navigacim :-) Uz jenom kvuli cene a placenym aktualizacim po urcite dobe. Nevim jak je to dneska, ale jeste pred par lety navigace neznaly cisla popisne, vsechny ulice atd., byl problem s aktualizaci.
Chapem, zadarmo je vzdy lepsie. Som rad, ze aj ty pracujes zadara.
Ja mam stale NAVI 2010 a mam tam cele adresy, takze si zaspal na asi 15 rokov ? Okrem toho to funguje OFFLINE, teda mam u prdele datovy tok, ci nejaky signal. Funguje aj v tuneloch (teda bez GPS) pretoze CAN. Novsie navi pracuju s HUD a KOMBI, ci augmented reality. Jedina nevyhoda je slabsie TMCS + pomalsi update map, to fakt nema na online sluzby.
Specialne ale WAZE je tazko zavisle na uzivateloch, co nahlasia a co za data dodaju. Ked ti vyhovuje OK. Ale ako best by som to nenazval.
No ja pred waze mel placeny sygic, ale je rozdil dat za navigaci 2k a 20k.
Jinak s tovarnimi navi jsem se setkal jenom ve Skodovce a Renaultu a opravdu nic moc, clovek uz projel ulici, kdyz mu navi ukazala, ze ma odbocit. Ale je to jenom muj nazor a nejsem na to zadny odbornik, pouze jsem napsal svou zkusenost :-)
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive
DuSiKx
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05.03.2020, 20:33

Re: [Corolla 2019 TS] Motor 1,8 vs 2,0

Příspěvek od DuSiKx »

petosiso píše:Podla mojich zisteni je ten 2.0 novinka, aj to bol jeden z dovodov preco som zobral 1.8, plus k tomu ta vacsia zlozitost 2.0 a nutnost GPF.

Na tej vstavanej navigacii som hlavne uvazoval kvoli tomu aby som mal ten HeadUp displey vyuzity aj na navigacne pokyny a aby som vzdy nemusel pripajat mobil. Inak som s google napami spokojny, pouzivam len tie.
Ze sve zkusenosti...na HeadUp display si za boha nemuzu zvyknout, i kdyz tam nemam navi, ale jenom rychlost atd. a nedokazu si predstavit, ze by se mi tam zobrazovaly pokyny kam jet.
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive
Odpovědět

Zpět na „Corolla“