elektronický klíč - přestal fungovat

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
kaz
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 07.02.2019, 09:46

elektronický klíč - přestal fungovat

Příspěvek od kaz »

Zdravím, hledám inspiraci kde by mohl být problém.

Máme Yarise (modelový rok 2015-12), já nosil jeden klíč, manželka druhý.
Manželce začal ten její klíč zlobit, nešlo odemykat/zamykat dotykem na kliku.
Kliče jsme si vyměnili, můj jí fungoval bez problémů, ja vyzkoušel její a občas vynechal, tak jsem koupil novou baterku a vymenil, zdálo se že funguje znovu bez probému.

Teď o víkendu jsme jeli na nákup, zaparkoval jsem a šel otřít zrcátka, parkovací kameru a otevírání kufru.
Při otevřeném kufru, jsem párkrát přejel po čudlech pro otevření, kufra párkrát cvakl, zavřel jsem a dotyk zamykání nic, žena od spolujezdce se svým klíčem taky nic.
Zamčeno tlačítkem na klíči.

Po nákupu nešlo dotykem odemčít, takže zase tlačítkem na klíči a samo nešlo nastartovat, protože to nedetekovalo ani jeden klíč.
Nastartováno přiložením klíče na start, u domu zamčeno tlačítkem.

Zkusil jsem i vyměnit baterku v druhém klíči, ale jak jsem očekával, tak nic.
Dálkový centrál funguje, ale dotyk ne.

Zkusil jsem prolézt net a nic nenašel, u klasického klíče je nějaký postup na preprogramování, ale to se tohodle netyká. Nebo jestli by mohla být někde přepálená pojistka, jestli to teda přímo pro tohle má (zatím jsem se do krabic nedíval).
Ani žádný jiný návod, jestli je potřeba znovu nějak udělat párování nebo něco, jsem nenašel.

Jakákoli rada vítána, když se nezadaří, budu muset asi přímo do Toyoty za elektrikářem... :-/
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Re: elektronický klíč - přestal fungovat

Příspěvek od josuk »

jestli je to rozbitý, což může, tak těžko s tím něco dělat jiného, než servis.

Já bych ještě zkusil jezdit výhradně s jedním klíčem. To že máte u sebe dva, jednou je jeden venku, druhý vevnitř a pak se to mění atp. -- tahkle jsme s manželkou spletli i mercedesa.. :D
(když zůstává klíč uvnitř a otevřou se a zavřou dveře píská? Detekuje ho? (Taky Caristou přes OBD jde nastavit jestli má na klíč reagovat jenom pokud je na místě řidiče anebo kdekoliv ve voze)
kaz
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 07.02.2019, 09:46

Re: elektronický klíč - přestal fungovat

Příspěvek od kaz »

josuk píše:jestli je to rozbitý, což může, tak těžko s tím něco dělat jiného, než servis.

Já bych ještě zkusil jezdit výhradně s jedním klíčem. To že máte u sebe dva, jednou je jeden venku, druhý vevnitř a pak se to mění atp. -- tahkle jsme s manželkou spletli i mercedesa.. :D
(když zůstává klíč uvnitř a otevřou se a zavřou dveře píská? Detekuje ho? (Taky Caristou přes OBD jde nastavit jestli má na klíč reagovat jenom pokud je na místě řidiče anebo kdekoliv ve voze)
kdyz se otevrou dvere a je nastartovano, tak jendou pipne a pak zlute blika ikdyz se s klicem vratim a v tom stavu to zustane, dokud se motor nevypne a nenastartuje se znovu
a jestli si vybavim dobre, tak kdyz vypnu motor a zustanu v tom sedet, tak po case to samo zamce, protoze to klic vubec nedetekuje
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: elektronický klíč - přestal fungovat

Příspěvek od MiBo »

kaz:
AK SU NOVE BATERKY (dialkacoch)
TAK SKUS NASLEDOVNE:
-odpojit akumulator vozidla na 10-15min.
- potom zapojit a uvidis ci to slape..... ak nie tak odborny srvis TOYOTA
kaz
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 07.02.2019, 09:46

Re: elektronický klíč - přestal fungovat

Příspěvek od kaz »

MiBo píše:kaz:
AK SU NOVE BATERKY (dialkacoch)
TAK SKUS NASLEDOVNE:
-odpojit akumulator vozidla na 10-15min.
- potom zapojit a uvidis ci to slape..... ak nie tak odborny srvis TOYOTA
hele tak nevim co pomohlo, ale vcera jsem jeste povytahal tak pulku pojistek ze skrinky na strane ridice, pak zacalo kapat tak jsem toho nechal a nic, ale melo to akorat efekt dneska kdyz jsem pak nastartoval...
ale jeste mezitim, jsem teda jeste poruznu hledal, a nasel jsem nejakou zminku, ze se da ten klic deaktivovat (treba kdyz se jede na dovolenou, klic zustane doma a auto pred barakem), ze se podrzi na klici zamcit a do toho se 2x zmackne odemcit a ze se to pak zrusi zmacknutim jakehokoli tlacitka
jak jsem pak sel vynest odpadky, tak jsem haluzove zkusil tu deaktivaci, dosel k autu a ono to funguje tak jak predtim, tak nevim jestli to fakt pomohlo a nebo co mohla byt pricina, chci to pak testnout :)
no a efekt s pojistkama byl ten, ze jsem akorat zresetoval hodiny a radio se na displayi loadovala cara nez naskocilo
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: elektronický klíč - přestal fungovat

Příspěvek od jarson »

clovece, presne toto ma napadlo...ale už si vyriešil. nepísal som , lebo s touto sci-fi technikou nemám nie že skúsenosť, ani som nesiel okolo :)
Ale ked som mal raz podobný problém na mojom aute kde je klasický dialkáč ( immo je čip v klúči pekne po starom) , tak mi práve niekto povedal, že je možné, že ho auto proste nepozná, a to aj ked predtým isiel. Nie že by malo auto sklerózu, ale mohol sa proste deaktivovat....aj mi to vysvetloval ako a preco, ale su to roky , už si to nepamätám. Urobil som vtedy presne to iste co teraz ty. Kluc som najprv "vymazal" z pamäte alarmu a následne ten istý klúč " priradil". Vsetko funguje už XX rokov bez problémov. a odvtedy som to robil este aj raz manželke , detto.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Yaris“