Previa I - Diagnostika?

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
Nikola
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 02.04.2017, 20:02

Previa I - Diagnostika?

Příspěvek od Nikola »

Zdravím, máte někdo zkušenosti s diagnostikováním previe, potřeboval bych resetovat ABS, nevíte kde by se to dalo udělat? Mám pocit, že auto může mít vady co se bez diagnostiky neobjeví, třeba mám podezření že teploměr ukazuje jen do půlky stupnice, ale nevím jak si můžu být jistý...
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa I - Diagnostika?

Příspěvek od Tomiq »

Já jsem si pořídil redukci na OBD, ale vůbec se mi nepodařilo připojit k žádné jednotce. Kdyby měl někdo nějakou zkušenost, budu qitovat s povděkem.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
dalis7
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09.06.2018, 21:26
Bydliště: Praha

Re: Previa I - Diagnostika?

Příspěvek od dalis7 »

Tomiq píše:Já jsem si pořídil redukci na OBD, ale vůbec se mi nepodařilo připojit k žádné jednotce. Kdyby měl někdo nějakou zkušenost, budu qitovat s povděkem.

Ja byl letos na mereni emisi pred STK a přestože jsem šel tam, kde “umí” japonce změřit a maj na to masinu, tak jsem musel stejně jinam, protože prave zjistili, ze neni kam pripichnout jednotku-takže OBD ti u jedničky nebude bohužel asi k ničemu. Jak to udělali na tom mereni emisi tm kam jsem jel na doporučení potom, jsem uz nepatřil, ale bez problemu se softwarově napojila a emise zmerili.
Tak snad ti bude moje negativní zkušenost aspoň ktomu,ze nebudeš hledat,co údajně jednička nemá :(
Previa I 2,4l GL 1998, 97kW, automat
sleeper/camper úprava
Nikola
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 02.04.2017, 20:02

Re: Previa I - Diagnostika?

Příspěvek od Nikola »

Jednička má přípojku pod sedadlem řidiče, snažím se najít způsob jak resetovat ABS... Nikola
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Previa I - Diagnostika?

Příspěvek od jarson »

No asi vam to velmi nepomôže , kedže už ste prípojky našli, ale tu je link ( vseobecne pre toyoty) kde su OBD 2 konektory umiestnené.
nakolko tomu ale verit, to neviem. napríkld nikola tvrdí, že má port pod sedalom, tu je očividne inde.
ja napríklad na oboch svojich toyotách žiadny nemám ( len klasicky "vyblikávacia " autodiagnostika), hoci podla tohoto linku aspon jedna z nich - mam aj rok 96 - by takýto port mať mala . Možno len od určitého mesiaca 96? neviem. Tento link to až tak detailne nerieši.
keby bola v aute len autodiagnostika, potom som niekde test a reset ABS mal.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa I - Diagnostika?

Příspěvek od Tomiq »

Já viděl v nějakým návodu obd konektor u pojistek na palubce uprostřed za rádiem. Ale i moje i dvě kámošovy Prévie mají atypický konektor pod sedadlem řidiče. Ale přes redukci se stejně nedaří se připojit.
Kořen slova Toyota je Toy!
Nikola
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 02.04.2017, 20:02

Re: Previa I - Diagnostika?

Příspěvek od Nikola »

Už jsem na to přišel, minimálně u roku 93 se k tomu nic nepřipojuje a diagnostikuje se blikáním kontrolek a ABS se resetuje mačkáním pedálu... Nikola
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Previa I - Diagnostika?

Příspěvek od jarson »

presne to som si myslel :D ...ale pod tvoje sedadlo nedovidím, tak som sa neodvážil oponovat.
Teda ak chceš návod a kody pre diagnostiku a reset ABS vyblikávačkou , potom nech sa páči :
https://www.toyotaklub.cz/forum/viewtop ... bs#p302371
( je to sice na E10, ale bolo mi povedané, že to platí na všetky toyky s touto "autodiagnostic" krabičkou)
Naposledy upravil(a) jarson dne pon 14.09.2020, 23:18, celkem upraveno 1 x.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa I - Diagnostika?

Příspěvek od Tomiq »

Prosímtě a ty piny jsou normálně popsané? Dá se tímto způsobem diagnostikovat i něco jiného kromě ABS?
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Previa I - Diagnostika?

Příspěvek od jarson »

pravdaže dá. Je to taký predchodca OBDII. samozrejme obrazne. Nedokážeš s tým nastavovať napríklad automatické stahovanie okien a podobne blbosti.
V prvom rade motor - lambdy, zapalovanie, palivo... potom toto ABS... Da sa použiť aj na test za jazdy napríklad apodobne ...a .neviem čo este by šlo. Mal som niekde k tomu zoznamy s kodmi a tak...
Ale teraz to nejak nemám po ruke. Ak sa mi to podarí nájsť ozvem sa. Predtým som to mal niekde odložené, ale linky už su mrtve a toto som si dal pracu a prepísal som do návodov tu na forum, tak sa to zachovalo. Raz som isiel kupit auto a vopred som vedel , že mu svieti kontrolka ABS, tak som si to naštudoval. Ono je rozdiel, či len nemá signál od čidla za 20€ a hodka práce alebo je v háji niečo násobne drahšie alebo zložitejšie. Ono to pravdaže brzdí bezpečne aj bez ABS, ale ako vieme cez STK ta s týmto nepustia.
Môžeš aj sám skusit hladat, ja nejako nemám teraz moc casu a nechcem, aby si na mna teraz cakal. Odporucam ruské stránky.
A hlavne na 99% su tieto postupy spoločné pre vsetky modely z daných rokov. Ano, stale je tam nejaké percentíčko kde môže byť rozdiel, ale co už narobíš. Skusit sa to dá, nič to nestojí, treba ti len malý káblik a rozum :)

zatial skus poštudovať tu:

https://autodata.ru/article/all/toyota_ ... agnostiki/
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Previa“