Tužší zadní pružiny na Previi II

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
kadlji
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 29.09.2008, 19:08

Tužší zadní pružiny na Previi II

Příspěvek od kadlji »

Zdravím, řešili jste někdo tužší zadní pružiny na Previi II ?

Jde o to, že je Previa jak už to tak bývá předělaná na plyn. Pokud auto není naložené tak to ještě jde, jakmile se nabalíme někam na dovolenou, nebo v tom vezu vercajk na stavbu, tak už auto více či méně čopí.

Pomůže výměna pružin za nové standardní, nebo se mám mám poohlédnout po něčem co bude kompenzovat trvale zatížený zadek od plynu ? Vím, že např. MAD dělá pomocné pružiny.

Řešil už někdo podobný problém ? Díky, Jirka
Avensis T22, 1.6 + LPG
Previa ACR3, 2.4 + LPG
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Tužší zadní pružiny na Previi II

Příspěvek od jarson »

Aby ti to zase potom prázdne neskákolo...predsa len je to taká dodávka.
Možno skus take tie gumové mechy založiť nad pružiny.
Niečo takéto :

https://auto.bazos.cz/inzerat/110211196 ... odavky.php
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
kadlji
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 29.09.2008, 19:08

Re: Tužší zadní pružiny na Previi II

Příspěvek od kadlji »

Ty přídavné měchy vidím prvně a celkem se mi líbí.. životnost asi nebude kdoví jaká, ale za tu cenu to je ok.
Avensis T22, 1.6 + LPG
Previa ACR3, 2.4 + LPG
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Tužší zadní pružiny na Previi II

Příspěvek od Tomiq »

Já měl u minulého auta taky měchy vložené v pružinách. Fungovalo to bezvadně. Auto jsem používal na stavbu i na cestování a jezdil jsem dost na(pře)ložený.
Měchy jsem měl propojené trubičkou do ventilku uvnitř. Před cestou s nákladem jsem upravil tlak.
Dá se to sehnat i tady v čr.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
vesna
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 08.04.2018, 23:37

Re: Tužší zadní pružiny na Previi II

Příspěvek od vesna »

Pokud se bavime jen o LPG, tak se tam dava nadrz cca 53l, kdy 1 litr LPG vazi cca 0.6kg, tzn 32kg. Plus nadrz na LPG nevim, treba 7kg a jsi na 40kg.
Minus rezerva misto ktere se to montuje a jsi na 20kg. To je uplne zanedbatelne a ze tam mas LPG vubec nemusis zminovat.
A to nepocitam minus vahu posledni rady sedacek, ktere mas asi stejne venku.

Ze s auto trochu sedne jak tam jsou kramy na dovolenou je normalni, je na to dimenzovane a hned bych nebezel pro tvrdsi pera. To spis kdybys tahal treba prives..
Previa 2.4 Sol 115kW, 2005, benzin-automat
kadlji
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 29.09.2008, 19:08

Re: Tužší zadní pružiny na Previi II

Příspěvek od kadlji »

Ono to není jen o LPG.

Od podzimu Previa staví barák a ještě určitě 2 roky ho stavit bude. Je z ní pojízdná dílna a tudíž je v ní permanentně 100kg vercajku a když pak chce vzít člověk navíc trochu cementu, malty nebo železa tak už to prostě čopí.

No a k té dovolené - jeli jsme v tom 4 dospělí do rumunska, kufr byl komplet zaplněný, k tomu ještě rakev na střeše a už z toho byl zase čopák. Já to fakt nemám rád .. jednak to vypadá blbě, jednak na horších cestách přijdeš o světlou výšku a tlumení a jednak pošleš geometrii někam, kde nemá být + unavené pružiny a tlumiče a pak to plave a není to ok.

Což mi připomíná, že jsme jeli takhle naložení po rumunské dálnici za prudkého deště na sjetých gumách a v táhlém, leč ne prudkém stoupání začaly odlehčená přední kola prokluzovat :D
Avensis T22, 1.6 + LPG
Previa ACR3, 2.4 + LPG
Odpovědět

Zpět na „Previa“