Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

vše ohledně modelové řady Corolla
castielo
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: stř 15.03.2023, 17:48

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od castielo »

Android Auto ma uz vlastne nezaujima, pravdepodobne je to osekane tak ci onak. Mam sice vstavane GPS, ale ta Toyotacka navigacia je tak "pol storocia" za normalom :)

Ani netusis, kolko casu som stravil hladanim vhodneho drziaka. Na kratke trasy mam Xiaomi bezdrotovy, ked ho spravne umiestnis v tej stredovej mriezke, tak vlastne nicomu nezavadzia. Na dlhsie si davam tablet.
Pozrel som aj konzolu (na tablet) od Brodit, ale podla mna to vyzera priserne :) Ani moje riesenie nie je ideal, viem si spravit aj lepsie, ale na to nemam aktualne cas. Keby som mal 3D model toyotackeho stredoveho panelu, tak mam idealny drziak v priebehu dna.

V neposlednom rade, moje riesenie sa samozrejme nemusi pacit, ale nechapem celkom preco :) Ved v podstate prekryva len toyotacky tablet a tlacitka, ktorych sa nedotknem ako je rok dlhy (okrem hlasitosti). Riesit prekrytie tlacitok sa dalo 7" tabletom, ale tie su vecsinou s Android GO, co je osekany system, ktory ani nepodporuje rozdelene obrazovky a navyse, je len o cca pol palca vecsi ako moj aktualny telefon. Plus, ja to tam nemam napevno osadene, ta zelena "chobotnicka" je pogumovany drziak pre Pop socket, zlozit to dole je jedna sekunda.

Inac neviem, co take na tom toyotackom tablete (okrem cuvacej kamery) by ma malo zaujimat. Osobne by som ho najradsej vypol. Skusim zohnat iPhone, ale pokial viem, prve verzie (tusim do juna 2019) neboli ani s CarPlay ... ci? Asi je to uz jedno, ten Samsung mi vyhovuje. Jednak velkostou displaya a celkovo navigacnymi moznostami :)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od farnell »

Je to este neskor ako jun 2019
https://www.toyota.sk/spolocnost/apple- ... -android#/
Ale podla tohto clanku by malo ist do terminov odkedy Toyota konektivitu garantuje z vyroby urobit pomocou aplikacie MyT update. Ci to tak skutocne aj je netusim.
https://autozurnal.com/aktualizacia-toy ... droid-auto
Tu je mozne podla VIN zistit ci je mozny upgrade. Nakolko to vsak funguje netusim. Hlavne ak ide o britsku stranku.
https://www.toyota.co.uk/apple-carplay- ... to-upgrade

A ze sa Ti ten televizor na IT paci je jedna vec a druha je potencionalna (ne)bezpecnost takehoto riesenia hlavne v pripade nehody. Jasne ze ani mobil v drziaku nie je idealne riesenie, no na "volno" umiestneny tablet je uz predsa len na zvazenie.
Ale je to kazdeho osobna vec co si v aute povesia a akym sposobom ohrozuje seba a pasazierov.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od biscuit »

Já hlavně nechápu vůbec řešení, kde se musí něco šmrdlat někde na displeji. Jsem absolutním zastáncem ovládání a la Mazda, které je nejen bezpečnější, ale imho i přesnější a rychlejší. Popřípadě se na to úplně vysrat a mít všechno totálně oldskool :-) A to jsem fakt geek a na tech pičovinky mě užije ve velkým.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od farnell »

A teraz ako čo? Kvoli tomu, ze v aute je minimum analogu tak sa nebudeme vozit? Tiez som za to aby boli ovladace mechanicke.
Ale trend je trend. Bohuzial. Displej ano ale ovladanie urcite bez toho aby som musel šuchat po displeji.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od biscuit »

Bůh naštěstí existuje :-)

Obrázek
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od farnell »

Dokedy?
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
castielo
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: stř 15.03.2023, 17:48

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od castielo »

Mne sa to updatovat da, ale ... zamrzne to niekde v 3\4 procesu. Uz to skusali 2 oficialne servisy, a nikto nevie co s tym dalej (ale snaha bola a opakovane). Centralna Toyota sa tvari, ze problem neexistuje. Ale ak je to osekane ako pri inych znackach, tak ma AA uz nezaujima, split screen a plnohodnotne navigacie na Samsungu su kdesi uplne inde.

Co sa stane v pripade havarie? No poleti stredom nie 140 g, ale 380. Celkovo suhlasim, ze tablet netablet, rozptyluje ma to, preto som pisal, ze najradsej by som tu obrazovku vypol. Ale tak ... podla mna, navigacia a informacie z nej su dalsi bezpecnostny prvok na ceste. Tieto problemy sa uz v novej generacii vyriesili, ale tuto si musim pomoct ako viem :)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od biscuit »

farnell píše: úte 18.04.2023, 19:56Dokedy?
imho nejvíc záleží na zákaznících. až přestane blbost dominovat, mohou tu být podobné systémy ovládání napříč značkami dokud nepřijde třeba napojení na mentální okruh řidiče :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od farnell »

No len aby.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od biscuit »

to na to špatně nahlížíš. žádné jen aby. hegemonie blbosti tu bude ještě dlouho, takže se máme na co těšit.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
castielo
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: stř 15.03.2023, 17:48

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od castielo »

Dnes som sa hral s MirrorLink aj Apple CarPlay, ale nic z toho mi nefunguje. MirrorLink je tusim ukonceny, a CarPlay rovnako ako AndroidAuto nefunkcny (lebo update) ... ale aspon som zistil po roku, ze ten toyotacky tablet ide "zhasnut" :biggrin:
Odpovědět

Zpět na „Corolla“