Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

vše ohledně modelové řady Corolla
Slayer
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.09.2019, 12:10

Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od Slayer »

Ahoj,

hledám způsob, jak propojit svoje Xiaomi Redmi 7 Note s novou Corollou. Dle Toyoty Domanský bude aktualizace obsahující AndroidAuto k dispozici v rozsahu 1-6 měsíců, nikdo neví kdy. Mirrorlink Xiaomi s MIUI 10 nepodporuje. Četl jsem, že to stejně umí jen Samsung.

Napadá vás, jak jinak rozjet zrcadlení? Fakt se mi nelíbí mít pod displejem ten hnusný klasický držák. Jde mi hlavně o Waze. Díky.
Toyota Corolla HSD 1.8 Executive VIP 2019
Obrázek
Uživatelský avatar
Jarda 59
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 10.10.2010, 10:15

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od Jarda 59 »

Ahoj , mám dobrou zprávu, konkrétně Huawei P30 zrcadlení je funkční, Android 10 má už vše nainstalováno. Bohužel tok dat je příliš velký, tak je připojení jen před kabel, možná existuje i jiné řešení, ale kabel vyhovuje, současně se nabíjí baterie v mobilu. Mapy Google i Waze plně funkční, včetně hlasového zadání cíle v mapách, ale to je spíš nouzové řešení.
Jarda
DuSiKx
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05.03.2020, 20:33

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od DuSiKx »

Ja mrsknul drzak vedle volantu. Nez cekat na neschopne japonce :-)
Přílohy
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (52.53 KiB) Zobrazeno 4246 x
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive
Grimoar
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 09.11.2019, 10:22

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od Grimoar »

DuSiKx píše:Ja mrsknul drzak vedle volantu. Nez cekat na neschopne japonce :-)
Nazdar!

Co je to za drziak? Ako to je prichytene?
Corolla 2019 (E210) 1,6 Valvematic, Manuál ( Ø6,4 l/100km )
Uživatelský avatar
ToyotaP65
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: sob 31.01.2015, 17:51
Bydliště: Praha

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od ToyotaP65 »

držák na mobil
Přílohy
corolla 02.jpg
corolla 02.jpg (77.54 KiB) Zobrazeno 3384 x
corolla 01.jpg
corolla 01.jpg (77.81 KiB) Zobrazeno 3384 x
Corolla SD TechStyle 1,6 automat 2019
Auris TS 1,6 2015-2019 ex
nissan tiida 2008 - pořád jezdí
nissan almera 2001-2008 ex
škoda 6x 1989-2001 ex
DuSiKx
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05.03.2020, 20:33

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od DuSiKx »

Grimoar píše:
DuSiKx píše:Ja mrsknul drzak vedle volantu. Nez cekat na neschopne japonce :-)
Nazdar!

Co je to za drziak? Ako to je prichytene?
Je tam tohle https://www.sunnysoft.cz/zbozi/122PBR-8 ... rcQAvD_BwE
a na tom jakýkoliv držák, já tam mám z číny s bezdrátovým nabíjením. Někde jsem tady na fóru ukazoval fotky, jak jsem rozebíral palubovku, abych tam dostal kablík :-)
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od Kocúr »

Celkom by ma zaujímalo, kedy začnú za ovládanie infotainmentu LEN cez dotykový displej strhávať hviezdičky v EuroNCAP. Zohľadňuje toto vôbec niekto? Základné veci typu nastavenie klimatizácie či ovládanie autorádia by malo byť povinne cez hardwerové čudlíky. Zaujímali by ma štatistiky koľko dopravných nehôd sa stalo z dôvodu nedostatočného sa venovania vedeniu vozidla šoférom, ktorý sa snaží niečo nastaviť cez dotykáč infotainmentu počas jazdy. :roll:
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne pát 08.09.2023, 07:23, celkem upraveno 1 x.
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od MiBo »

...nebo se hrabat v rozkroku spolujezdkyně není dle litery zákona rozptylování - KRASA ZIVOTA ...
-niekto radsej telefon - nech sa paci,kazdy podla chuti...
castielo
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: stř 15.03.2023, 17:48

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od castielo »

Este vyrobit na 3D tlaciarni nejaky lepsi drziak, a bude to celkom dobra nahrada za absenciu Android Auto :) Samsung A7 lite tam "sadol" ako uliaty. Navyse. ich UI dovoluje velmi pekne nakonfigurovat aplikacie na obrazovke. Naraz mi tam bezi Sygic, Mapy, Waze a Spotify.

AA.jpg
AA.jpg (242.83 KiB) Zobrazeno 945 x
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od farnell »

No to je teda morda. Esteze je pre mna AA mrtva funkcionalita.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od biscuit »

Ještě k tomu doporučuju pustit HBO max a Netflix, ať má ta zábava opravdu grády :-D
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
castielo
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: stř 15.03.2023, 17:48

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od castielo »

Mord nemord, pozera sa na to lepsie ako na mobil, ktory sa mimochodom o nic lahsie neupevnuje. Vec vkusu :)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Zrcadlení displeje mobilního telefonu v nové Corolle

Příspěvek od farnell »

Keby si lepsie hladal tak najdes. Lenze kvalita aj daco stoji.
Kvalita ma meno Proclip
https://www.broditdrziaky.sk/drzak/8554 ... stred.html
https://www.broditdrziaky.sk/drzak/8555 ... stred.html
K tomu drziak, podla zariadenia, alebo daco univerzalne. Mne sa podarilo kupit v akcii drziak s nabijanim a s moznostou nastavenia sirky podla zariadenia. Nie je sice na vsetky zariadenia no mal som v nom Xiaomi Mi 10 T Pro, Mi 11, Mi 12, Iphone 8 a teraz ho pouzivam s Iphone 13 mini.
Kabel som tam mal USB C a momentalne lightning.
Alebo potom existuju standardne drziaky. No s podobnym uchytenim ako ma Brodit sa na nasom trhu zhanaju horsie. Ale viem ,ze ich ponukaju eshop v Nemecku, pripadne Amazon.

Kazdopadne je to vkusnejsie ako ten televizor na displeji IT a obmedzene pouzivanie displeja IT. I ked aj Proclip ponuka v konfiguratori konzolu pred displej IT.
Ja viem namietnes ,ze mas ovladace vedla displeja a na volante no mne osobne by to velmi vadilo a to nevravim o ostatnych ovladacich prvkoch. Rovnako tak mi vadi aj mobil v drziaku okolo mriezky vyduchov v strede ovladacieho panela. Mobil tak brani ovladaniu ventilacie a blikaciek a nielen im. Comu som sa ja osobne chcel vyhnut. A proclip je na toto umiestnenie mobilu v priestore palubovky idealnym riesenim. Navyse mobil medzi diplejom a pristrojovkou je velmi dobre ergonomicky umiestneny. Nielen vizualne pokial treba pouzivat navigaciu ale aj co do moznosti ovladania ak treba. Pravou rukou je to kusok a dokonca v niektorych pripadoch je to lepsie ako ovladanie z displeja IT. Kto neskusil tak ten neuveri.

Ak ide o moznost pripojenia AA tak pokial sa nemylim starsie verzie mali iba Apple Car Play. Skusil by som sa potom pozriet napr. po Keybriq a zistil si ci na tom tvojom modeli Corolla bez AA pojde k modulu pripojit mobil aj s AA. Nie som si vsak isty ci AA nemusi byt uz v zaklade v aute funkcne pomocou kabla a potom je moznost vyuzit funkcie roznych modulov.
Viem vsak ,ze Keybriq ponuka modul ktory ponuka funkcie mobilneho zariadenia bez nutnosti pripojenia mobilu.
Přílohy
IMG_0690.JPG
IMG_0690.JPG (139.61 KiB) Zobrazeno 909 x
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Odpovědět

Zpět na „Corolla“