ABS corolla e11

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Krupp
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 20.04.2019, 19:48
Bydliště: Těšín/Cieszyn/Teschen

ABS corolla e11

Příspěvek od Krupp »

Ahoj,

mám menší problém s ABS.

Nastartuju, abs po chvíli zhasne a jedu. Pokud udělám nějaký prudší manévr (smyk, prudká zatáčka) nebo díra tak slyším motorek, kontrolka se rožne (rozsvítí) a nezhasne.
Po zastavení, vypnutí motoru a opětovném nastartování zase zhasne a abs funguje.

Před nějakou dobou to nezhasínalo ani po nastartování ale po chvilce jízdy. Stejně tak začaly problémy se startováním (jak byla ráno zima) tak jsem to přičítal vyšťavené baterce (už má 8 let) a během jízdy zhaslo protože se dobila nad 10,5V.

Ale proč to dělá po tom manévru nechápu. Kontakt? Špatné uchycení snímače? To by přece vypadla jednou a pak už se nechytla
Můžete mně pls alespoň nasměřovat?
Dík

PS: Corolla e11, G6, 1,3 aktuálně 300tis
Krupp
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 20.04.2019, 19:48
Bydliště: Těšín/Cieszyn/Teschen

Re: ABS corolla e11

Příspěvek od Krupp »

Ještě přidám nový poznatek že občas mi v malé rychlosti abs sepne zbytečně (rovný suchý povrch, typicky na parkovišti). Kontrolka se ale nerozsvítí.
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Re: ABS corolla e11

Příspěvek od Rampa89 »

Zkus diagnostiku - http://www.testroete.com/car/Toyota/mr2 ... ems/20.pdf

To access diagnostic codes:
• Disconnect the check connector or remove the short pin in DLC1.
• Jumper terminals Tc and E1 of the Data Link Connector (DLC1 or
DLC2).
• Turn the ignition switch ON and read the trouble code from the
ABS warning light on the Combination Meter.
Holomek!
sofer
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: pon 18.09.2017, 08:26

Re: ABS corolla e11

Příspěvek od sofer »

Niektorý snímač abs je na odchode. Niekedy sa poškodí puzdro a keď sa dostane dnu voda, zmení sa mu odpor. Skús odpojiť snímače a premerať. Ale bolo by dobré zistiť kolko ohm ma mať snímač. V servisnom manuálne od hondy som mal napísané, že má mat od 1100 do 1300 ohm , keď si dobre pamätám. Keď ma menší odpor tak to robí také,že pri úplnom spomaleni zlý snímač iný údaj do riadiacej jednotky akoby koleso zastalo, teda sa dostalo do šmyku a zapne abs. Abs funguje na porovnávaní otáčok všetkých kolies.
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic 2017 Active Trend+
Honda Civic Aerodeck
Škoda Felicia
Škoda 100
Krupp
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 20.04.2019, 19:48
Bydliště: Těšín/Cieszyn/Teschen

Re: ABS corolla e11

Příspěvek od Krupp »

Supeer díky moc.

Jen mi není jasné to cos napsal výše. V odkaze jsem to nepochopil.
Spojit je při vypnutém motoru a pak pustit zapalování? Ale po startu to mám ok. Píšou tam že si ty chyby ECU ukládá, takže se mi načtou ty z předchozí jízdy?
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: ABS corolla e11

Příspěvek od jarson »

ano, prepojit uvedené piny dratikom a potom zapnut zapalovanie. Následne sleduj kontrolku ABS ako bliká. Bud nezistíš nic - bliká stále rovnako dokola, alebo bude vyblikávať v určitých intervaloch ( to tam máš popísané). Z nich potom poskladáš císlo a to je kód chyby. V tabulke prečítaš co to znamená. Ecu si to ukladá, takže jasné , že chybu z predchádzajucej jazdy najdes. V podstate ide o to, aby si zistil na ktorom konkretnom mieste v celom systeme ABS niečo nesedí.
Je to takmer rovnaké ako diagnostika motora. Tam zase bliká žltá kontrolka motora. Len pre ABS musis prepojit iné piny.
Inak trochu hladaj a najdes aj priamo tu na fore - viackrát sa to tu riešilo, dokonca na E11ke aj s podrobným popisom.
3koda, mal som to aj niekde vytlačené a odložené v češtine ( pre prípad , že by som stratil odkaz , alebo by odkaz nefungoval - co sa aj stalo), ale žial už netuším kde to je.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Krupp
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 20.04.2019, 19:48
Bydliště: Těšín/Cieszyn/Teschen

Re: ABS corolla e11

Příspěvek od Krupp »

S anglictinou si v poho poradim :)
Uz je to jasne, dik!
Odpovědět

Zpět na „Corolla“