zadní brzdové kotouče na hybridu

Odpovědět
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

zadní brzdové kotouče na hybridu

Příspěvek od pastika »

Chtěl bych se zeptat jak u vás vypadají zadní kotouče. Já mám najeto 13000km a mám tam pěkný rýhy.To se mi ještě nikdy u žádného auta nestalo aby byly tak brzo v takovém stavu.
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: zadní brzdové kotouče na hybridu

Příspěvek od MartinHSD »

Za jakou je to dobu ?, jak často auto jezdí ?, Moje letité zkušenosti u Toyoty jsou pozor na brzdy, čistit promazavat. Bohuzel pokud se nejezdi skoro denně, tak mají zadní destičky tendenci tzv. primrzat a tím jak hybrid reálne zatěžuje brzdy tak o 50% méně než běžný spalovák, tak brzdy moc nepracují a pak stačí když špatne odskoci destička + nějaká větší necistotota a je problém na světě. Já v minulosti nechával ob rok brzdy čistit a promazat.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: zadní brzdové kotouče na hybridu

Příspěvek od jarson »

MartinHSD :"Já v minulosti nechával ob rok brzdy čistit a promazat."

...ale to by sa malo robiť automaticky aj v súčasnosti. Väčšina aut to ma v servisných plánoch. A len tak rozmýšlam, ale ak hybrid všeobecne zaťažuje brzdy tak ako zaťažuje, potom asi aj raz do roka by bolo fajn.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: zadní brzdové kotouče na hybridu

Příspěvek od biscuit »

jen pridam zkusenost z uplne jinych aut, treba to prispeje k nejakemu vysvetleni - ja sam tomu nerozumim.
dve nova auta, ruzny vyrobce, relativne male najezdy, zadni kotouce na vymenu (nepravidelne opotrebovane, velka koroze) - na obou autech pak predni kotouce pouze jemne opotrebovane, rozhodne ani ne v polovine zivotnosti... (obe auta predni nahon a motor vpredu).
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: zadní brzdové kotouče na hybridu

Příspěvek od MartinHSD »

Souhlasím, Toyota to tam ale nemá, já se toho držím, byt v servisu mne občas říkají, ze když se jezdí tak je to zbytecne, u hybridu to dle mne význam má.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Re: zadní brzdové kotouče na hybridu

Příspěvek od pastika »

Auto mám rok, minulí týden první garančka. Bohužel jsem za poměl na to poukázat ale mám ve čtvrtek cestu kolem tak se tam stavím a jsem zvědav co noto řeknou.
Uživatelský avatar
rpospec
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 23.08.2018, 18:46

Re: zadní brzdové kotouče na hybridu

Příspěvek od rpospec »

Máme najeto cca 16 000 km a zadní kotouče naprosto v pořádku. Auto jezdí denně.
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: zadní brzdové kotouče na hybridu

Příspěvek od martinw »

MartinHSD píše:Za jakou je to dobu ?, jak často auto jezdí ?, Moje letité zkušenosti u Toyoty jsou pozor na brzdy, čistit promazavat. Bohuzel pokud se nejezdi skoro denně, tak mají zadní destičky tendenci tzv. primrzat a tím jak hybrid reálne zatěžuje brzdy tak o 50% méně než běžný spalovák, tak brzdy moc nepracují a pak stačí když špatne odskoci destička + nějaká větší necistotota a je problém na světě. Já v minulosti nechával ob rok brzdy čistit a promazat.
Ja tak 1x do mesice zabrzdim cca. z 60kmh na nulu - nouzovy brzdeni a brzdy sou tak hezky udrzovany. Jednou jsem zapomnel ze mam nakup v kufru a nebyl to hezky pohled, alespon ze jsem nevezl mleko :D
dalascz
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: stř 29.11.2017, 20:38

Re: zadní brzdové kotouče na hybridu

Příspěvek od dalascz »

.
Naposledy upravil(a) dalascz dne pát 04.10.2019, 07:41, celkem upraveno 1 x.
Auris Touring Sports Hybrid Trend + 2/2018
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Re: zadní brzdové kotouče na hybridu

Příspěvek od pastika »

Tak dnes návštěva servisu, dohodnutý termín na výměnu kotoučů na 14.10. Škoda že jsem na to za poměl při první garanční prohlídce upozornit, mohlo to bít již opraveno. :cry:
Odpovědět

Zpět na „C-HR“