JBL

lkresta
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 09.09.2019, 14:48

JBL

Příspěvek od lkresta »

Zdravím všechny,
chci se zeptat majitelů Toyoty s příplatkovým audio od JBL, jak jsou spokojení. Zdá se mi totiž, že moje CHR hraje hrozně a přemýšlím jak zjistit, je-li to vadou na reklamaci, či to tak mizerně hraje normálně. Jakoby hrály hlavně výškáče z předních sloupků, repro ve dveřích proti nim hrajou extrémně potichu. Vyvážení mám na střed a ekvalizér také neutrální. Nemáte náhodou někdo zkušenost v čem by mohl být problém?
Toyota C-HR Selection Pure + JBL, 2018, 1.8 Hybrid
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: JBL

Příspěvek od bohdan »

Zkusel jsi pustit to demo JBL v radiu? Nejlip to jde porovnat. Pustit u sebe a potom v jinem aute klidne i v autosalonu kdyz tak.

Jinak ja osobne si nemuzu na nic stezovat.
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: JBL

Příspěvek od MartinHSD »

hrozně záleží na kvalitě vstupu, pokud do toho pustím rádio, tak ano přijde mne, že to hraje jinak než jsem byl zvyklý a nic převratného se nekoná a mohu souhlasit s tím co zde popisuješ. Pokud si tam pustím jejich demo, nebo hudbu z jiného zdroje než FM rádio tak jsem s kvalitou nadmíru spokojený.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
lkresta
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 09.09.2019, 14:48

Re: JBL

Příspěvek od lkresta »

No to je prave dalsi problem, chtel jsem si pustit to JBL demo, abych vyloucil nekvalitni vstup, jenze tuto polozku tam nemam :(. Proto jsem i psal prodejci, jestli se treba nemohlo stat, ze tam prehrali vadny software ci podobne. Slibil, ze pozjistuje na servisu, ale uz se neozval.
Toyota C-HR Selection Pure + JBL, 2018, 1.8 Hybrid
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: JBL

Příspěvek od MartinHSD »

ona tam bude, jen je jinde než člověk čeká. Já jí také nemohl nejdříve najít, ale je tam :-). Večer se podívám a doplním kde ji hledat.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
lkresta
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 09.09.2019, 14:48

Re: JBL

Příspěvek od lkresta »

Diky moc, ja se divam napr na video nize v case 9:45 startuje tu JBL demo apku, ale v nabidce zvukovych vstupu to nemam...sice jsem ajtak, ale treba fakt hledam blbe :roll:
Toyota C-HR Selection Pure + JBL, 2018, 1.8 Hybrid
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: JBL

Příspěvek od MartinHSD »

já se do dema dostatnu tak, že v pravo nahoře zmáčknu ikonu noty, dále pak v levém rohu na další nastavení a výběr vstupů. Tam mám ikonu s JBL demo. Nicméně ještě se podívám zda se k tomu demu nedá dostat i jinak. Každopádně JBL paket má jinak rozvedený zvuk a repro než standartní verze a vesměs to na co je každý asi zvyklý. Normálně je většina z nás zvyklá slyšet zvuk od podlahy ze spodních repro, kde se soustředí vetšina středů, basů a vlastně asi i výšek. Např. výšky dole v JBL nejsou žádné, hlavní basy jsou v kufru a výšky jsou právě v přední části u řidiče. Např. moje děti tím jak sedí z 90 % vzadu, tak to mne nedávno říkali, že to hraje o dost lépe než normální audio, které mám ve své nové Corolle bez JBL. Je tedy možné, že na zadních sedačkách bude ten zvuk lepší a vyváženější. Každopádně to chce si pustit hudbu z digitálního zdroje ve vysoké kvalitě.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
lkresta
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 09.09.2019, 14:48

Re: JBL

Příspěvek od lkresta »

Díky moc za obsáhlou odpověď! Myslím, že jsem i toto bezvýsledně zkoušel, ale zkusím to JBL demo najít ještě jednou po práci dle popsaného postupu. V mém případě se mi zdá, že na zadních sedadlech je hudba ještě horší než vpředu. Ale i vpředu dominují výšky, lehce basy a středy téměř chybí. Mám doma reprák JBL XTREME a to je jiná liga. Dokonce i malinký JBL GO se nám zdá, že hraje mnohem líp než auto :D. Ale vpodstatě to může být fakt jen o zvyku, protože pocitově hrajou repro v dveřích jen tak 10% hlasitosti těch předních :? ....během odpoledne to zkusím ještě prověřit a napíšu výsledek.
Toyota C-HR Selection Pure + JBL, 2018, 1.8 Hybrid
lkresta
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 09.09.2019, 14:48

Re: JBL

Příspěvek od lkresta »

Tak jsem jeste jednou prolustroval menu a nic, ani dle tveho popisu viz video :(
Toyota C-HR Selection Pure + JBL, 2018, 1.8 Hybrid
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: JBL

Příspěvek od biscuit »

předpokládám, že to má vstup na usb a předpokládám, že to žere flac. to je takovej problém si tam dát svou oblíbenou hudbu v cd kvalitě z flashky a udělat si obrázek o tom, jestli to hraje, nebo ne?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
lkresta
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 09.09.2019, 14:48

Re: JBL

Příspěvek od lkresta »

Jasne, a uplne nejlip zajet do Toyoty a porovnat to s nejakou predvadeckou s JBL audiem, jenze ja posloucham prevazne skrz BT, kdy ze stejneho BT z moji S9 mi hraje prenosny JBL repracek nesrovnatelne lepe. No a kdyz jsem k tomu zjistil, ze by tam mela byt polozka JBL demo a ja ji tam nemam, tak me logicky napadla otazka jestli tam nemam nespravny soft....jen mam auto z druhe strany republiky (Kladno a bydlim Uh. Hradisti), tak se mi to nechce reklamovat dokud si nebudu jisty...
Toyota C-HR Selection Pure + JBL, 2018, 1.8 Hybrid
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: JBL

Příspěvek od biscuit »

BT neni samo o sobe moc "referencni". usb + wav nebo bezztratovy kodek, ale i nouzova 320 mbps mp3 je daleko vetsi jistota. samozrejme taky zalezi na "nahravce", ne jen na tom, do ceho byla zakodovana.

jeste to reknu jinak. spousta aut, i bez premioveho zvuku, hraje proste solidne - mluvim o stojicim zavrenem aute, kdy neni pozadavek na hlasitost a zaroven presnost reprodukce. troufnu si rict, ze vetsina lidi nema ani doma takovej system a takovej prostor, aby ten zvuk v aute trumfla. zvuk samozrejme nejsou jen reproduktory, zesilovac a "generator signalu", ale taky prostor. a ten je v normalnim aute docela akusticky privetivej. spousta zvukovejch inzenyru pouziva svoje auto jako jeden z referencnich prostoru (a to nejen proto, ze je to jedno z beznych poslechovych mist, ale i pro zminene vlastnosti a urcitou poslechovou kvalitu). takze, kdyz si nekdo zaplati za premiovy zvuk, melo by to byt neco, co vam v zaparkovanem aute zjezi chlupy na celym tele a to naprosto bez debat a nejistot!
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: JBL

Příspěvek od bohdan »

Hele mas posledni aktualizaci map? Protoze to mas dost jinak kdyz pouzivas menu.

Ja kdyz 2x audio tak dostanu toto:
menu po 2x audio
menu po 2x audio
1.jpg (71.98 KiB) Zobrazeno 7554 x
Podobne kdyz 2x telefon tak toto:
2.jpg
2.jpg (72.84 KiB) Zobrazeno 7554 x
A jeste pokud das nastaveni -> toyota online tam je ze moje aplikace a toto:
3.jpg
3.jpg (68.52 KiB) Zobrazeno 7554 x
Taky bych az neco pustit dal ucho k subwoofer co mas v kufru jak a jestli hraje.
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: JBL

Příspěvek od MartinHSD »

Mas pravdu to menu má jiné než mám já, moje je stejne jako mas Ty, otázkou je jestli má tedy navi, jelikož infotaiment bez navi je prý trochu jiný a to demo tam tak vůbec byt nemusí.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
martinol
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: ned 13.08.2017, 11:30
Bydliště: Olomouc

Re: JBL

Příspěvek od martinol »

a taky navi moduly jsou rozdilne..v podstate muzes mit tri rozdilne menu ;) resp komplet infotainment
Odpovědět

Zpět na „C-HR“