7g - startér

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

7g - startér

Příspěvek od Kk »

Ahoj, neřešil jste někdo u 7g problém se stávkujícím startérem? Z ničeho nic jsem otočil klíčem a ani cvak (před tím chytla vždy na brnknutí). Elektrika jde až ke startéru, ale ten nic. Párkrát jsem ho poklepal, svorky prostříkl WDčkem a pak se najednou zase chytil a v pohodě až do minulýho týdne, kdy zase ani nehlesl. Stávkovat začal vždy v dešti nebo po dešti. Špatná cívka nebo by to mohlo být i něco jiného (zaoxidované svorky)? Dá se sehnat cívka, nebo zrovna vyměnit celý startér? Nemá s tím někdo nějakou zkušenost, abych nedělal zbytečně nějaké blbosti?
Dík za každou radu.
Kk
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: 7g - startér

Příspěvek od biscuit »

Myth: WD-40® Multi-Use Product is not really a lubricant.

Fact: While the “W-D” in WD-40® stands for Water Displacement, WD-40® Multi-Use Product is a unique, special blend of lubricants. The product’s formulation also contains anti-corrosion agents and ingredients for penetration, water displacement and soil removal.

měls ho rozebraný? podle mě se ti tam dostává voda, jinak mu nic nebude myslím. jak wdčko vyschlo, a to je hned, voda zase začla škodit.
je fantasticky, kolik bordelu tam může bejt :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: 7g - startér

Příspěvek od Kk »

Zatím jsem s tím nic nedělal. Říkal jsem si, že se prvně poptám, než se pustím do nějaké akce (nic moc přístup) a nebo něco koupím.
Takže ho asi prvně vyndám, zkusím rozebrat a uvidíme.
Díky moc.
Kk
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: 7g - startér

Příspěvek od biscuit »

držím palce. sám jsem to taky nikdy nedělal :-) jsem drsnej teoretik :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2084
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: 7g - startér

Příspěvek od jarson »

https://www.youtube.com/watch?v=5Z--ytG70Q0

https://www.youtube.com/watch?v=fCfCgOSdzHk

...nejaké inšpiračné este. To druhe je sice k honde, ale zase je to fakt detailne aj s postupom premerania rotora apodobne. poučné.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: 7g - startér

Příspěvek od Jimmi »

Zkus jestli je slyšet cvaknutí při otočení klíčkem. Pokud ano, je oprava celkem triviální, nedávno jsem to taky dělal.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: 7g - startér

Příspěvek od Pavo.B. »

Repas taky nebývá drahý.
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: 7g - startér

Příspěvek od Kk »

Jimmi píše:Zkus jestli je slyšet cvaknutí při otočení klíčkem. Pokud ano, je oprava celkem triviální, nedávno jsem to taky dělal.
Cvaká akorát relé v pojistkovým boxu.
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: 7g - startér

Příspěvek od Jimmi »

Kk píše:Cvaká akorát relé v pojistkovým boxu.
Tam by žádný relé být nemělo. Z klíčku to jde rovnou do startéru.
Strč prostě hlavu pod kapotu a nech někoho otočit klíčkem. Když to cvakne, je to oprava za 50,- Kč a dvě hodinky času.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: 7g - startér

Příspěvek od micron »

Tohle je to samý co mi dělala 5G celica... kdysi... než se zabydlela v garáži... od tý doby ani 1x.... je to vlhkost, někde.... ale nedalo se to zjistit.... je to takový tajemství :-)
řešení je ON start, prcnout kablík do starteru a na + baterky... pak naskočí, vrátit kablík :-) Ale je to přesný... nic neslyšíš... ticho... jako chtělo by to startovat ale nemůže... :biggrin: ani ň. Přivezeš do servisu a dělá hodnou... no ono se to totiž samo opraví asi do 1hod... což je ten problém, že to nejde najít :-) ani nasimulovat. Já ten kablík vozim pod sedačkou... aleeee nebyl fakt asi 3/ 4 roky potřeba. Je to pěkná pičovinka :-) No dělalo to s baterkou Banner... která byla vadná od výroby.... s Vartou nic... je možný i taková blbost že jsou nic moc kontakty na baterce?! Na Banner byly zoxidovaný... ta byla fakt šajze.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: 7g - startér

Příspěvek od Jimmi »

Ale hovnajs, žádná vlhkost :D

Takhle nějak vypadá Denso s redukční převodovkou. Ještě existuje s planetovou - tam je to v takovém malém válečku, ale problém je podobný.
Středový kontakt solenoidu spíná tyhle dva kontakty. Jeden z nich, myslím že minusový, postupně ubývá vzhledem k elektrochemickým procesům v mědi. A pak se to dostane na jakousi krajní mez, kdy to občas spíná, občas ne. Závisí to hlavně na teplotě a stavu baterky, pak taky trochu na náhodě. Typický kouzlo, za který se dá dosadit cokoliv.
Náhradní kontakt se dá koupit v Praze v Auto Elán za pade, sada s plastovými kroužky asi za dvě kilča. Starší kontakty jsou symetrické - oba stejné, u novějších provedení je jeden asymetrický.

Obrázek
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: 7g - startér

Příspěvek od Kk »

Díky.
Micronovo kablík fungovat nebude. :D Elektrika se dostane až na konektor na cívce, takže problém bude uvnitř.
Jimmy: dík za tip. Startér musí tak jak tak ven, tak začnu od tohohle.
Akorát to teď časově nedávám :( , jak se k tomu dostanu, tak písnu, co jsem objevil.
Díky.
Kk
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: 7g - startér

Příspěvek od micron »

KK> muj kablík fachá vždy... :-) ale jen u 5G :-) Já sem to bral jako "takový hrátky s čerty" Tak ne moc často se to stávalo, tak jo prc ale pak už dělala celi jakože nic... :-) Nezopakuje to potvora :-)
Trapný to bylo kdysi na benzince... no joooo šleha a jakoby nic :-) No tak ona celica neměla vždycky tu nejlepší náladu že :-)

Ale tohle je zajímavý u 7G... neni napsaný co je to rozebraný... trochu by se hodilo to jakoby přiblížit obyč veřejnosti :-) převodovka je 5MT :-) :biggrin:
ale jak čtu na stavu baterky!!!! Oleeeee..... Nooojo noooooojo.... nooooojo :biggrin: Banner má u mě mega vroubek.... ne nechci nikdy Banner NIKDY. 69Ah byly vadný... 2 roky mi mrdala život- celice.
No bude to asi startér :-) že :-) No já měl bejt automechanik :-) Autoopravna u lenochoda :-) Joooooo takže vy na to fakt pospícháte??? no tak to nemůžu sloužit, my tu makáme, ale nespěcháme :-) :biggrin: Kdybysme spěchali tak by se to taky mohlo posrat :-) :biggrin: Ne fakt jestli pospícháte jděte jinam :-) :biggrin: My jsme pomalý ale pečlivý... :biggrin: hlavně kliiiid :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: 7g - startér

Příspěvek od Jimmi »

Kk, až ho budeš vyndavat, tak si hlavně odpoj baterku. Startér je připojený natvrdo - bez relé, bez stykače a bez pojistky. Při pokusu o odšroubování hlavního přívodu to občas nepříjemně jiskří! :D

S tímhle dílem jsem si při opravě vystačil já:
https://www.elancar.cz/pevny-kontakt-sp ... 64492.html
(Kurva, ta inflace! Ještě před půl rokem stál padesát. A to prý Babiš přidal důchodcům...)
Ten původní byl ztenčený skoro o milimetr. A fakt jenom ten jeden.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: 7g - startér

Příspěvek od Kk »

Tak jsem se k tomu konečně dostal a včera jsem zase nastartoval :D . Doufám, že je snad vyřešeno a bylo to opravdu tím, ale člověk nikdy neví :?: .
Nakonec to vypadá, že byla chyba v relátku v pojistkovým boxu (opravdu tam je).
Cívka v relé spínala, ale: Bez zatížení zkoušečka i měřák ukazovaly při klíčku ve startovací poloze napětí na spínací svorce startéru, takže to vypadalo, že je OK - z toho jsem usuzoval, že to musí být startérem. Ale po zapojení relé do okruhu (pod zatížením) nefungovalo - neprošel dostatečný proud. Pilníčkem jsem očistil kontakty uvnitř relé a zatím to vypadá OK.
Takže:
- všem děkuji za rady a nápady - hodilo se při hledání příčiny
- hluboce se omlouvám Micronovi - ten drát opravdu fungoval
- poučení pro mě: nebýt línej a příště relátka zkoušet pod zatížením
Doufám, že to opravdu bylo tím a nepřijde zase nějaké nepříjemné překvápko.
Celica 7g TS
Odpovědět

Zpět na „Celica“