Corolla Hybrid: správné zajetí

vše ohledně modelové řady Corolla
thd02hr
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 25.08.2019, 17:15

Corolla Hybrid: správné zajetí

Příspěvek od thd02hr »

Zdravím. Mate někdo zkušenosti, jak správně zajet hybrida s 0 km? Čekám vůz příští týden a nerad bych něco opomněl. Díky.
mnementh
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 26.05.2019, 19:39

Re: Corolla Hybrid: správné zajetí

Příspěvek od mnementh »

říkali - prvních 1000 km žádná divočárna a pak to občas prohnat aby motor nezakrněl...
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Corolla Hybrid: správné zajetí

Příspěvek od slabostka »

Môj názor - nemám patent, napíšu aj iní ....
Pozrieť do manuálu...
Bežnému autu som dával zábeh tak 2000km, pointa je jazdiť mimo maximálnej záťaže, hlavne striedať zaťaženie - nie zábeh štýlom 2000km dialnica tempomat.
Ak hsd jazdí menej na spaľovák možno by som mu na to dal 2500? km - opakujem môj názor. Určite po zábehu vymeniť olej a filter. Mnohí to neuznávajú, ja si myslím že je to pri novom aute veľmi múdra vec.
Zabiehať aj brzdy - tak 200km, pri hsd možno menej dôležité kedže to brzdí dosť dobre aj "bez" brzd.
Inak pri novom japoncovi doporučujem nástrek spodku a dutín - osobná skúsenosť, neverím že nové modely sú nato rádovo lepšie ako staršie.
Nakoniec nech to dobre dlho a fajne jazdí.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Tenantles1
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: sob 06.07.2019, 09:10

Re: Corolla Hybrid: správné zajetí

Příspěvek od Tenantles1 »

Výmenu oleja a filtra riešite svojpomocne alebo cez servis? Neberie sa to potom ako nejaký zásah mimo servisného intervalu? Ak ste to už niekto absolvovali, aký olej ste dali, čo vás to vyšlo?
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Corolla Hybrid: správné zajetí

Příspěvek od slabostka »

Tenantles1 píše:Výmenu oleja a filtra riešite svojpomocne alebo cez servis? Neberie sa to potom ako nejaký zásah mimo servisného intervalu? Ak ste to už niekto absolvovali, aký olej ste dali, čo vás to vyšlo?
- to si treba dohodnúť v autorizáku - že chceš extra výmenu a olej si rozmysli či necháš aby ti dali ich alebo si kúpiš sám - tiež to treba dohodnúť. Až nie si nejaký "autičkár" tak to nechaj na nich.
Samotná výmena oleja a filtra nebude extra drahá položka.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Tenantles1
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: sob 06.07.2019, 09:10

Re: Corolla Hybrid: správné zajetí

Příspěvek od Tenantles1 »

Tomu všetkému rozumiem.
Pýtam sa na konkrétne skúsenosti a na to, či je výmena mimo predpísaný servisný interval ok.
Pred nedávnom sa tu spomínali problémy s tým, že olej na Corollu ešte nebol autorizovaný alebo niečo podobné, preto sa pýtam, či to už niekto absolvoval.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Corolla Hybrid: správné zajetí

Příspěvek od slabostka »

výmena pred servisným intervalom je vždy OK na rozdiel od opačného garde.
A k tomu oleju neviem ale žeby riešili aký olej u auta ktoré je v predaji a motor sa vyrába cca 10 rokov??? :blush:
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
ultra
Manager Týmu
Příspěvky: 315
Registrován: sob 21.08.2010, 12:00
Bydliště: SR

Re: Corolla Hybrid: správné zajetí

Příspěvek od ultra »

Tenantles1 píše:Výmenu oleja a filtra riešite svojpomocne alebo cez servis? Neberie sa to potom ako nejaký zásah mimo servisného intervalu? Ak ste to už niekto absolvovali, aký olej ste dali, čo vás to vyšlo?
Doteraz som si "medzi-interval" (po 6-tisic KM) vymennu oleja vzdy riesil sam. Mam v garazi - montaznu jamu takze pristup nieje problem. Kupil som si origo-kluc na filter (Aliexpres) - olejovy filter a podlozku kupujem priamo v Toyote a olej zhanam od svagra - ktory s tym pracuje / predava.

Pokial tam das origo filter a niesi uplny "lavý" - tak vymenu filtra a oleja pri rozumnom uvazovani zvladnes v pohode aj sam a kedze je tam origo-filter - servis nema ako prist na to ze som si olej vymenil sam. (po 1 roku- u mna cca 12,000 KM - meni olej servis v ramci prehliadky)

Na buduci tyzden sa pozriem pod novu corollu a dam ti vediet ci pasuje kluc ktory som mal pre minulu generaciu (pasuje aj na Yaris)

Nie - niesom "skrblik" ale ak mi niekto za olej chce nauctovat o 100 percent vyssiu sumu ako bezne stoji - povazujem to za "kradez".
Toyota Corolla, 1.8 hybrid, e-CVT, 2019, sivá metalíza Celestin, vybava Comfort + paket STYLE + paket TECH
androids
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: pon 24.06.2019, 15:11

Re: Corolla Hybrid: správné zajetí

Příspěvek od androids »

Menil som olej svojpomocne po cca 3000km. Pri prvej vymene oleja bude tmavsi, vhodne je pouzit kluc a novy olejovy filter pred montazou omotat paskou, nech tam neostanu stopy...
Pre TC Hybrid treba volit 0W-16>

Kód: Vybrat vše

SAE 0W-16 is the best choice for good fuel economy and good starting in cold weather. If SAE 0W-16 is not available, SAE 0W-20 oil may be used. However, it must be replaced with SAE 0W-16 at the next oil change.
Ja som pouzil toto (YACCO LUBE FE 0W16): linka , kedze u nas v case vymeny nebol dostupny original od Toyoty: linka
Filter si mozes kupit v servise (alebo standartne cez internet - filter je 'Made in China'), vymena v servise je daleko drahsia (linka) + davaju vyhradne olej 0W-20.
Blizsie info tu: linka
Naposledy upravil(a) androids dne úte 12.10.2021, 14:28, celkem upraveno 1 x.
TC TS NG19, 1.8 HEV, 3U5, Executive
Uživatelský avatar
ultra
Manager Týmu
Příspěvky: 315
Registrován: sob 21.08.2010, 12:00
Bydliště: SR

Re: Corolla Hybrid: správné zajetí

Příspěvek od ultra »

androids píše:Menil som olej svojpomocne po cca 3000km. Pri prvej vymene oleja bude tmavsi, vhodne je pouzit kluc a novy olejovy filter pred montazou omotat paskou, nech tam neostanu stopy...
[/url]
Kolko ti voslo do motora noveho oleja. Pisane je 4,2 L. Nejaky problem pri odkrytovani pristupu k filtru a vypustacej skrutke ?
Toyota Corolla, 1.8 hybrid, e-CVT, 2019, sivá metalíza Celestin, vybava Comfort + paket STYLE + paket TECH
androids
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: pon 24.06.2019, 15:11

Re: Corolla Hybrid: správné zajetí

Příspěvek od androids »

Mas tam u motora kontrolnu tycku oleja, v manualne mas, ze nema prekrocit vrchny limit (+-4.2l). Ja som mal tovarenske naplnenie na vrchnej urovni (tesne pri vymene). Otvorenie (spristupnenie miesta pre vymenu) je jednoduche, je tam zo spodu plast, v strede toho celeho plastoveho krytovania taky cca stvorec, ktory sa da odsrobovat. Skus si zapamatat silu vypustneho srobu a filtra, aby si skrutku/filter opatovne vratil s podobnym momentom. Osobne netusim technicke nasledky, ked mierne prelejes.
TC TS NG19, 1.8 HEV, 3U5, Executive
Borino
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 04.08.2019, 19:14

Re: Corolla Hybrid: správné zajetí

Příspěvek od Borino »

Pýtal som sa v servise na výmenu po 2 tis a povedal že prvá výmena je po 10 tis alebo rok a že to nemám riešiť . Tak neviem či žiadať vymenu skôr alebo nechať tak
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla Hybrid: správné zajetí

Příspěvek od farnell »

Nepýtaj sa a neziadaj, ale vymen sám....
Včera som bol v Toyota a predajca sa na mňa pri zmienke o výmene oleja po 2-3000 km pozeral ako na retarda.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Corolla Hybrid: správné zajetí

Příspěvek od slabostka »

to už iné nebude, oni fungujú tak ako im to "prikázali" a koniec, ak by oficálne tvrdili niečo iné asi by skončili v problémoch.
Kto chce nech si vymení olej v akejkoľvek slušnejšej garáži, kúpte si origo filter a vybavené.
Ako tak čítam ... sa posunuli k 0W16? Ja mám na mestské jazdenie 0W20 a to už považujem tak na hrane, lepšia by bola asi klasická 5W30 - je to univerzálna viskozita pre hybrida.
Keď auto jazdilo dialnicu tak v lete som dával 10W40.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
androids
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: pon 24.06.2019, 15:11

Re: Corolla Hybrid: správné zajetí

Příspěvek od androids »

Kontrola množstva oleja v motore je dôležitá: linka (malo oleja, vela oleja, ...)

Kód: Vybrat vše

"Myslieť si, že dnešné motory si už medzi servisnými intervalmi nevyžadujú kontrolu množstva motorového oleja je poriadny omyl."
TC TS NG19, 1.8 HEV, 3U5, Executive
Odpovědět

Zpět na „Corolla“