Jedničkové trampoty

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Jedničkové trampoty

Příspěvek od Tomiq »

Poslyšte můj příběh: Jelikož se ze mě za ta léta s dvojkou stal Previofil. Protože mě svou technickou jedinečností jedničková Prévie fascinuje. Protože jsem chtěl ještě jedno větší auto, které bych trochu zobytnil ve stylu VW California a protože jsem našel v inzerátu zachovalou jedničku za hubičku, zbláznil jsem se a naložil si na svá bedra další kus práce a koupil jí. Vypadala pěkně, kromě infekce hypermarketovým tuningem. Jeden z majitelů nakoupil v Tescu a Kauflandu všechno na čem byl nápis Tuning, Turbo a Sport a všechno to na nebohou Prévii přišrouboval vrutama do sádrokartonu.
Z jízdy jsem byl nadšenej, žádné vůle, vibrace. Motor jel perfektně. Celých 40km. Pak zdech. Z expanzky šla pára, motor běžel na max. 1000ot. a bez síly. Z motoru se ozývá kovové klepání.
Prodávající samozřejmě souhlasil s tím, že auto vrátím, ale protože na něj nemá čas a prostor, nabídl mi, že mi většinu hubičky, co jsem mu dal, vrátí a auto mi nechá. A já, dvojitej blázen souhlasil. Takže jsem pořídil sqělou jedničkovou Prévii se super výbavou za cenu měsíčního pronájmu Fábie. Má jen jedinou vadu- nejezdí.
První diagnóza byla, že je vadný ventil. Sundal jsem víko ventilů, na všech válcích jsou tlaky ok. Vůle ventilů trochu menší, ale žádná trága.
Druhá diagnóza byl přeskočený rozvoďák. Taky samá voda.
Při lezení pod jsem zjistil, že někdo vylomil přírubu na škrtící klapce a hadici od filtru nasadil tak, že v sání byla asi 2cm díra vespod přímo za předním kolem. Takže třetí diagnóza je, že se do sání dostal cizí předmět. Díval jsem se do válců laparoskopicou kamerou na jednom pístu vypadá, že je po krajích nějaké poškození.
Se všema diagnźama souvisí, že je nejspíš v jejich důsledku poškozené těsnění pod hlavou, ne-li i hlava.
Pokouším se sundat hlavu, ale nedaří se mi odšroubovat řetězové kolo abych sundal řetěz.
Nějaký nápad?
Děkuji
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Jedničkové trampoty

Příspěvek od Tomiq »

Tak si tady tak povídám sám se sebou :D
Závada odhalena. Vadná šála na klice. Do válce se nejspíš dostal šutr, píst do něj narážel až vyjebal šálu. Teď nejlevnější verze je koupit jiný motor. Pokud bude ok, přehodit je. Pokud ne, udělat ze dvou jeden.
Kořen slova Toyota je Toy!
Herry
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 28.01.2010, 12:41

Re: Jedničkové trampoty

Příspěvek od Herry »

Zdar. Mám doma těsněni k motoru. Za poštu ti ho můžu nechat. Mě už je k prdu. Můžu třeba nafotit.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Jedničkové trampoty

Příspěvek od Tomiq »

Díky, poslal jsem ti pm.
Kořen slova Toyota je Toy!
Odpovědět

Zpět na „Previa“