Verso D4D - Vibrace motoru a ztráta výkonu

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
PavelKrenek
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 01.08.2019, 21:43

Verso D4D - Vibrace motoru a ztráta výkonu

Příspěvek od PavelKrenek »

Dobrý den všem,moc prosím o radu.

Máme Verso D4D r.v. 2006 objem 2,2 (130Kw). Při jízdě do kopce na 3 stupeň a nebo vyšší se kolem 2k otáček objeví vibrace motoru a motor ztratí výkon (nereaguje ne sešlápnutí plynu....tedy spíš reaguje velmi velmi neochotně). Pokud nepustím plyn, vibrace trvají asi 5 vteřin, pak zmizí a motor zase plně táhne. Po dalších 5s se vše opakuje.

Předcházelo tomu toto:
Před 2 měsíci hlásila řj že je potřeba vyměnit olej (pravidelná výměna), než jsem to dal do servisu (nějaké 2-3 týdny jsem s tím ještě jezdil), převedlo se auto do nouzového režimu. V servisu pak diagnostikovali zanešené DPF. Repasovali tedy DPF (auto má přes 230tis km), u toho vyměnili fitlry (kabina vzduch), olej a vyčistili EGR. Po tomto vše ok, ale asi po týdnu se objevilo výše zmíněné cukání.
Při další návštěvě servisu diagnostika nic neukázala, ale prý byl zanešený palivový filtr - vyměnili.
Po té asi 4 dny v poho, ale pak se vibrace opět objevily.

Nyní to dělá nejen při tahu do kopce, ale už i při jízdě po rovině i z kopce.

Nevěděl byste někdo, co by to mohlo způsobovat. Jsem úplný laik. Předem děkuji za jakoukoli pomoc.
Uživatelský avatar
Djmicho
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.03.2018, 01:07

Re: Verso D4D - Vibrace motoru a ztráta výkonu

Příspěvek od Djmicho »

Servis byl Toyota nebo nějaký garážmistr? Repasovali DPF? To jako čistili? Zapsali pak do řídící jednotky, že je filtr vyměněný? Verso mi dělalo něco podobnýho, do kopce při pořádným sešlápnutí na 4,5,6 se auto roztřáslo, když se vyšlápla spojka tak to přestalo a v mém případě to byl vnitřní kloub na poloose (kterou měsíc před tím v servise vyndávali kvůli výměně ložiska v kole, respektive její půlku, byla to ta dlouhá). Z tohohle popisu spíš bych to spíš viděl na problém se zásobováním palivem nebo pravděpodobněji dvouhmotu (spojka je ještě původní s dvouhmotou?)
PavelKrenek
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 01.08.2019, 21:43

Re: Verso D4D - Vibrace motoru a ztráta výkonu

Příspěvek od PavelKrenek »

Djmicho, díky za reakci. Servis to byl autorizovaný. DPF čistili:). Díky za tipy. Co se týče spojky, tak nemám tušení. Ale řekl, bych že je tam původní, ale to je moje nepodložená doměnka. Vezmu to ještě do toho servisu a uvidím, co mi řeknou.
Uživatelský avatar
Djmicho
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.03.2018, 01:07

Re: Verso D4D - Vibrace motoru a ztráta výkonu

Příspěvek od Djmicho »

Samozřejmě očekáváme, že se dozvíme výsledek, aby to do budoucna pomohlo dalším :wink:
Odpovědět

Zpět na „Verso“