RAV 4 hybrid - tažné zařízení

vše ohledně modelové řady Rav 4
Uživatelský avatar
pagoc
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: ned 17.09.2017, 17:51

RAV 4 hybrid - tažné zařízení

Příspěvek od pagoc »

Ahoj, chtěl bych si pořídit tažný zařízení. Nejspíše od Toyoty. Chci používat pro nosič kol. Vůbec se v tom nevyznám tak prosím o radu zda pevné či sklopné horizontálně nebo vertikálně.
Dle ceníku Toyota je pevné za 15tis. včetně elektroinstalace a sklopné za 20tis.
Díky za rady a tipy.
RAV 4 Hybrid, Selection 2018
Corolla 1.6 CVT Executive, Pearl White, r.v. 12/2017 (EX)
Ford Mondeo 2.2 TDI (129kW) r.v. 2009 (EX)
Ford Focus 1.6i (74kW) r.v. 2006(EX)
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: RAV 4 hybrid - tažné zařízení

Příspěvek od Mirek_62 »

pagoc píše:Ahoj, chtěl bych si pořídit tažný zařízení. Nejspíše od Toyoty. Chci používat pro nosič kol. Vůbec se v tom nevyznám tak prosím o radu zda pevné či sklopné horizontálně nebo vertikálně.
Dle ceníku Toyota je pevné za 15tis. včetně elektroinstalace a sklopné za 20tis.
Díky za rady a tipy.
Já si objednal pevné. Aspoň trošku ochrání zadní nárazník.
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: RAV 4 hybrid - tažné zařízení

Příspěvek od martinw »

Mirek_62 píše:
pagoc píše:Ahoj, chtěl bych si pořídit tažný zařízení. Nejspíše od Toyoty. Chci používat pro nosič kol. Vůbec se v tom nevyznám tak prosím o radu zda pevné či sklopné horizontálně nebo vertikálně.
Dle ceníku Toyota je pevné za 15tis. včetně elektroinstalace a sklopné za 20tis.
Díky za rady a tipy.
Já si objednal pevné. Aspoň trošku ochrání zadní nárazník.
mam to ze stejneho duvodui take napevno
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: RAV 4 hybrid - tažné zařízení

Příspěvek od bohdan »

Noo ochrani naraznik. Na druhou stranu jednoduchej tukanec kterej jindy jenom prohne naraznik s kouli napevno ho zlikviduje.

Casto se stava v obchodacich, kdyz nekdo nacouva pri parkovani a blbe odhadne auto za nim.

A taky je auto bez koule hezci. :)
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: RAV 4 hybrid - tažné zařízení

Příspěvek od Mirek_62 »

bohdan píše:Noo ochrani naraznik. Na druhou stranu jednoduchej tukanec kterej jindy jenom prohne naraznik s kouli napevno ho zlikviduje.
To jsem nějak nepochopil.
Já myslím, že zvýší ochranu mého zadního nárazníku.
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: RAV 4 hybrid - tažné zařízení

Příspěvek od bohdan »

To ano ale pri nacouvani do jineho auta to sice ochrani tvuj naraznik mozna trochu lepe ale druhe auto sesrotuje :) (prehanim samozrejmne)

Ale napriklad toto se stalo mne (nemam kouli):

Klasicka jizda do prace v mensi kolone, zenska za mnou delala buhvi co a nedobrzdila i kdyz sme jemom popojizdeli. Narazniky zapruzili ji spadla SPZ ale jinak nic tak sme to koukli mavli nad tim rukou a jeli dal. Cize cca 5 minut a skoro zadnej dalsi nasranej ridic.

Ta sama situace ale s kouli. Auto nedobrzdi, narazniky sice zapruzi ale koule ho pekne presekne a zenska ma firemni auto a skoda je moc velka tak sup uz vola policii a misto 5 minut je to 120 minut.

Jasny pri vetsi rychlosti uz je to skoro jedno, ale mne se prave stalo presne tohle 2x behem jednoho mesice.
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: RAV 4 hybrid - tažné zařízení

Příspěvek od martinw »

Kdo nedobrzi ma smulu, chci chranit sve auto ne to druhe. A kdyz nekdo parkuje za vami necha si tam vetsi odstup a neodre mi tak zadni cast vozu... takze tam vidim velkou vyhodu. Bouzel pani me odrela zepredu na boku - proti takovym se branit neda :|
Rafael
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 06.06.2019, 09:16

Re: RAV 4 hybrid - tažné zařízení

Příspěvek od Rafael »

Zdravím všechny, mam RAVku vybavenou otevíráním pátých dveří pohybem nohy pod nárazníkem. Když jsem si tam chtěl dát originální tažné, tak mi tu funkci chtěli vyřadit. Nemáte někdo zkušenost, zda i při montáži mimo Toyoty, to vyřadí?
Ten, kdo nečte manuály a ptá se radši na fóru.
RAV 4 2.5 AWD Hybrid 2019 Executive
Praha
Ter Leeloo II
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: úte 26.03.2019, 09:30

Re: RAV 4 hybrid - tažné zařízení

Příspěvek od Ter Leeloo II »

No ja predpokladam, ze tomu senzoru tam prekazi ta "traverza", ne? Tudiz bych ocekaval ze bude prekazet i jina.
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: RAV 4 hybrid - tažné zařízení

Příspěvek od Mirek_62 »

Rafael píše:Zdravím všechny, mam RAVku vybavenou otevíráním pátých dveří pohybem nohy pod nárazníkem. Když jsem si tam chtěl dát originální tažné, tak mi tu funkci chtěli vyřadit. Nemáte někdo zkušenost, zda i při montáži mimo Toyoty, to vyřadí?
Po montáži tažného nebude senzor fungovat spolehlivě, proto to Toyota vypíná.
Nicméně je to funkce, kterou si můžeš zase zapnout sám na multiinformačním dispeji v rámci “přizpůsobitelných funkcí.
Stačí se podívat do návodu ;-)
Rafael
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 06.06.2019, 09:16

Re: RAV 4 hybrid - tažné zařízení

Příspěvek od Rafael »

Mirek_62 píše:
Rafael píše:Zdravím všechny, mam RAVku vybavenou otevíráním pátých dveří pohybem nohy pod nárazníkem. Když jsem si tam chtěl dát originální tažné, tak mi tu funkci chtěli vyřadit. Nemáte někdo zkušenost, zda i při montáži mimo Toyoty, to vyřadí?
Po montáži tažného nebude senzor fungovat spolehlivě, proto to Toyota vypíná.
Nicméně je to funkce, kterou si můžeš zase zapnout sám na multiinformačním dispeji v rámci “přizpůsobitelných funkcí.
Stačí se podívat do návodu ;-)
Díky moc, zatím se s autem sžívám :D
Ten, kdo nečte manuály a ptá se radši na fóru.
RAV 4 2.5 AWD Hybrid 2019 Executive
Praha
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: RAV 4 hybrid - tažné zařízení

Příspěvek od martinw »

Rafael píše:Zdravím všechny, mam RAVku vybavenou otevíráním pátých dveří pohybem nohy pod nárazníkem. Když jsem si tam chtěl dát originální tažné, tak mi tu funkci chtěli vyřadit. Nemáte někdo zkušenost, zda i při montáži mimo Toyoty, to vyřadí?
nevyradili mi to a funguje to ok, spise jde o zkusenost toho mechanika jestli ten senzor nekam posune nebo ja nevim co tam s tim delaji...
Ter Leeloo II
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: úte 26.03.2019, 09:30

Re: RAV 4 hybrid - tažné zařízení

Příspěvek od Ter Leeloo II »

@martinw, tak kde to tedy montovali Tobe, at kdyztak vime, kam se jit zeptat mechanika, co s tim?

Ja mam teda objednane odnimatelne, takze to tam muze byt jinak, ale stejne.
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: RAV 4 hybrid - tažné zařízení

Příspěvek od martinw »

Ter Leeloo II píše:@martinw, tak kde to tedy montovali Tobe, at kdyztak vime, kam se jit zeptat mechanika, co s tim?

Ja mam teda objednane odnimatelne, takze to tam muze byt jinak, ale stejne.
louwman Praha Zlicin, mam pevne tazne - kdyz sem se na to ptal pred montazi rekli ze to neni zadny problem (asi meli svuj vlastni postup).
Quirinus
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 03.02.2019, 14:37

Re: RAV 4 hybrid - tažné zařízení

Příspěvek od Quirinus »

Já sice tažný nemám, ale řešil jsem to při nákupu v TSUSHO Průhonice a prý se ten "senzor" při instalaci tažného posouvá na stranu a funguje to normálně.
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“