Koupě 6g 2.0GT

vše ohledně modelové řady Celica
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Tak jsem si nastudoval jak vypadá SS a jak McPherson a koukl na to zespoda a mám tam nakonec SS. Jsou tam měněný ramena. To je protože na SS jsou potřeba jiný a ten člověk to měnil s tim sportovnim podvozkem kterej tam je, nebo u SS často odcházej ramena? Že obecně ramena se moc neměněj u ato, co jsem tak slyšel a když jsou měněný a většina ostatních částí okolo kola ne, tak to většinou značí velký špatný prej. Takže jestli máte někdo s SS nápravou zkušenosti, tak prosím o rady, čeho se vyvarovat, co kontrolovat, co se vysírá nejčastěji a nejlépe jak to zjistit včas/jak to neodjebat.
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Joey »

Jak jsi si jistě nastudoval, SS náprava má více prvků, jejichž společnou vlastností je zejména to, že jsou teda ale opravdu nekřesťansky drahé (GO nápravy z origo dílů vyjde snad na 50k Kč :roll: ). Tudíž bych Ti pro začátek doporučil především ohleduplný způsob jízdy na nekvalitním povrchu. Možnost repase prvků SS nápravy existuje, ale opravdu kvalitně ji zvládne málokdo. Pár kluků tady z fóra bralo díly tady: http://www.gt4.com.pl/
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Na FB jsem si ohledně toho psal s klukem, co má GT4 na SS a předtím měl 6g SS. Vyhýbám se všem dírám i kanálům obecně, ale je mi jasný, že nastane situace, kdy nějakou vemu. Prej dělá nějakej polák dobrý repasy, že mu pošleš špatný rameno a on pošle za peníze repasovaný. CCa za 14K, což jde. Ale je mi jasný, že tam je těch dílů víc. Na odkazu je návod, jak zjistit, když se něco sere. Někdo s osobní zkušeností jak se dá ještě něco poznat? Případně když by to bylo velký špatný, zda se nevyplatí se zbavit SS a koupit komplet obyč? :D Jaký jsou vůbec výhody tý SS? Předpokládám že to asi třeba lépe drží v zatáčkách? http://diy.icydesigns.com/article/93/To ... R2-SI9pGUm
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Idaho »

POkud menil ramena menil je proto že odelsi silenty nebo čepy, které jsou jejich součástí ( nejdou sehnat samostatne ) je to běžná vec, v cca 150tis už málokterý SS prvek je v top stavu a stačí jen blbá díra je zadelánona problém.. Neřeklbych že menená ramena = velké pstané, apson víš že majitel na to nekašlal jako vetšina lidi u nás a snažil se s tím podvozkem neco delat.
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Ahoj, neví tu někdo nějaké lepší info o těchto? https://auto.bazos.cz/inzerat/113506259/celica-t20.php
https://auto.bazos.cz/inzerat/113362723 ... -20-gt.php
jedna věc je co napíše majitel a druhá, zda někdo zná majitele/ty auta :D Ten od modré zatím nezareagoval na moji zprávu a ta v bílém wrapu má potencionálního kupce, který mě o pár hodin předběhl.
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od micron »

Erat> já bych si počkal... ani jedna nevypadá na to že by tě měla zajímat... 8) ale jo... jsou fakt divný :-) šmeliny obecný... máš dost blbej Vkus... :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od biscuit »

erat: i kdyz se mi obvykle libi vic modra barva nez bila na aute, tady bych sel presne opacnym smerem. ciste instiktivne mi ta bila prijde vic jako auto od cloveka, kterej trochu vi... uz jen zneni inzeratu napovi. skoda, ze to nema misto folie spis hezkej lak. clovek se jen muze desit co je pod tim :-(
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od micron »

micron píše:Erat> já bych si počkal... ani jedna nevypadá na to že by tě měla zajímat... 8) ale jo... jsou fakt divný :-) šmeliny obecný... máš dost blbej Vkus... :biggrin:
Aleeee zase je hezký vidět jak mizej 3SGE i 6Genky ne jen 5genky... mizej jak pára nad hrcem :-) Ajsou fuč.... :biggrin: :mrgreen:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od micron »

micron píše:
micron píše:Erat> já bych si počkal... ani jedna nevypadá na to že by tě měla zajímat... 8) ale jo... jsou fakt divný :-) šmeliny obecný... máš dost blbej Vkus... :biggrin:
Aleeee zase je hezký vidět jak mizej 3SGE i 6Genky ne jen 5genky... mizej jak pára nad hrncem :-) Ajsou fuč.... :biggrin: :mrgreen:
fiiioooo :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od micron »

Biscuit> to rád slyšim, takže modráááá :-) No jo Tak vidíš kolik toho máme společnýho :-) :biggrin: No já to mam ještě tak že některý modrý jou prostě nahovno a některý vyblitý, některý v prdeli... ale mam rád určitý modrý... stejně jako určitý červený.... ale jen určitý... :biggrin:
Já bych instinktivně nebral ani jednu z nich.... jsou podezřelý jako fest... ani omylem by mě nezaujala ani jediná... click.. click.... šajze... ... šajze kurfa :-) Oboje jsou jasná "voblož" :angry:
Protože když chci prachy tak to nafotim pořádně.... jenže pak se ti stane že ti to nekoupí idiot.... a ty si chtěl idiota :-) Jsou fotky na "oblož" a pak jsou fotky jakoby ne na oblož :-) :biggrin: Ne jáo ničem nevim :-) :biggrin: vážně :-)
Kurfa pánové se tak zamyslíme a coooo???? Noooo Ty vole... budeme dělat coooo???? No pěkný fotky těch kárek konečně ty vole!!! Nooooo jooo ty vole šéf má recht.... chce to něco novýho.... :biggrin: Hej šéfe ale rok 89 už byl... to já vim taky ty idiote :-) Právě proto... právě proto kamaráde... :-)
Hlavně kreteni neberte sporťáky... a takový ty uhlazený kárky.... za A o nich víte hovno a za B: jsou nebezpečný.... protože jich je málo... takže ty ne idioti... :-)
No dala by se režírovat další serie Autobazar mote carlo II.... :biggrin: No ses asi posral ne? No joooo ty vole :-) Seru na to... :biggrin: Aleee mohla by tam hrát celica... noto víš že jooo... :-) A santa ty hovadooooo :-) :biggrin: :twisted:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Tak ta bílá(wrap) se v ten danej datum fakt prodala a ta modrá, týpek odpověděl den an to a je to oturbený 7A-FE, tak jsem mu slušně popřál hodně štěstí s prodejem(i když jsem si o tom myslel svý. To prostě neni motor dělanej na turbo, to se pak sere, ví to snad každej. Resp. každej kdo to turbil od toho varuje další :D ) prej si koupil GT4, tak tohle prodává. Takže momentálně nejsou zas žádný kloudný na prodej :( Koukám kromě G6 GT i na MR2 SW20 s 3S-GE(115kw) a na MK3 Supru. Jedno si zároveň vymlouvám, že je to zbytečně malý, nebezpečný(motor vzadu) a nemá to vůbec místo na věci a druhý zas že to je obří, těžký a odchází tomu motor :D Je to se mnou těžký.
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od biscuit »

tak zas zalezi, co chces. urcite si to zkus nejdriv v hlave nejak porovnat. miata je taky malinka a lidi ji milujou. a nebezpecny muze bejt cokoliv.

za posledni dny me nejvic zaujalo tohle:
https://auto.bazos.cz/inzerat/113991626 ... 20-GTi.php

stejnej typek ma i tohle:
https://auto.bazos.cz/inzerat/111881948 ... -5g-16.php
bohuzel total socka trim, to by za ty prachy musela bejt karoserie top
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od 29Carlos »

Biscuit: No, Kuba chce primárně 6g, to další má jako alternativy, teda jestli se teda něco nezměnilo...
Ta čtyřka už se prodává asi rok... Myslím, že i cenovka byla o něco málo vyšší... Auto myslím, že dotažený z Rakouska, stojí v Blatný u nějakýho servisu s bazarem.... V srpnu jsem jel kolem, vypadá pěkně, ale nijak jsem ho nezkoumal... :wink:
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od micron »

u těch co psal biscuit vidim jen plasty a hrooomady hromady kitu.....
u druhý nevidim nic co by mě mělo zajímat.... :wink: bude se hodit na díly--- :biggrin: jo a dost drsnej volant, to bych nedal :-) no a ta řadička... to je pééééro :-) no já sem svojí řadičku nechal snížit.... prostě na tak dlouhý péro šahat a řadt s nim nešlo :-) je takový akorát :-) :biggrin: :biggrin: Tohle sem fakt ale nepochopil prč japončíci udělali tak ohromný řadičky u 5G :-)
Byla to první z věcí o sem chtěl změnit... to péro :-) :biggrin: :biggrin: No asi bylo moderní v 80-90 letech mít co nejvyšší péra :biggrin: Ne to sem prostě nechápal... ale nechal sem ho seříznout tak akorát... aby zase nebylo malý :-) :biggrin: :biggrin: akorát :-)
Takový drastický zásahy se už u aut nedělaj :-) :biggrin: :biggrin:
pamatuju si na to... sem jel do servisu a řikám, hele tohle bych jak fakt zkrráti "No to se nedivim" :-) :-) hláška :-)l.... a o kolik? no neeeevim.... no ale je to moooc :-) :biggrin:
Po testu telefonát... hele nevim o kolik, stav se a ukaž... :-) Tooo jemoooc--- toooo je mááááloooo---- tak tak přesně :-) :biggrin: A už s tim nebudeš otravovat? nene... nene :-) Ideální :-) :biggrin:

No drsný je to že to někdo s tou mega dlouhou... řadičkou vydržel..... já bych se z ní zbláznil :-) :biggrin: :biggrin: :biggrin: Ne i jako spolujezdec... si tam sedneš a ten jouda tam jede to obrovský péro :-) 1 2 3 obrovský :-) :-)¨ :biggrin: :biggrin: No jo je to úchylný.... :biggrin:
Já sem si nekoupil celicu jako perverzní vůz---- s perverzní řadičkou :-) Ale jako fascinující objekt kterej se dá modernizovat.... a zachovat.... je to objekt dokonalý ladnosti a křivek, kam nezapadá to obří péro :-) úchylný :-) z interieru....
Proč to ale ten kdo to vymyslel proč? to tak udělal....???? No vede to k zamyšlení :-)
Takhle velký péro nebylo pak v 6G nebo 7G.... a nebylo ani ve 4g celicách... v 5g byl prostě úchylák :-) :angry: :mrgreen: :biggrin: No nevim jak se k tomu postaví toyota... ale co vim tak tý záleží na všech pérech :-) Tak Toyota oficiálně o ničem a o nikom neví nic.... jako vždy....

Noooo sradičky.... ona to neni taková prdel... na ostro.... :" Tak kolik... heleeee já nemam čas" " Nooo níž... trochu.... víc.... to je mooooc ty vole " " Akorát řikám do prdele---- jo jasný, co jasný, málem si to posral :-) Akorát.... A co takhle šéfe???? noooooooo fain akorát sem řikal kurfa :-) výborný.... no vy si budete dělat prdel.... ale neni to prdel to trefit.... akorát... kreteni :-) :-) a ty kvočny jsou jako kde???? Sem tu asi jen tak? Jak se sem dostanou? maj padáky---- :-) To jako fakt tupak přistanou? Super :-) No vidíš :-´)´
Stal se tu z toho cirkus... Takže kdo si připadáte jako v cirkusu.... všechno ze sebe sundejte a hrajte.... My tu máme nevýhodu že vidíme jen 2D, takže nic a nikoho nevidíme... tohle nikdo neviděl...
Chce někdo něco vůbec vidět.... co přibližně.... vidět se dá cokoliv.... kdekoliv.... dá se vidět to co se nedá vidět.... ??????jde o to kde.... Co kde a jak se má vidět.... Co vidíš ty----- a co nevidíš?

Něco vidíte.... co to je? mam bejt viděnej... nebo ne.... kde jste... takže jak.... hledáte pomoc nebo nepotřebujete....

Každej někoho potřebuje.... to že dokáže bejt sám je absurdní.... je... ale má klid...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od biscuit »

carlos: já vím, ale třeba kdyby... dvě bílý čtyřky, to by zase vypadalo líp na srazech, že jo :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Celica“