Koupě 6g 2.0GT

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od biscuit »

osobně nepozoruju, že by mi růžovka za víc jak deset let (samozřejmě měněná) způsobila nějaký problémy v celice ještě starší generace... nebo si myslíte, že může za ten prasklej blok? :mrgreen: sakra! ne broušení, fridex!
btw. původní rozpadlej chladič obsahoval zelenou ;-) v corolle mám zelenou, v mazdě nevím, ale tipoval bych růžovku. já si fakt mylím, že na to sere pes ;-)
navíc myslím, že naše auta jsou už ta moderní, takže bych byl bez obav (samozřejmě asi není na škodu systém nejprve dobře propláchnout) ;-)

(kdybych vám s těma smajlíkama připadal už jako micron, tak jsem byl chvíli na sluníčku dneska a už to zaléčuju ejlem)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

No dost se to líší podle toho, zda je motor z hlíníku, nebo litina. Že když se dá chladící kapalina do toho hliníkovýho, tak to může trošku požrat. A co jsem 3S-GE googlil, tak je litej, ale dost různejch věcí je z hliníku.
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Idaho »

Nesmysl. mluví o nových ( dlouhodobých ). barevné označení se dost liší od použití ale obecne se to použití vztahuje práve k nástupu větších množství hliníkových dílu v motoru a tenčím stěnám, takže ne Biscuite, litinový blok to opravdu nepoškodí, problém bývá hlavně u hliníkových bloku novejsí konstrukce které jsou proste náchylnější.
Další věcí ( a uplne jinou ) jsou práve "longlife" kapaliny používané v novbějších ( 2000+ ) chladicích systémech a motorech které se už skutečne mohou lišit motor od motoru a už dávno neplatí že co jednomu motoru svedčí neuškodí druhému. Každopádne s vašimi litinovými bloky je to stejný a stejně často omýlaný hoax jako udajný konec "klasických " benzínů a nástup jen ethanolu :)

POZOR - je třeba si uvědomit to co zminují i v tom článku a to jsou mosaznéí komponenty ve starších vozech, které nejsou používány již od 1. poloviny 90.let takže ano, pokdu máte auto z osmdesátek a máte tam jeste starý, mosazný chladič, případne mosazné potrubí nebo potrubí z jiných barevných kovů ( že MRškaři :D ) potom hodne záleží nejen na barve ale i koncentraci, protože i správná barva ve vysoké koncentraci to potrubí / chladič dokáže behem 1-3let prožrat..
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Takže když mám 98 Celicu, tak to řešit nemusím teda vůbec, nebo dát cokoliv co nežere hliník?
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Idaho »

Erat píše:Takže když mám 98 Celicu, tak to řešit nemusím teda vůbec, nebo dát cokoliv co nežere hliník?
98 mas jeste 6gen , nebo se pletu? ( zatím jsem nevidel 7gen mladší 99 ) takže máš litinový blok a hliníkovou hlavu ( jako 99,9% aut po roce 1975 ) takže bych se nebál čehokoliv, hlavně nemíchat barvy, tzn bud stejnou barvu jako předtím nebo propláchnout, a vyhnout se moderním "longlife"

)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od micron »

666 zobrazení oleeeee peklo je tu ojjjjjj :-) ale poručil sem to... 1+
co tak říct? No snaž se.... a buď pohodě... :inlove:

Celi na sluníčko neni, má zákaz... ale minule ja vyplivla trochu chladicí kapaliny... prasátko :) Tksem dolil a le asi až moc, kurfa je to idiotský ta expanz... nepoznáš kde je hladina ani omylem... :-) Tak sem asi přelil... no zvukově to znělo že sem přelil :-)¨a pak protože prostě to vyprcala celica ven... zase zechcaná baterka--- no jo tak sem přelil... natankoval sem do expanz 1.5 litru :-) nojono :-) ale je tam hovno vidět, max slyšet... :biggrin: Tak tentokrát si zaprskala fakt fest :-) prozkoumám zejtra jestli je chladič okej... pak je to okej :-) Prostě sem to asi přelil.... teplota byla pod 1/2 akorát...ale jo celica by si ráda hrála... :biggrin: Jo prudit mě chce...
Jinak jízda bezchybná... dokonalá... ale chce si hrát... Hele ne že mi tu chadící kapalinu začneš požírat... to bysme si nerozuměli... to bys mě nasrala... nene :-) No tak ne :-) uvidíme
I SEE YOU :biggrin: fantomas

Ale čučl sem na tuhle nabídku... mnoooo ne nevěřil bych těm km, aleeee zachovalá je jako ta moje :-) No ne já jí nehci, je to klasika čarvená a tu prostě nemam rád... rozčiuje mě... ta barva... ale je to drsná nabídka 1/2 melounu za 5G GTi... zajímavá nabídka :-)
https://www.sportovnivozy.cz/117159-toy ... ca-gti-16v
Ale asi to je možný cca že to nemá ani 20.000km... respektive neni ani zajetá....??????
Víte jak by se to poznalo? jestli jde nebo nejde o podvod? jednoduše... vejfuk... takže je ten zadní díl Toyota a nebo Bosal? Pak se pozná hodně :-) a pak + 100.000km min tacháč rotate
Podle mě je to Bosal... když se podivám na svuj :-) je to Bosal a ne Toyota... ale to by muselo bejt vyfocený.... potom by bylo jasný že jde o podvod...
Cenově drzej, ale zajímavej kousek i když bez Fuji Live Sound atd... a podle háku předního je to prostě němka :-) možná rakušanka... to jistý je...
Je to němka.... je to soc výbava.... 100%
Je to drzá nabídka... :-) ale jsou drzejší... někdo to kalkuloval okej.... je to přehnaný, ale vlastně je to inspirativní... jo je :-) I když prodat celicu se fakt nechystám a do konce života se chystat nebudu :-) Přišel bych o radost ze života...
otázka je co má člověka bavit? No řeknu to drsně auta už mě nebavěj.... ale absolutně ne.... vůbec ne... elektrostaticky
se to zhroutilo.... a tak to je. Takže co mam chtít? i když to nechci... :biggrin: Co chtít? No du si něco ugrilovat :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Myfune »

A ty jsi tam měl 5W olej, že ho tam chceš dávat? Ono totiž platí, že z lepšího na horší olej jít můžeš, tedy z 5W na 10W, ale obráceně ne. Leda by jsi udělal generálku motoru a vyčistil ho minimálně od karbonových usazenin. Lepší olej ti může až příliš uvolnit ty karbonové usazeniny a ty ti mohou poškodit motor. Už to tady i někdo rozebíral, že když jezdí s autem na okruhu kudlu, tak ten 10W60 má smysl protože má vyšší provozní teplotu a je více odolný proti teplotní degradaci. Ale pokud by jsi s ním jezdil civilně po silnicích, tak ti nemusí fungovat správně, protože při běžném ježdění ten olej nedosáhne provozní teplotu, kort v zimě. Totiž že ti nebude pohlcovat do sebe právě ten karbon a ten se ti začne usazovat v motoru. Olej pak bude sice krásně čistý, ale chudák motor. Na běžné ježdění ti bude nejspíš stačit 10W40. Nebo má to auto dodělané turbo? Tam by pak měl být 5W. Ale 3SGE jsou atmosférické motory. Já ve svojí Celice dal poprvé taky 5W40. Po nastartování byl sice motor velice tichý, ale po zahřátí oleje už to takový med nebyl. A když jsem asi třikrát při ostřejší jízdě vylezl do otáček k 6tis. tak se z mortoru ozval plechový zvuk a motor ztratil tah. Domnívám se že se mi prostě kvůli nízké viskozitě utrhl olejový film a jelo to chvíli kov po kovu. Od té doby co dávám 10W40 se mi nikdy tohle nestalo a taky se dostanu s otáčkama v pohodě i do omezovače, aby mi to koplo otáčky motoru dolů. Samozřejmě bez plechového zvuku a neúměrného poklesu tahu motoru. Ale zase tak často do omezovače už nelezu :-) Můj motor má maximální výkon kolem 5200 ot, takže vlastně nemá moc cenu to víc točit. Ale tvůj 3SGE je malinko jiné kafe. Ten ožívá nad 5.500 ot.
Jinak co mám teď olej 10w40, tak po nastartování je motor sice trochu hlučnější, ale po zahřátí ztichne. A generálku motoru už mám za sebou taky a pořád leju 10w40.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Kamarád s Miatou má 1,6, ale taky to má omezivač vysoko, leje 5w50 a nic mu to nedělá. 10w60 doppručili v servisu, mně to přijde jako blbost. A bude se dělat před olejem proplach. Nevíme co tam je.
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Myfune »

Mě to tehdy s tou 5W40 taky poradili v servisu a byla to naprostá píp. Jde o to co do toho motoru patří. 5W40 dávám do Yarise, ale to je rok výroby 2007 a leje se tam od koupě vozu, když byl fungl nový.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od biscuit »

nevím jestli si nevšiml, ale tohle je podle mě nejlepší možná odpověď a navíc od zkušeného uživatele ;-) takže zopakuji:
Joey píše: Ten motorový olej - záleží, jak hodláš s autm jezdit... Dávám běžný 10W40 (Mobil), vyměníš 1x ročně nebo po 10tkm.
Jestli to budeš honit často po okruhu, nebo podobným stylem, dej hustší, ale dle mě zbytečnost.
někteří nedávají mobil, ale eneos, ale to už je celkem šumák ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Po okruhu ne, ale hodlám si čas od času užít volnější silnici a dát téomu napít(až to auto poznám a projde úvodním servisem, kterej je už naplánovanej a čeká se na díly.) Takže 5w50, jelikož 10w50 se prý dává jen do nějakejch motorek. momentálně důležitější dotaz :D Jaký se tam dávaj žárovky-povinná výbava. Co vše mám koupit? A pojstky jakoukoliv sadu?
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od biscuit »

ty máš nějakej problém s písmenkama? 10W40.
btw. si jako myslíš, že my všichni, co máme celicy máme taky klobouky, nebo co? měň max. po 10k nebo po jednom roce a víc neřeš.
pojistky abys měl hlavně 5, 10, 15, 20 a 30A. nevím jestli má šestka malý a velký nožový, nebo jen velký jako pětka. dost možná tam nějaký náhradní už máš v pojistkový skříňce - koukal ses vůbec? :-) a žárovky, jestli je chceš s sebou vozit, tak si nakonfiguruj na jakýmkoliv eshopu s dílama podle auta a vyber, co ti je blízký. já jsem teda nezažil, že bych za 25 let řízení s policajtem někdy něco takovýho řešil. navíc půlka lidí si to stejně neumí vyměnit (a u většiny novejch aut to není ani jednoduchý), takže je to stejně kravina to vyžadovat.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Pavo.B. »

10W40 je optimum pro všechny starší toyoty co nemají VVTi a podobné chujovinky, specifikace API SJ/CF :wink: možná i API SL
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od 29Carlos »

Amen! :wink:
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Joey »

Erat píše:Po okruhu ne, ale hodlám si čas od času užít volnější silnici a dát téomu napít..
..ano, spousta majitelů celic si užívá potenciálu motorů řady 3S i 4a, mě nevyjímaje. I když už s celicou najedu jen cca 1000 - 1500 km za rok, pár výletů do red-line si neodpustím... naopak nějaké x-minutové nahánění s vyzyvateli vozidel jiných značek si odpustím a to rád (želbohu čtvrt století "starý" - chci říci nestárnoucí, lépe - klasický ? design karoserie působí na některé účatníky provozu jak rudý hadr na býka no..).

Jistě že dálniční standard 150- 160 kmh není pro 3S motor důvodem pro používání xyW50 - 60 oleje.
Odpovědět

Zpět na „Celica“