Koupě 6g 2.0GT

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Pavo.B. »

Baterii dej GS nebo Yuasa, lepší poměr cena výkon v dnešní době.
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Joey »

Pavo.B. píše:Baterii dej GS nebo Yuasa, lepší poměr cena výkon v dnešní době.
+1
Varta bluenevimco zklamala 2x. Asi pohledám vhodnou Yuasa, už nám jedna doma dobře baterkuje ve Swiftu.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od biscuit »

za mě yuasa nebo exide
varta = typický případ přešlapu vychazejícího z lidové tradice ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Idaho »

+1
na FB už jsme si psali..

Jinak ty dveře at vypadají jakkoliv nezanedbat, vybrousit, zatřít.. je to při zanedbání velký ( a drahý ) problém, protože ty dveře už pomalu "dochází"..
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Stan »

Ještě bych Idaha doplnil, že je dobrý si sehnat kvalitní odrezovač. Tens e ti bude hodit dycky. Ne bezoplachovej, ten moc nefunguje. Sháněj takovej, kterej se musí opláchnout. Třeba tenhle docela ujde: https://www.hornbach.cz/shop/Odrezovac- ... rtikl.html
Nebo pokud máš přístup ke kyselině fosforečné, tak stačí tu smíchat s vodou a máš fantastickej odrezovač.
Já loni řešid spodní lem dvěří na carině - brousil jsem a čistil, ale do špáry mezi plechama, kde je původní gumovej tmel, se prostě žádným kartáčem nedá dostat. Takže vyškrábat co nejvíc tmelu a pak ten odrezovač + oplach. Pak klasicky penetrátor od alkytonu, novej karosářskej tmel a na to pak lak. A zevnitř dveří vystříkat voskem na dutiny.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od micron »

Heleeee... nechte Vartu bejt, já sem s ní fakt spokojenej.... Bluedynamics.... a je to rozdíl oproti Banner.... Varta okej... :biggrin:
Koupil bych panasonic... ale ty jsou jen u nových aut.... Subaru jí má přes 5 let a je jako nová.... to jen tak pro zajímavost...
Prostě se 2x za rok dobila na plno... a drží. Hodnota co je ze zásuvky zapalovače je mimozní.... ukazuje to prostě míň něž je real, řekněme o 0.50V minimálně! Otázka je proč... no protože něco běží... ale nežere to... prostě to ukazuje nesmysly.... takže když baterka panasonic ukazuje při rádiu a pozičkách 11.80v tak se k tomu musí přičíst minimálně 0.50v aby to bylo cca real. Ovšem sranda je že i když se pozičky a radio vypne, tak to stejně ukazuje 11.80v :-) Vtipně... ale ano musí se k tomu přičíst těch 0.5V minimálně, možná až 0.8V.... aby to bylo stejný jako u vypnutýho auta s poctivým odběrem... to si vyzkoušim časem, až mi brácha dovalí zkoušečku... je tam ale rozdíl těch 0.5-0.8V.... zásuvka vs real... otázka je tedy proč to měřák do zásuvky nepřepočítá automaticky???? :-) A zbytečně... prudí...

U celicy ten měřák ukazoval 12.20V plně nabitá nová.... což by odpovídalo znova, chybí 0.5V min.... nová baterie. :-) ukazuje absolutní nesmysl.
Další nesmysl je teplota... tu to měří v kontaktu v zapalovači místo venku, :-) takže ze začátku máš real teplotu prvních 5 minut.... ale pak je to mimo.... neměří to teplotu vně přístoje... ale uvnitř :-) Naprosto idiotský :-) No podle mě už maj ale číňánci zajímavější strojky... tohle byl asi prototyp :-) :-) Tam šlo hlavně o to aby to dobíjelo 2x USB pořádně... ale mně jde o real údaje teploty v kabině, vlhkost bych si dal taky :-) a k tomu real voltáž.... přepočtenou.... baterie... 1-2 USB okej :-) Pak to nesmí vyčnívat ze zásuvky... musí to bejt uvnitř... nečouhat ven. :-) A pak si to koupim :biggrin:
Tohle totiž chybí.... Novej produkt.... orange/ blue/ green / red podsvícení.... ale dokonalej produkt... možná už je ale jen o tom nevim? Anebo ještě neni....
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Joey »

micron píše:Heleeee... nechte Vartu bejt,
nach Befehl !! nechal jsem je být.
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Pavo.B. »

Kyselinu fosforečnou 80% jsem nikdy neředil, sehnat se dá v pohoděa funguje parádně, jen bacha na ruce, oči a výpary. :D
Stan píše:Ještě bych Idaha doplnil, že je dobrý si sehnat kvalitní odrezovač. Tens e ti bude hodit dycky. Ne bezoplachovej, ten moc nefunguje. Sháněj takovej, kterej se musí opláchnout. Třeba tenhle docela ujde: https://www.hornbach.cz/shop/Odrezovac- ... rtikl.html
Nebo pokud máš přístup ke kyselině fosforečné, tak stačí tu smíchat s vodou a máš fantastickej odrezovač.
Já loni řešid spodní lem dvěří na carině - brousil jsem a čistil, ale do špáry mezi plechama, kde je původní gumovej tmel, se prostě žádným kartáčem nedá dostat. Takže vyškrábat co nejvíc tmelu a pak ten odrezovač + oplach. Pak klasicky penetrátor od alkytonu, novej karosářskej tmel a na to pak lak. A zevnitř dveří vystříkat voskem na dutiny.
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Zdárec, tak jsem to viděl poprvé zespodu a celkem v pohodě. Měnit se budou dvě části výfuku, ošetří se podvozek aby se zachoval v dobrym stavu a budou se měnit nějaký tyčky stabilizátoru a tak, nic hroznýho(samo rozvody a změřit tlaky válců). Jinak když jsem řekl, že olej bych dal 5w50, tak řikal, že by tam za sebe dal 10w60. Co vy na to, neni to zbytečný? Jinak jaká se tam má dávat brzdovka do 2.0 GT r.v.1998? Řikal, že by neměla mít zelenou barvu, že si myslí, že je tam ta původní. Kamarád miátař řiká, že některý jsou prej zelený, tak aby mi tam v dobrý míře neudělali nějakou blbost. Taky jakou dát chladící kapalinu a co se dává do spojky?
Naposledy upravil(a) Erat dne pon 10.06.2019, 16:06, celkem upraveno 1 x.
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od biscuit »

u chladici kapaliny zalezi na barve, tim se odlisuje typ, ale ze by zalezelo na barve brzdove kapaliny, to slysim poprve. u brzdove kapaliny se resi jeji vlastnosti pri vyssich teplotach, resp. bod varu a tridy brzdovych kapalin se oznacuji klasifikaci dot.
dot 4 je bezna kapalina, dnes asi nejrozsirenejsi. mela by se samozrejme dolivat stejna "dot". ale jestlize budes menit, je uplne jedno co tam bylo a jakou ma brzdovka barvu ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

no že různý maj různý barvy. Takže to, že je zelená, nemusí znamenat, že je stará a špatná, ale že tam je nějaká, co má zelenou barvu. Prostě co byste doporučili za brzdovku, co za olej do převodovky a jakou chladící kapalinu, když je hodlám měnit. A Olej fakt 10w60, nebo 5w50 stačí?
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Joey »

Erat píše:no že různý maj různý barvy. Takže to, že je zelená, nemusí znamenat, že je stará a špatná, ale že tam je nějaká, co má zelenou barvu. Prostě co byste doporučili za brzdovku, co za olej do převodovky a jakou chladící kapalinu, když je hodlám měnit. A Olej fakt 10w60, nebo 5w50 stačí?
u té brzdovky pozor na smíchání stávající (dost pravděpodobně máš něco s DOT4) se silikonovou DOT 5. Něco máš tady:
http://www.mjauto.cz/typy-brzdovych-kapalin

Ten motorový olej - záleží, jak hodláš s autm jezdit... Dávám běžný 10W40 (Mobil), vyměníš 1x ročně nebo po 10tkm.
Jestli to budeš honit často po okruhu, nebo podobným stylem, dej hustší, ale dle mě zbytečnost.
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Tak smíchávat snad nic nebudou. Je jí tam až až. Bude jen výměna, ne dolití. A někdo, kdo má fakt 6g a řekne mi jakou použít chladící kapalinu při výměně? Když se dá špatná, tak to prý může zničit motor.
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od biscuit »

proč by měla chladící kapalina ničit motor? kdo ti vykládá tyhle blbiny? klidně můžeš použít růžovej fridex, nebo cokoliv od normálního výrobce. copak nevíš, že spec. chladící kapalina se dává hlavně kvůli tomu, aby v zimě nezmrzla. jinak, že klidně můžeš použít destilovanou vodu?
proč by se v tomhle měla lišit šestá generace od jakýhokoliv jinýho běžnýho benzínovýho atmo auta (jeden jedinej důvod mi stačí)?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od gramo »

http://www.petrol.cz/aktuality/archiv/2 ... y-928.aspx
Stejně tak není vhodné používání moderních chladicích kapalin do starších vozů. Materiál konstrukce systému se natolik změnil, že moderní organické inhibitory koroze by nemusely stačit na železné kovy a mosaz ve starším chladicím systému vozidla. Je to dáno i mnohem větším pronikáním kyselých zplodin ze spalovacího systému do chlazení u starých vozů než u vozů nových. Právě díky eliminaci tohoto jevu mají moderní vozy mnohem delší výměnou lhůtu nemrznoucí kapaliny, více jak pět let. Jednoduše řečeno: do nového vozu patří nový typ chladicí kapaliny, do staršího pak typově starší typ kapaliny!
Většinou jsem v autech měl modrozelenou, jen v Daihatsu byla růžovka, tak už jsem ji tam nechal i po výměně. Je fakt, že občas bylo potřeba trochu dolít, to se mi u jiných aut nedělo.
Odpovědět

Zpět na „Celica“