Koupě 6g 2.0GT

vše ohledně modelové řady Celica
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Joey »

Erat píše:Jinak na tomhle je taková dírka. Je to jen prázdnej kus plastu, ten kámoš nevěděl k čemu to je. Není to to EGR? Neudělal tam někdo tu dírku aby ho tim částečně vyřadil? Nebo neochcává se tím nějakej neduh, že si to tou dírkou přisává vzduch třeba?
ten prázdný kus plastu je rezonátor sání, děravý by teda být neměl, ale verze 129 kW tuto feature neměla. Ta světlá trubička (5 cm vlevo od rezonátoru s dírkou) se symbolem nesahat pálí, propojuje EGR (ten kulatý ventil s číslem 28 na foto) a sání.

jo a bylo to camaro a mustang :satisfied:
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od gramo »

a bylo to loni v listopadu
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Joey píše:
Erat píše:Jinak na tomhle je taková dírka. Je to jen prázdnej kus plastu, ten kámoš nevěděl k čemu to je. Není to to EGR? Neudělal tam někdo tu dírku aby ho tim částečně vyřadil? Nebo neochcává se tím nějakej neduh, že si to tou dírkou přisává vzduch třeba?
ten prázdný kus plastu je rezonátor sání, děravý by teda být neměl, ale verze 129 kW tuto feature neměla. Ta světlá trubička (5 cm vlevo od rezonátoru s dírkou) se symbolem nesahat pálí, propojuje EGR (ten kulatý ventil s číslem 28 na foto) a sání.
Je možnost, že tam tu dírku někdo udělal, protože to bez ní nějak blbě sálo a levně vyřešil nějakej problém=mám to řešit, nebo ta dírka je spíš nehoda a mám to zadělat a neřešit?
A tohle je 125kw, takže to neni dodělávka/podělávka 129ky :D Cajk
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od gramo »

přisávání falešného vzduchu problémy spíše vytváří, než řeší -- viděl bych to na tu nehodu a zalepil to.
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

gramo píše:přisávání falešného vzduchu problémy spíše vytváří, než řeší -- viděl bych to na tu nehodu a zalepil to.
Nějaké rady čim to zalepit, aby to nebylo špatně sehnatelný ani polovičatý řešení, který časem něco podělá?
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od biscuit »

přisávat za airboxem, to je přímo vědecký :-) určitě zalepit, já bych asi volil nějakej dvousložkovej epoxid, předtím pořádně očistit a odmastit (asi lihem, i když benzín by to snad taky neměl proleptat).
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Stan »

Hehe, člověk sem po pár týdnech zavítá a hned je tu probíranej :-D A hlavně se tenhle příspěvek ještě neproměnil v Micromonolog, což mě překvapuje. Přiznám se, že jsem letos svou holku ještě po zimě ani nevyparkoval ze stodoly. A to mi doma leží v děcáku furt ten carlos nárazník. Furt se musí řešit jiný věci - carina, kola, závody, mojí ženy Mazda..

Erate gratuluju ke koupi a vítej! Hlavně je vidět, že jsi neudělal chybu jako já a nekoupil na šrot rozbitou a špatně spravenou.
Tu díru v sání bych asi spíš než epoxidem zkusil buď sám zatavit pájkou (teda když seženeš vhodnej plast na doplnění. Nebo to dát někomu, kdo se vařením plastů zabývá. A nebo sehnat z vrakáče či bazoš.cz lepší díl. Já v ty lepidla na plastech furt nějak nemám důvěru.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Stan píše:Erate gratuluju ke koupi a vítej!
Ještě koupeno není, ale jen kvůli dovče. Je daná záloha a počítám s ní :) Díky.
Stan píše: Hlavně je vidět, že jsi neudělal chybu jako já a nekoupil na šrot rozbitou a špatně spravenou.

Tak furt je to bazar, ještě se může ukázat, že to byla hrozná chyba :D ale tak maj tam auta i za pár míčů, tak pochybuju, že zrovna na autě za 90k by dělali kdo ví jaký podělávky, se jim nemůže vyplatit.
Stan píše: Tu díru v sání bych asi spíš než epoxidem zkusil buď sám zatavit pájkou (teda když seženeš vhodnej plast na doplnění. Nebo to dát někomu, kdo se vařením plastů zabývá. A nebo sehnat z vrakáče či bazoš.cz lepší díl. Já v ty lepidla na plastech furt nějak nemám důvěru.
Já se v autech popravdě vůbec nevyznám, proto budu asi dost otravnej a budu se furt na něco ptát. Rozhodně toho chci dost vědět a ne jen platit v servisech za věci, kterym nebudu rozumět. Bohužel nikoho neznám a sám jsem docela břídil na manuální práce, takže bych se hned do pájení plastů nepouštěl. Bojíš se spíš toho, že kus lepidla odpadne a auto ho natáhne a něco se posere, nebo že to nebude těsnit třeba? Ta dírka je tak 1 mm, nic velkýho.
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od biscuit »

Erat píše:Já se v autech popravdě vůbec nevyznám, proto budu asi dost otravnej a budu se furt na něco ptát. Rozhodně toho chci dost vědět a ne jen platit v servisech za věci, kterym nebudu rozumět. Bohužel nikoho neznám a sám jsem docela břídil na manuální práce...
takovejch je nas tady vic, neboj ;-)

to svareni plastu myslel stan spis asi nechat si od nekoho udelat. a patlat to pajkou, to muze tak leda on, pan sikovnej - my ostatni tam udelame hnusnej skvarek akorat tak (ja teda myslim uplne levej nejsem, ale tohle bych urcite nedal s eleganci, to jsem si jistej) ;-)
a to lepidlo, kdyz bude kvalitni a urcene na plast, neodpadne. a i kdyby, bude to skraloup zvrchu, kterej dirou neproleze - nasani do motoru je podle me utopie.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od gramo »

Taky mě napadlo to zatavit/zavařit, je to ABS, to by mělo jít. Nejjednodušší by na to byla obyčejná tavná pistole, ale ty tavné tyčinky mají celkem nízkou teplotu tavení, tak si nejsem jistý jestli by to vedle té trubky EGR vydrželo... Ale jestli motor vcucne malinký kousek plastu, myslím, že se nic moc nestane, při těch teplotách co tam jsou se to rozmázne a shoří jak nic.

I ten epoxid v kombinaci s nějakým "nosičem" typu kus látky by nejspíš byl OK. Uvnitř je podtlak, kterým to bude držet na místě, i kdyby to lepilo blbě. Tou dírkou to dovnitř neprojde, tak to tam nejspíš v pohodě vydrží. Přinejhorším to upadne a pak tam bude zase ta stejná dírka, jak na začátku a jen se ukáže, že je to potřeba řešit jinak.
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Ok, uvidim, co s tim provedu :-D každopádně jako první musim vyřešit baterii. Je tam bezúdržbová a je K.O. nechaj jí nabíjet, takže maj odhad, že vydrží tak dva dny. Jaká se tam dává? Nejdůležitější je rozměr(ten je jakej, chci to řešit hned a ne dojet někam s mrtvou a tam měřit :-D ) a pak řeším co? Nějaké označení, ampéráž?
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Myfune »

Baterku si lze na stránkách Varty dohledat přímo na auto:
https://www.varta-automotive.cz/cs-cz/b ... S%29%22%7D
Nevím tvůj rok výroby, tak jsem dal 1998.
Pokud nechceš Vartu, tak máš alespoň představu o parametrech baterky. Ale dá se do Celici dát i větší jen musí mít stejně póly jako je to na této, jinak ji nezapojíš.

Jinak co mě ještě napadlo, tak není od věci nechat na autě udělat geometrii kol, případně nechat srovnat volant na střed. U toho Airboxu je zásadní to, jestli ti ta dírka obchází filtr sání nebo je ještě před ním. Pokud je až za filtrem, tak je to průser, protože by ti to mohlo do motoru nasát prachové částice a to fakt nechceš. Pokud by byla před filtrem, tedy vzduch ti nejprve projde přes filtr a pak teprve do motoru, tak je to možná jedno. Sice motor počítá s nějakým podtlakem vzduchu, ale myslím si že ve výsledku víc vzduchu znamená, že si to přidá víc paliva, aby to udrželo poměr směsi. Jediné co mě ještě napadá, je to, že to bude tahat teplej vzduch z motoru a to zase tak jedno není, protože čím chladnější vzduch nasaješ, tím se ti po zapálení v motoru více roztáhne a tedy bude motor mít lepší tlaky ve válcích. No a u teplého vzduchu je to samozřejmě naopak. Protože studený vzduch je hustší (má molekuly blíž k sobě) než teplý vzduch.

Čím to zalepit? No asi bych ten roh trochu zabrousil do roviny a z venku na to přilepil nějakou plastovou destičku. Vznikne ti pak vlastně trojúhelníková ploška. ABS plast má tepelnou odolnost do 105°C, takže ti stačí něco s podobnou odolností. ABS je termoplast, takže by ti vlastně stačila destička ABS plastu a jen to pájkou přivařit.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Jj, 1998 a chci vartu. Díky. Jinak nevim zda před filtrem, protože nevim, kde v tom je. Ale je to na obrázku ta dirka vidět-na tom “žebrování"(střed toho červenýho kroužku), pokud víš kde má bejt filtr v tom, tak to odhadneš. Tak snad to nenasávalo prach delší dobu a nebude něco s motorem kurde(na poslech byl uplně v pohodě a jelo to taky normálně. Jako projel to ten cápek z bazaru, já za volantem nebyl a srovnání nemám, ale přišlo mi to celkem živý-na to že šel jen na 4500 otáček cca, když jsem mu řekl, ať to vytočí, zda to nezačne nějak divně znít a tak). Nějaký provizorní řešení pro cestu z bazaru domu? "Stříbrnej kouzelník" taková ta McGyver páska tam asi nevydrží teplotně, co?
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Myfune »

Tak tohle je už dotaz na majitele 6.G 3SGE. Evidentně to vede taky do sání, ale filtr je určitě v té větší krabici v pravo. Ta podlouhlá podél blatníku je pojistková sříň.

Nicméně jsi už dozrál na tento odkaz: http://www.japan-parts.eu/toyota/

Tady máš přímo odkaz na tvoji faceliftovou verzi (rozcestník):http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/199 ... ngine-fuel

A tady jsou pěkně obrázky toho co máš vyfocené: http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/199 ... ir-cleaner

Píšou tam u dílu 17896 že je to rezonátor, takže by to rozhodně nemělo bejt děravý. A filtr sání tam taky pěkně vidíš. Kromě opravování se můžeš zkusit tady ve vláknu "co někomu přebejvá nebo chybí" zeptat na to jestli ten rezonátor někdo nemá k prodeji v ok stavu. Nevím sice jak to vlastně funguje, ale někdo tu mluvil o tom, že při určitých otáčkách se po výfuku začne šířit rezonance, která se na konci výfuku odrazí a jde zpět do motoru a pak to tam udělá ještě větší podtlak na sání. Takže by to mělo pomáhat při vyšším výkonu dodat větší množství vzduchu do motoru. Nedivil bych se, kdyby ta dírka ten podtlak eliminovala a auto ti ve vyšších otáčkách tak netáhlo jak by mělo. Ale tohle fakt nevím jen tu dedukuju.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Myfune »

gramo píše::D 8)
Myfune píše:Vytvoří ti to v nádrži vodní výr
Kýho výra, možná tak benzínový vír...

A pokud vím, Stan na svém autě udělal mnoho podstatnějších věcí, než že umyl motor :) http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... =5&t=35101

Jen se připrav, že náplně klimatizace jsou teď nepěkně drahé...

EGR jde zaslepit kusem plechu, myslím, že jednotka ještě není tak paranoidní, aby si kontrolovala, jestli ten bazmek funguje. Koně to asi nepřidá, ale aspoň nejde bordel do sání.
Když má někdo v nádrži hodně vody, tak i vodní. :D
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Odpovědět

Zpět na „Celica“