Koupě 6g 2.0GT

vše ohledně modelové řady Celica
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Ahoj lidi, na foru se motám už chviličku a je celkem těžké tu najít hledanou informaci, když to nemá nějaká podvlákna pro jednotlivé generace atd... Co jsem zatím vyrozuměl, tak nebrat 1.8, ale 2.0. Což jsem si přečetl na různých místech a pak si dát bacha na korozi(jako u všech jap). konkrétně koukám po týhle https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyo ... oFrom=list . Nebyl se na ní někdo podívat, nebo neví o ní něco?
-Tacháč bude klasicky staženej, což je škoda, když ty motory vydrží s trochou péče 350 jak nic(někdo dával fotky na net). Nejsou tu focený dveře zespoda a motor, takže kdo ví, co tam bude za překvapení, když bych se jel kouknout, ale jinak z fotek vypadá jako docela voňavka co nekvete.
-Jinak jak moc by měl člověk řešit ty 125 a 129KW verze? Je tam nějakej velkej rozdíl v motoru, náhradních dílech do něj, nebo na něco trpí?
-Když to má STK, znamená to, že to je tady i přihlášený, nebo jak to funguje? Bojim se totiž toho výfuku, že nebude zapsanej v techničáku.
-Nějaký jiný obecný rady při koupí 6gen z bazarů?
Díky moc!
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Pavo.B. »

Hlavní jsi vyjmenoval, koroze je nejhorší dveře, prahy, zadní kapsy, vše projdi. Déle upozorním na superstrut (SS) nápravu, které je násobně dražší na opravu pokud by sem tam vyskytla, ale spíše bude klasika.
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od biscuit »

125 vs. 129 kW bych asi neresil. SS vs. MacPherson naopak. Kola jsou desiva (nechapu, ze si mi tyhle Dotz nesmysly mohly driv libit), antena jakbysmet. Jestli to takhle dyl jezdilo, venoval bych zvysenou pozornost podvozku (celkove vule, mlaceni - tlumice i cepy), mozna je dobre, ze to na tom porad je. Mozna jsem i trochu zaujatej, ale podle me to na Celicu nepatri :-)
Taky se mi nezda spasovani, hlavne kufr, ale i u dveri. Muze to bejt jen vec sestelovani pantu, ale taky nemusi - merka laku podle me nejaky to kitovani ukaze, tipnul bych si na zadni blatnik u spolujezdce. Zmerit tlaky na valcich taky neni nikdy na skodu.
Jinak to co psal Pavo - koroze muze bejt prakticky vsude ale zadni lemy a kapsy, to je top misto :-)
Vyfuku bych se zas tak nebal, vypada normalne, dost mozna to muze bejt Ulter a ty maji homologaci, nebo to je jen koncovka. Ze to ma STK, znamena, ze uz to tady minimalne jednou proslo, coz ale neznamena, ze nekdy jindy, nekde jinde, se nenajde na STK nekdo, kdo do toho nebude rejt :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Tak SS tam dle mě nebude. Kola jsou děs, ale to tam dal ten bazar si myslim. Maj je i na 7gen co tam prodávaj. Jinak měřičku tloušťky laku nemám. Nejste někdo z Prahy, kdo by mi jí půjčil? :-D co se týče kitování, tak asi někdo už na tom řešil korozi, viditelná tam totiž nikde z fotek neni. Otázka zda to neni udělaný špatně, ale to nezjistim, když se v tom nevyznám.
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Ještě přikládám fotky motoru, co jsem si nechal doposlat. Kdyby tam byl vidět nějakej problém, budu rád za upozornění. A na ten kufr, blatník a dveře mrknu v pondělí, zda to vypadá opravovaný.
Přílohy
IMG_20190525_131932_resized_20190525_012536379.jpg
(417.78 KiB) Staženo 943 x
IMG_20190525_131937_resized_20190525_012536833.jpg
(339.32 KiB) Staženo 943 x
IMG_20190525_131928_resized_20190525_012537113.jpg
(398.85 KiB) Staženo 943 x
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Joey »

Tahle verze je 125 kW to už ale asi víš. Jedním z rozdílů (oproti 129 kW verzi) je, že má EGR.
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Joey píše:Tahle verze je 125 kW to už ale asi víš. Jedním z rozdílů (oproti 129 kW verzi) je, že má EGR.
Jj, že je 125 KW a že tam je EGR už vim, jen nevim, zda to EGR může dělat potíže....Přeci jen je to další věc na autě. Může se taková věc rozbít? Nebo to je jen část výfuku, ve který není žádná součástka? A ty 4kw to žere, nebo jen začli dělat slabší 3S-GE?
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Myfune »

Ahoj EGR ventil ti vrací část spalin zpět do sání a tedy to jde znovu do spalovací komory. Tím pádem se ti do motoru dostává karbon, kterej ti může dělat neplechu. Ten samotnej EGR ventil se tím karbonem zanáší a časem je potřeba ho vyčistit. Něco se ti usazuje i kolem ventilů a dál, ale naštěstí se to u Celici oplachuje benzínem co jde do motoru. Jinak EGR by měl fungovat pouze ve chvíli kdy jedeš nějakou konstantní rovnoměrnou rychlostí. Idea je ta, že ty saze, které se ti vrací zpět do motoru snižují množství emisí co lezou potom z výfuku ven. V momentě kdy ale akceleruješ, tedy potřebuješ plný výkon, se EGR odpojí. Proto má Celi jen 125kw, protože má EGR. Ty 129kw ho nemají.
Takhle z fotek to vypadá celkem přijatelně, ale je to staré auto a nové už nikdy nebude. Nicméně takový Stan by ti mohl vyprávět jak si u svojí 5.g Celici pěkně umyl motorový prostor a to jeho auto dost prokouklo. Tady by to taky dost prokouklo.

Určitě se s někým domluv a nechej změřit tlaky na válcích nejlépe za studena i za tepla (motor zahřátý na provozní teplotu). Otázka je spotřeba oleje, ale to nijak nezjistíš až po nějakém čase provozování. Koukni klasika pod olejové víčko jestli tam není bílá emulze. Kdyby jo, tak je blbé těsnění pod hlavou a mohlo by to být varováním, že je těch průserů uvnitř motoru víc. Motor je sice držák, ale nezničitelnej není, když ho používá debil. Při té příležitosti se koukni do otvoru po víčku jak bude olej vypadat. Pokud bude vypadat čistej, tak ho nědo měnil a mohl se tím snažit zakrýt to, že to žere olej. Pokud bude vypadat kalnej, tak bych byl snad i klidnější. Stejně by jsi ho po koupi měnil. Ale mohlo by to znamenat, že s autem prostě někdo jen jezdil a olej řešit nejspíš nemusel. Pod to víčko můžeš mrknout i po předváděcí jízdě, ale až po nějaké době až motor trochu zchládne.

Stočení kilometrů by se mělo na budících projevit tak, že u středového budíku ty čísla celkových km nad ručičkou nebudou v lajně, ale rozeskákaný nahoru a dolu. Ovšem jistota to není, protože někdo mohl prostě jen vyměnit budíky a tím pádem by ani nic nemusel stáčet.

Za mě kožený sedačky jsou vopruz, ale někdo si na to potrpí. V létě je to ale spíš nevýhoda.

Anténa není origo to je ti asi jasné. Nová origo stojí v Toyotě cca 17 tkč, takže pokud bude rádio hrát a nebude ti do auta kolem antény zatékat, tak bych to neřešil.

Když koukneš do předního i zadního kufru, tak po otevření kapoty, zadního kufru ty plochy co jsou uvnitř jsou oproti lesklému metalickému vnějšku provedeny matnou barvou. Když budou v metalíze u předních blatníků i ty plochy, co jsou schovaný po zavření kapoty, tak byly blatníky sundávaný a přestříknutý. Jo a koukni se určitě při otevřené kapotě jakoby dovnitř předního plastového nárazníku. Za prvé by tam měla být polystyrenová výplň a za druhé mezi podélnýma nosníkama co je nan ich uložený motor je právě ve předu i duralová výztuha, jestli není třeba prohlá. To by bylo pak jasné, že to bouralo.

No a co bych ti poradil ještě po své nedávné zkušenosti sice z Corollou, ale tady to využiješ taky. Nechej auto zvednout a koukni na podvozek jestli není zrezlej. Hlavně se koukni pořádně na jednotlivé prvky náprav, příčníky, ale i kastli jako takovou, jestli nejsou sežrané od soli. Protože auto se shnilým podvozkem nevypipláš. A nenech se odradit, kdyby to bylo jakoby hodně zasrané, protože zasrané může znamenat zamaskované. A při té příležitosti pořádně čuchej jestli necejtíš benzín. Když né, tak nádrž nejspíš neteče, což je pozitivní věc. ;-)

Já mám jinak tu 1,8 6.g Celicu a i když je to choulostivější motor, tak já ho mám po generálce v top kondici. Akorát nemá rád závodění do vrchu nad 4.000ot, ale jezdit se s ním dá normálně. Ale není to takovej divočák jako 3SGE to holt ne. Ale já to mám taky za příznivější spotřebu. :-)

Jinak ten 3SGE motor co ta tvoje vyhlídnutá Celica má, tak má takové udělátko, že při otáčkách cca 5500 a více to otevře kratší sání. Vytvoří ti to v nádrži vodní výr, ale motor ti dost ožije. Bacha je to dle výpovědí majitelů návykový.

Tak ti přeji kdyžtak dobrý kup a třeba se potkáme na srazu. Pokud by jsi jí koupil, tak dej vědět.

Jo a ještě bych málem zapoměl. Pokud to auto koupíš a myslíš to s ním vážněji. Tak měj do rezervy cca 15 tkč a nechej vyměnit rozvody, náplně (motorový, převodový, hydraulický olej, brzdovku, chladící kapalinu a případně doplnit klimošku) +filtry oleje a sání (pilový to nemá), možná vyměnit svíčky dle jejich stavu, s rozvodama zkontrolovat vodní pumpu jestli nesákne a kdyžtak taky vyměnit. Zkontrolovat stav brzd a případně vyměnit potřebné a zkontroluj i prachovky kloubů na nápravách jestli nejsou zpuchřelé nové stojí cca 150 kč kus, ale ochrání ti to homokynetický kloub proti prachu za mnohem větší peníz. Já po koupi cca 12.500 do auta takto ještě napumpoval, abych měl klid že se mi to jen tak nepokazí.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od biscuit »

myfune :bigups:
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Díky moc za obsáhlou odpověď. Bohužel už jsem se byl na auto kouknout před přečtenim a tak nemůžu zčeknout vše a dal zálohu(protože v jedný FB skupině se někdo ptal, zda je problém sehnat přestřik šedostříbrný 98 celicy, tak mi bylo jasný, že se na ní už někdo byl koukat a zvažuje koupi-dokonce sedí i ta rýha na střeše, co popisoval, jen mně osobně nepřijde nějaká drastická, takovej škrábanec. Řesit ho asi budu, ale neni to nic aktuálního, co by se muselo dělat hned), protože vypadá za ten peníz dost dobře.
-Lehce chytlý rzí spodek dveří řidiče, ale nic co by mělo odpadávat, nebo by se do toho dalo dloubat-normálka u 21 let starýho japonce.
-Rádio hraje, anténa je oproti fotce ulomená vejpůl(klasickej autobazar a nenechavý ruce lidí co koukaj po autech, ale jelikož je to neorigo anténa, tak nová stojí snad pár stovek). Origo anténu bych neřešil.
-Jinak zespoda jsme koukali co dovolí výška auta a je tam trocha klasický povrchový rzi na výfuku, což je normálka u starších aut. Výfuk se prostě jednou za čas mění. Jinak nikde nebyla vyloženě aktivní rez.
-Je to dovoz z DE a je tam u řemenu nálepka(v němčině) s 2017 měněn řemen a 159TKm, takže těch 170 může bejt real, pokud si jen bazar nesehnal nálepku, ale to si nemyslim.
-Baterka je K.O. , startováno 3x přes kabely(naskočilo přes ně hned), volnoběh má dobrý otáčky, vše zní normálně, auto normálně táhne i řadí. Po cca 10 minut jízdě nenastartovalo právě, takže tim jsme s technikem autobazaru usoudili, že je K.O., že musim koupit hned novou.(jaká se tam dává, abych koupil hned?)
-Klima nemá náplň(kontrolováno ve ventilu, že při zmáčknutí neuniká kapalina.) Takže bude potřeba doplnit. Samozřejmě může bejt klima nefunkční i jinak, ale to nezjistim dokud se nedoplňí a furt nepojede. S koženejma sedačkama bez klimy to bude peklo a léto nám začíná, takže to budu muset asi řešit hned, když po doplňení nepojede.
-Nekupoval bych sporťráka, kdybych neměl na servis, takže počítám s rozvodama(i když by měly bejt dělaný spolu s tim řemenem dva roky zpět, ale jistota je jistota), destičky jsou dost slabý, kotouče by ještě mohly 1 destičky dát. Byl se tam se mnou kouknout kámoš, co má Miatu(NA-tu s mrkačkama) a řikal, že za ty prachy to vypadá dost dobře. Právě kontroloval vše kam se dostal.
-Kola jsou tam zapsaný 15,16 i 17" a jsou tam ty hnusný 17" DOTZ, takže pokud někdo víte o hezkých 15, nebo 16, co nemaj nízký PNEU a tím pádem je jízda pohodlnější a auto míň trpí, tak klidně doporučujte :)
-Svítí všechna světla až na přední mlhovky, což není v ČR povinost, tak uvidím, zda je budu vůbec řešit. Motorky obou zrcátek taky jedou, okna taky(i ovládání u spolujezdce).
-Lakovanej byl minimálně pravej přední blatník, je to trošku poznat na odstínu, ale jaký auto nebylo za 21 let trošičku ťuklý. Nevypadá to na nějakej větší náraz, spíš to bylo třeba odřený při parkování. Krom dveří kufru, který pravda nejsou uplně souměrný, tak vše má stejný mezírky(haubna, dveře) Takže to nebylo na to přední kolo bouchlý, to by podle mě tak hezky nelícovalo, spíš fakt odřený a přelakovaný.
-Ten kámoš s Miatou právě má kamaráda, co má taky Miatu a míval dřív Celicu 2.0 GT a právě řikal, že nad 5K otáček to je hodně zábavný auto, no :D Takže to asi bude návykový, jak řikáš.
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Joey »

Erat píše: -Ten kámoš s Miatou právě má kamaráda, co má taky Miatu a míval dřív Celicu 2.0 GT a právě řikal, že nad 5K otáček to je hodně zábavný auto, no :D Takže to asi bude návykový, jak řikáš.
ten kámošův kámoš s Miatou a dříve Celicou si vozil zadek také v Daihatsu i BMW a je tu poměrně známý :D
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od gramo »

:D 8)
Myfune píše:Vytvoří ti to v nádrži vodní výr
Kýho výra, možná tak benzínový vír...

A pokud vím, Stan na svém autě udělal mnoho podstatnějších věcí, než že umyl motor :) http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... =5&t=35101

Jen se připrav, že náplně klimatizace jsou teď nepěkně drahé...

EGR jde zaslepit kusem plechu, myslím, že jednotka ještě není tak paranoidní, aby si kontrolovala, jestli ten bazmek funguje. Koně to asi nepřidá, ale aspoň nejde bordel do sání.
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Joey píše:
Erat píše: -Ten kámoš s Miatou právě má kamaráda, co má taky Miatu a míval dřív Celicu 2.0 GT a právě řikal, že nad 5K otáček to je hodně zábavný auto, no :D Takže to asi bude návykový, jak řikáš.
ten kámošův kámoš s Miatou a dříve Celicou si vozil zadek také v Daihatsu i BMW a je tu poměrně známý :D
Ten mě přes kámoše poslal na tohle forum, ale popravdě jsem se tady nedočetl o tolik víc, než jsem si už zjistil dopředu :D Až pod tímhle příspěvkem byly fakt užitečný rady a jsem za ně vděčnej!
Teď prej jezdí Camarem v kabriu po státech :D Jsi to ty, nebo jakej tu má nick?
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

gramo píše: A pokud vím, Stan na svém autě udělal mnoho podstatnějších věcí, než že umyl motor :) http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... =5&t=35101
Na ten topic jsem koukal. Za mě borec!! Kdybych cokoliv většího na autě chtěl dělat sám, tak se s nim budu určitě radit a dost se tam dá určitě i vyčíst.
gramo píše: Jen se připrav, že náplně klimatizace jsou teď nepěkně drahé...
Co už, nedá se svítit. Snad to bude jen náplň a ne špatná klima.
gramo píše: EGR jde zaslepit kusem plechu, myslím, že jednotka ještě není tak paranoidní, aby si kontrolovala, jestli ten bazmek funguje. Koně to asi nepřidá, ale aspoň nejde bordel do sání.
Dobrý vědět, nevim zda to budu ale řešit hned, max kdyby to dělalo potíže.
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Erat
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 13.05.2019, 20:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě 6g 2.0GT

Příspěvek od Erat »

Jinak na tomhle je taková dírka. Je to jen prázdnej kus plastu, ten kámoš nevěděl k čemu to je. Není to to EGR? Neudělal tam někdo tu dírku aby ho tim částečně vyřadil? Nebo neochcává se tím nějakej neduh, že si to tou dírkou přisává vzduch třeba?
Přílohy
dírka.jpg
(428.92 KiB) Staženo 853 x
Nyní:
MR2 SW20 NA 115KW, 1991
Předtím:
Celica 6g 2.0GT 125Kw, 1998
Odpovědět

Zpět na „Celica“