Avensis T27 - atest - zadní zatmavená skla

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
MarekS056
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: stř 10.04.2019, 03:20

Avensis T27 - atest - zadní zatmavená skla

Příspěvek od MarekS056 »

Ahojte,
chtěl bych požádat o pomoc.
Měl bych dotaz na nějakého majitele Avensisu T27 kombi s originál zatmavenými skly a zakoupeného v ČR. Dostali jste k zadním zatmaveným sklům nějakou kartičku nebo papír s atestem ohledně toho zatmavení?

Mám Avensise s originál zatmavenými zadními skly přímo od Toyoty (žádná dodatečná fólie) dovezeného ze zahraničí. Ke sklům jsem nedostal zvlášť žádný doklad ohledně zatmavení zadních skel. Tady v ČR na STK jsem narazil na problém. Natrefil jsem zřejmě na dobrého benevoletního technika, který nakonec jen zkontroloval, že je zatmavení originál z výroby (kontroloval, že tam není dodatečná fólie) a víc to neřešil. Ale dle jeho slov, kdybych natrefil na jiného kolegu, tak by mě s tímto hned vyhodil.

Máte ke sklům nějaký doklad ohledně zatmavení? Neměli jste na STK taky nějaký problém?

Díky
Toyota Avensis T27 2.0 D4D 91kw 12/2014
MarekS056
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: stř 10.04.2019, 03:20

Re: Avensis T27 - atest - zadní zatmavená skla

Příspěvek od MarekS056 »

Ještě dodatek: psal jsem na českému importérovi Toyot ohledně tohoto problému a poslali mi tuto odpověď - viz text dole.
Ve zkratce nabídli zaslání obecného potvrzení atestu za 600Kč, což nevím jestli by bylo dostatečné:

-------------------------
Vážený pane ...,

pokud se týká zatmavení skel, můžeme obecně konstatovat, že fakt zda okno bylo z výroby zatmaveno (tato informace se týká všech vozů Toyota), lze poznat podle toho, že před homologační značkou okna(pro příklad e*/5610….) bude uveden znak V, VI atd., který značí způsob a míru zatmavení. Všechna skla na silničních vozidlech Toyota a Lexus jsou homologována podle směrnice EU 92/22 nebo předpisu EHK 43. Tím je deklarována propustnost světelného paprsku pro čelní a přední boční okna větší nebo rovna 70%. Uvádění přesné hodnoty propustnosti světla na konkrétní vozidlo se výrobcům nestanovuje.

Pro zadní okna Vám můžeme vystavit obecné (vozidlo nebylo naším prostřednictvím dodáno a není nám známa jeho specifikace) potvrzení, v případě, že okna nejsou vybavena dodatečnou folií, v níže uvedeném znění:

Některé specifikace vozidel Toyota Avensis typ T27 schválených podle globální evropské homologace (WVTA) e11*2001/116*0331*07 byly z výroby vybaveny tónovaným sklem zadních bočních dveří v souladu s požadavky směrnice ES e11*92/22*2001/92*5286*.

Vystavení potvrzení je zpoplatněno, doporučujeme tedy předem ověřit, zda-li bude pro Vaše účely vyhovující.
V případě, že si ho budete přát vystavit postupujte podle následujících pokynů: Uhraďte prosím částku 600,- Kč (částka je včetně DPH) na účet 2008940100/2600. Jako variabilní symbol uveďte koncové šestičíslí VIN čísla vozu (137449). V případě, že jste plátci DPH prosíme i o uvedení fakturačních údajů (IČO+DIČ).
Zašlete potvrzení o provedení platby na info@toyota.cz a uveďte Vaši aktuální korespondenční adresu. Po připsání úhrady na účet bude potvrzení vystaveno a odesláno na adresu, kterou uvedete.
----------------------------
Toyota Avensis T27 2.0 D4D 91kw 12/2014
Uživatelský avatar
a1bert
Manager Týmu
Příspěvky: 306
Registrován: úte 13.05.2008, 11:45
Bydliště: EU T25 1ZZFE, E210 M20A-FXS

Re: Avensis T27 - atest - zadní zatmavená skla

Příspěvek od a1bert »

no ja si myslim ze to spis na tebe ten mamlas z STK zkousel, auto je homologovano tak jak sjede z vyrobniho pasu (vcetne zatmavenych skel) takze zadnou bumazku nepotrebujes, nejsme (snad) v rusku...
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: Avensis T27 - atest - zadní zatmavená skla

Příspěvek od Grey »

Mam auto koupene v PL (jako nove), zadni okna zatmavena z vyroby, zadny certifikat k tomu nemam. Zatim jsem byl 3x na STK (na dvou lokalitach, takze min. 2 ruzni technici a dost mozne, ze i tam, kde jsem byl 2x, tak mohli byt jini technici) a nikdy k tomu nebyly zadne pripominky.
ex Toyota Avensis T27 1.8
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Avensis T27 - atest - zadní zatmavená skla

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 23:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
elMuerte
Manager Týmu
Příspěvky: 306
Registrován: sob 10.02.2018, 21:24

Re: Avensis T27 - atest - zadní zatmavená skla

Příspěvek od elMuerte »

Domnívám se že zadní okno můžeš mít klidně neprůhledný a nikoho to zajímat nebude. zadní okno totiž není důležité, důležitá jsou přední a boční zpětná zrcátka. Vnitřni středové zpětné zrcátko je jen komfort navíc. Domnívám se že to vychází ze zákona o vozidlech, protože kamiony logicky vnitřní zpětné zrcátko mít nemohou, ale hledat se mi to nechce. :wink:

Stejně tak můžeš mít neprůhledná i zadní boční okna a okýnka, taky by ti na to neměl nikdo nic říct.
Avensis T27 2o1o 2,0 D-4D
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Avensis T27 - atest - zadní zatmavená skla

Příspěvek od Xfield »

Přesně tak, od ramen řidiče dozadu můžeš mít skla klidně zabarvená syntetickou barvou na černo a je to úplně jedno (aspoň u nás). Ba STK z tebe chtěl nejspíš dostat nějakou "pozornost".
Na skla předních dveří platí celkem přísné předpisy a na předním skle můžeš mít max. protisluneční pruh (paradoxně "v horní polovině skla", takže klidně od poloviny skla nahoru :) ).

Nepotřebuješ si "kupovat" žádný certifikát od Toyoty o zatmavení zadních skel.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: Avensis T27 - atest - zadní zatmavená skla

Příspěvek od Grey »

Myslel jsem si to taky (ze zadni okna muzes mit zatmavena jak chces), ale kdyz jsem zadal do strycka hledat "zatmavena zadni okna", tak druhy odkaz byl na jednu stk, kde se pise:
"Na zadní boční a zadní okna lze instalovat v podstatě téměř jakékoli zatmavení. Nicméně všechny folie instalové na voze musí být homologovány pro použítí na okna silničních vozidel. Tato homologace musí být označena na štítku, který musí být na každém okně s folií a to umístěn mezi folíi a okno. Na štítku musí být uvedeno schvalovací číslo, typ folie a symbol "V", který označuje použití pro boční a zadní okna.

Současně s tím je majitel vozu povinnen s sebou mít pro kontrolu i osvědčení o montáži v podobě kartičky, kde jsou uvedeny všechny údaje o voze i o použitých foliích."

Takze jestli je to pravda, tak nejake popotahovani na stk je mozne... Osobne bych to povazoval za buzeraci, jsou dodavky, nakladaky,... kde zadni okna nemas a mas jeste horsi vyhled nez pres zatmavena zadni okna...
ex Toyota Avensis T27 1.8
MarekS056
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: stř 10.04.2019, 03:20

Re: Avensis T27 - atest - zadní zatmavená skla

Příspěvek od MarekS056 »

Děkuji za odpovědi. Také se mi to nějak nezdálo co mi tvrdil, když jsou zadní okna zatmavené z výroby. Nechám to tak a uvidí se, co bude na další STK :-)
Toyota Avensis T27 2.0 D4D 91kw 12/2014
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Avensis T27 - atest - zadní zatmavená skla

Příspěvek od bobanakis »

Tak ten pan na STK trosku mimo, ne?? A jeste vlastne rika ,ze kazdy se na to diva jinak. To je jako STK jako turecky bazar?? Sem si myslel ,ze je vse jasne dano. Ja vim cesko..... Ale jinak bych to neresil, ja jezdim na STK v Rakousku a nikdy s tim nebyl problem, a to dokonce ani s autem od manzelky ktera ma zatmaveni dodelane(folie s homolg.), nikdo nikdy nic nerikal....
Problemy se resi az nastanou(vetsinou)
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Mar643
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: pát 21.09.2018, 12:44

Re: Avensis T27 - atest - zadní zatmavená skla

Příspěvek od Mar643 »

Ja mam avika T27 combi a mam zatmavene zadne kufrove a bocne skla. Mam to zapisane vo velkom technicaku ze su zatmavene z vyroby. Nevim jak je to u vas v cechach
Odpovědět

Zpět na „Avensis“