Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Tlachání o všem - bez zaměření!
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 23:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rudolf
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: úte 03.03.2015, 20:27

Re: Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Příspěvek od Rudolf »

Vidím, že se po 25 letech prakticky nic nezměnilo. Moje zkušenost z doby, kdy mobil stál 30000,-, vážil 5kg, příchozí hovor byl za 30,-Kč a mělo ho pár vyvolených (dnes se poznají podle jedné
ruky delší, jak ho všude nosili aby byl vidět... :D :D ) je obdobná.
Na 12 km D11 mi ve dvě hodiny v noci umřela Škoda 105 (odešel altík a to přepětí baterka chvíli pobírala, pak praskla a byla tma, U> 25V vykonalo své...).
Došel jsem k telefonu zmáčknul tlačítko a službu konajícímu policistovi jsem vysvětlil situaci a oznámil mu, že mám kartu asistenční služby ABA, řekl mu číslo a čekal jsem.
Po cca 1,5 hodině přijel jakejsi "jouda", počítám kámoš policisty, odtáhl mě do Prahy do Vysočan a řekl si o cca 1200 - 1500Kč (už si to přesně nepamatuju).
ABA karta v tu chvíli k ničemu, tak hupky k bankomatu - podojit - zaplatit a psát stížnosti.
Výsledek: ABA zaplatila 500, zbytek já. Přitom odtah byl sjednán zdarma do tuším 50km.
Tolik moje zkušenost s asistenčními službami. Od té doby jsem je nepotřeboval a pevně věřím, že potřebovat nebudu. (ťuk, ťuk)
Toyota Corolla 1,6 Valvematic CVT (2015);
Obrázek
Toyota Yaris hybrid (2023);
Obrázek
Aspon
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 30.11.2017, 07:43

Re: Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Příspěvek od Aspon »

Já jsem využil jednou asistenci Allianz při poruše ještě na Focusu. Všechno úplně v pohodě, odtah do servisu zadarmo.
Toyota Avensis TS 2017 Active Trend, 1.8 Valvematic
ex Toyota Auris TS 2016 Active Trend, 1.2 Turbo
Obrázek
Yetti
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 23.06.2016, 09:16
Bydliště: Praha 10

Re: Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Příspěvek od Yetti »

Já mám zkušenost s asistencí k havarijnímu pojištění (ne pouze k povinnému, to bude asi očesané) od České pojišťovny - 2x start při vytlučené baterii, 1x odtah (nakonec uhnilý kabel ke startéru) - vše ještě škoda fabia a vše bez problémů a placení. Pouze podpis na protokol.
Toyota Auris TS 1,6 Valvematic 2016
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Příspěvek od Kocúr »

Ja mám skúsenosť s asistenciou asi takú, že ma na klzkej a veľmi úzkej vozovke hore kopcom na ľade stočilo a zostalo auto zakliesnené medzi svahmi. Poslali mi odťahovku, len ma pomocou kladky, lana a stromu otočili späť, auto nebolo nijako poškodené a mohol som pokračovať v jazde. Platiť som musel pretože podľa asistenčnej služby poisťovňa platí odťah ale nie vyprostenie vozidla. Stálo to 30eur. Poisťovňa Kooperatíva.
A ešte jednu - auto mi kľaklo priamo na linke STK. Odťah do servisu mi odmietli zaplatiť - že vraj to nebola kolízia ale porucha vozidla. Komunálna poisťovňa.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Příspěvek od Myfune »

Určitě jsou rozdíly mezi asistencí, kterou má klient v ceně povinného a mezi placenou asistencí. U asistence jsou dva základní pojmy a to při nehodě a při poruše. Já mám u Celici asistenci placenou za necelých 500kč od Generali a v ČR mám limit 20.000,-Kč a v zahraničí 50.000,-Kč. Zatím jsem jí sice nepotřeboval, ale ve tvé situaci bych fakt problém něměl. Nicméně gumy bych si taky musel zaplatit ze svého. Pojišťovnu nezajímá jestli mám auto starší 11-ti let a asistence tedy funguje jak při nehodě, tak při poruše. Ono mít základní produkt a pak se divit, že ti limit nestačí u takové, dle tebe, banální záležitosti jako je proražení pneu v parkovacím domu. Ale sám zmiňuješ, že to vlastně tak banální nebylo. Asistence je byznys jako každej jinej a ty jsi ji potřeboval hlavně proto, že jsi něco podělal. Podle mě by jsi měl bejt v první řadě nasranej hlavně sám na sebe. Je jedno jestli jsi něco doplácel, protože jsi to jednou odsouhlasil, takže co chceš reklamovat? V pneuservisu se s tvojí asistence nepodělají, protože pokud ti pneu opravovali nebo spíš dávali nové, tak za to chtěj zaplatit. Ty jsi ty gumy prorazil, tak proč by ti je měl někdo dávat zdarmo? Tvoje rozčarování trochu chápu, protože jsi měl prostě pocit že za to bude víc muziky. Tvůj příspěvek je vlastně přínosný v tom, že si ostatní můžou uvědomit, že limit 3.000,- prostě není kdoví co. Nicméně to jsou pořád tři litry, které jsi nemusel vyndat z vlastní kapsy. Možná by jsi mohl zkusit být naštvaný na majitele parkovacího domu a chtít škodu po něm. Co se týká asistence tak jsi zapoměl říct to podstatné. Jestli se kluci usmívali a postupovali profesionálně nebo ne. Popřípadě jestli tě při příjezdu slušně pozdravili.

A ještě tu nezazněla jedna docela důležitá věc která ti nejspíš vůbec nedochází. Pojišťovna vysolila 3.000,-Kč asistenční službě o tom nepochybuj. A za předpokladu, že jinej průser už za ten rok neuděláš, kolik jsi zaplatil roční pojistné pojišťovně?
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Příspěvek od gramo »

Myfune píše:Pojišťovnu nezajímá jestli mám auto starší 11-ti let a asistence tedy funguje jak při nehodě, tak při poruše.
Tuhle logiku nějak nechápu, jak souvisí stáří vozidla s rozlišením, jestli jde o nehodu nebo poruchu?

Mě se kdysi zasekla kladka na rozvodech a ruplo to pár km od Olomouce, zavolal jsem na asistenci Kooperativy (k povinnému ručení) a dopadlo to tak, že zavolat si odtahovku z Olomouce vyšlo výrazně levněji. V tu chvíli jsem si pamatoval, že k tomu mám "nějakou asistenci" a když se mi nabídka z asistenční linky nezdála, vyřešil jsem to jinak. Ani nevím, jaké byly podmínky tenkrát, ale dnes tvrdí, že i k povinnému ručení zajistí odtah do 50km v případě havárie i poruchy. https://www.koop.cz/pojisteni/asistencn ... nne-ruceni Možná byl taky háček v dojezdové vzálenosti jejich smluvní odtahovky... Jestli mě jako klienta má zajímat, jak daleko to má jejich smluvní odtahovka, pak by taky měli ukázat mapu, odkud ty odtahovky jezdí, aby si člověk udělal představu, jaké pokrytí ta asistence ve skutečnosti má...
Uživatelský avatar
Špagi
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 28.08.2018, 13:46
Bydliště: !!!

Re: Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Příspěvek od Špagi »

Taky mám všude a na všem allianz, jediná zkušenost kdy jsem dceři koupil xsaru a pojistil ji jen základním pojištěním. Zeťák jel za tátou (po operaci) do Krnova, těsně před Krnovem mi volal že se rozsvítila kontrolka dobíjení a auto po chvíli zhaslo (pršelo a jel na velké světla). Chtěl jsem pro nějjet a odtáhnout ho, ale raději jsem volal pojišťováka a řekl mi že mám nárok na odtah do nejbližšího značkového servisu. Takže přijel prý odtah, borec auto naložil a dohodli se že auto hodí za příplatek 1.000,-kč do Ostravy o cca 30km dál. Auto dovezli složili, papíry se vypsaly a že dojde složenka. Nedošla, je to už dva a půl roku. Takže za mně dobré.
C-HR, 2018, hybrid selection
Auris II, 2015, executive, CVT, 1,2 turbo. Už Ex
Po dvanáctiletém soužití s citroény jsem přešel k Toyotě, doufám že budu tak spokojen jak s Citrouši.
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Příspěvek od frostie »

ahojte, zatím jsem asistenční služby nevyužil. Nicméně, za příplatek cca 300 CZK jsem si dal rozšířenou asistenci k povinku. Takže povinko mám i s asistencí za necelé 2400 CZK ročně. Toyota Camry 1998, 2,2 benzín.

Co v té asistenci je:
Příčina: porucha, chyba řidiče, vandalizmus, živel, nehoda.
Oprava na místě: v ČR 5000 CZK a zahraničí 20 000 CZK.
Odtah vozidla včetně vyproštění: v ČR 5000 CZK a zahraničí 20 000 CZK. Výjimka:při nehodě je to v ČR bez limitu.

Doplňkové služby, pokud se nepodaří opravit týž den:
Odstavení vozidla na hlídaném parkovišti: 3 dny, reálné náklady
Náhradní vozidlo kategorie B na 48 hodin
nebo náhradní ubytování v hotelu, na 2 dny 1500 CZK na osobu na noc (pro všechny), v zahraničí 3000 CZK osoba-noc
nebo návrat do bydliště, vlak, autobus, reálné náklady
a nakonec likvidace vraku po nehodě: v ČR 1000 CZK a zahraničí 6000 CZK
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Příspěvek od Myfune »

Gramo trochu mě tvůj dotaz překvapil, ale je to jednoduché. Ze statistik ti kažej řekne, že u staršího auta je poruchovost vyšší. Takže je to věkové omezení pojišťovny v tom, aby nevyhazovala bezúčelně peníze za asistenci aut u kterých majitelé jaksi serou na pravidelnou údržbu nebo jim už auto prostě dosluhuje. Stanovení té hranice je samozřejmě dle statistik jak jinak. Máš dojem že pojišťovna má být jen dojná kráva bez možnosti podnikat opatření k tomu, aby nebyly její služby zneužívané? Jakýkoliv produkt, který pojišťovny prodávají musí vydělávat nejen proto, aby měla pojišťovna zisk, ale aby ta služba mohla jaksi fungovat. Kdo to pořád ještě nechápe, tak ať si přečte zákon o pojišťovnách a zjistí, že pojišťovny jsou ze zákona povinné dosahovat zisku, aby mohli dostát svým závazkům. Nebo by jste chtěli být pojištěni u pojišťovny která by neplnila. To bych teda fakt nechtěl, protože třeba v případě kdyby jste zavinili škodu a vaše pojišťovna zkrachovala, tak nejen že by vám nikdo nevrátil pojistné, ale museli by jste způsobenou škodu nahradit z vlastní kapsy. A to nikdo z vás doopravdy nechce.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Příspěvek od gramo »

Statistiku poruchovosti samozřejmě chápu a že pojišťovna musí vydělávat taky. Jen nejsem zběhlý v detailech pojistných podmínek, tak mi z té věty nedošlo, že pro starší vozy asistenční služba v případě poruchy nemusí platit. V pojišťovnictví se nepohybuju, tak znám z reklam jen tu první část -- co všechno nabízí, ale že jen někomu a jen někde mě pak dovede překvapit.
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Příspěvek od Myfune »

To nejsi Gramo jedinej. Málo kdo si totiž přečte pojistnou smlouvu kterou podepisuje, natož pak pojistné podmínky, které jsou nedílnou součástí. Ve výsledku pak lidé vědí kulové o tom co mají sjednané a na co nárok mají a na co ne. A pak zaplevelujou různá fóra a diskuze svým stěžováním si jak jim bylo ublíženo. Netvrdím, že ze strany pojišťovny se chyby nedějí, protože i tam pracují lidé a tím pádem to někdy nezafunguje tak jak má. Ale v principu pojištění tak jak je sjednané vždy funguje. Respektive je potřeba aby to tak klienti vnímali a v případě nesrovnalostí se domáhali po pojšťovně nápravy.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Mojin
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: ned 30.06.2019, 04:47

Re: Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Příspěvek od Mojin »

Já jsem taky kvůli ochránění chodce (cyklisty) přibral pravým předním kolem obrubník ostrůvku a prorazil.
Mám při koupi auta v Toyotě uzavřené POV Kasko+ od Uniqua a problém jsem neměl.
Zavolal jsem asistenční službu, nadiktoval SPZ, označil polohu vozidla v Hradci Kr. operátorovi, do hodiny přijel jejich
smluvní partner z Pardubic. Autem jsem najel na podval a řidič se mne jen zeptal jestli chci do pneuservisu nebo na pobočku
Toyota Servisu. Odsouhlasil jsem si Pneuservis a tam mne složil po potvrzení příjmu k opravě a vše bez problémů.
Dále už mi jen volal operátor jestli jsem byl s jejich službou spokojený, nikdo nechtěl ani podpis ani zelenou kartu a vše OK.
Obě přední gumy jsem si samozřejmě musel uhradit sám, protože to byla má chyba a v pojištění nemám samostatně zatržené gumy a ráfky.
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 22:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Asistenční služby pojišťoven zákonného pojištění.

Příspěvek od Myfune »

Je fajn, že jsi napsal jak to dopadlo. Uvažoval jsi nad tím kolik by tě to stáo času a peněz kdyby jsi si to řešil svépomocí? Já osobně bych si tipnul, že peněz tolik ne, ale toho času co by jsi potřeboval by bylo dost. A jak se říká čas jsou taky peníze. Ovšem měl by jsi mnohem lepší pocit z toho, že jsi si dovedl poradit a to by bylo k nezaplacení.
Nicméně nepouštěj se do úvah jestli by ti sjezd na prázdné pneu poškodil alu disk nebo ne, když jsi to ještě nikdy nedělal. Ona by se ti taky mohla guma velice rychle svlíknout a jel by jsi najednou jen po ráfku jak nic. Zejména pokud by jsi musel s kolem zatáčet.
Pokud chceš být s cenou za odtah v obraze, tak se radši zeptej v Alianz a nebo u té odtahovky co to dělala, na cenový rozpis. Tam uvidíš černé na bílém kolik co stálo. Tvoje dohady o tom co ti tvrdí v servisech o cenách odtahovek jsou naprosto zcestné.
Já zase nechtěl aby se debata rozvíjela iracionálním směrem o tom, že pojišťovny jsou zlé a vydřidušské. Šlo mi čistě o uvědomnění si, že jsi dostal takovou službu, kterou jsi měl předplacenou. Nic víc nic míň.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“