Co čekat od prohlídky před STK

využíváte je? Jaké máte zkušenosti?
Odpovědět
Krupp
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 20.04.2019, 19:48
Bydliště: Těšín/Cieszyn/Teschen

Co čekat od prohlídky před STK

Příspěvek od Krupp »

Ahoj,

absolvoval jsem prohlídku před STK v autobondu v Třinci. Vyhodili mně. Co vlastně od téhle služby můžu čekat?
E11 3d G6, 1997, 290 000

nefunkční kat - mají tam něco na měření emisí?
špatný silentblok přední nápravy - kua to si měli všimnout, ne?
téměř nefunkční ruční brzda
nesymetrický účinek brzd ... brzdy tam asi nemají jak odzkoušet
korozi neřeším, to je na stk docela subjektivní¨:)

já jsem to zkusil poprvé.. myslím že se o auto starám v rámci možností.
mám jen přehnaná očekávání?
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Co čekat od prohlídky před STK

Příspěvek od jarson »

casto je to o ničom, presne alo pises. Servisy nemaju tachniku na to aby zmerali/preverili isté veci - urcite nie emisie alebo učinok brzd. A kontrola kvapalin a svetiel a výbavy? ako sorry, to vie asi každý kto dostal občiansky preukaz urobiť aj sam.
Ale ...neviem či to existuje niekde este, ovšem predtým bol tu u nás taký servis ( minimálne jeden teda co viem) kde robili prípravu na stk ale aj s následnou STK. A EK samozrejme - to bola vtedy ešte novinka. Mali vlastnú linku - STK/EK/SERVIS - bol jeden podnik. A to bolo iné. Ale. Treba povedat, že to bolo velmi dávno - určite viem , že sa platilo ešte v korunách , a ako je vseobecne známe , tieto kontroly až také prísne ako dnes neboli. A auto bolo karburátorové :D Tak neviem ako to vlastne fungovalo. Každopádne ja som tam napríklad dal auto po kúpe na "vstupnú prehliadku" ( že čo by bolo dobré urobit aby bolo tip-top...) a vrátili mi ho aj s novou STK a EK. Akurat napísali, že nefunkčný ostrekovac - nevedeli , že je to mechanická pumpička :) - Fiat 850, rok.68
Každopádne ja by som takéto niečo privítal dnes o to viac, že kontroly sú ovela prísnejšie.
Inak raz som sa pýtal aj v súčasnosti - asi pred dvoma rokmi - tu v blízkosti. A povedal, že to nie je problém. Všetko pripraví, vozidlo sám vezme na kontrolu a ak neprejde , závadu odstráni a urobí opakovanú. Akurat, že budeme konzultovat diely a prácu podla toho co nájde - kvoli cene pravdaže. Ale nevyužil som to , tak neviem ako by to bolo v realite.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Značkové servisy Toyota“