Servo??

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
ynwa1986
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 01.05.2019, 10:34

Servo??

Příspěvek od ynwa1986 »

Zdravim...pri toceni volantom vychadza spod kapoty skripavy zvuk...po cca 5-10km jazdy to prestane...volant ide lahko...auto bolo na GO prex mesiacom a prextym to nerobilo...moze to mat suvis???
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Servo??

Příspěvek od MiBo »

GO asi odflakli - reklamovat!
zlobyl
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 01.10.2011, 18:19

Re: Servo??

Příspěvek od zlobyl »

Bude to prokluz řemene. Pokud tam nenechali starý, tak ho bude pravděpodobně stačit pouze dotáhnout.
Avensis T25 2.0 D4D (1CD-FTV)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Servo??

Příspěvek od jarson »

piše "škrípavý" zvuk. Volný remen typicky "píska". Bud pri rozjazde , alebo vytočení, za vlhka, chladna ...A že by pri GO nevymenili taku blbost za pár € ? no neviem...ale možné je všetko...žial :roll:
Však to je najmenej pozrieť a vidí hned či je nový alebo starý a tvrdý, alebo jednoducho volný.
Ja som raz mal aj jednoducho zlý remen - nesedeli drážky s remenicou...zjedlo to za 2 týždne krajnú drážku. Pri reklamácii tvrdili, že je remenica opotrebovaná a remen vraj bol v poriadku. Kupil som iný - Gates - a ticho okamžite. Predtým tam dali nejaké talianske niečo.
Ale tiež si myslím, že to bude len toto - bud povolený alebo ešte teoreticky vyosená remenica niektorá. Alebo ho treba len doštelovat, často sa to aspon v minulosti odporúčalo po výmene, kým si akože sadol - po cca. 500km došpanovat ( samozrejme pozor - neprehnat - mal by ostat prehyb po zatlacení na remen asom 1,5-2cm...síce možno to má každý predpísane inak).
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Avensis“