RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
dbx
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 16.04.2019, 10:42

RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od dbx »

Ahojte.

Chcem sa spýtať na názor ľudí, ktorí skúšali, prípadne už majú RAV4 hybrid, ako vnímate hlučnosť motora po plynom.
Keď som absolvoval skúšobnú jazdu ja, tak mna sa to javilo dosť výrazné. Aby som upresnil, je mi jasné ako systém funguje, aj to, prečo sa vytáča do vyšších otáčok, s tým nemám problém, ide mi o o to, že ten zvuk motora preniká do interiéru veľmi hlasno.
Inak je to veľmi dobré auto, aj zvažujem kúpu, ale tá intenzita zvuku motra pri zrýchlení ma odrádza...
Toyota Corolla 2.0 Hybrid Touring Sports, Comfort-Navi-Tech
Ter Leeloo II
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: úte 26.03.2019, 09:30

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od Ter Leeloo II »

Beztak je to dost subjektivni hodnoceni, protoze to clovek porovnava se stavajicim vozem. A protoze ja v soucasne dobe jezdim take 2.5 litrovou atmosferou z japonske produkce, tak mi hlucnost neprijde nijak mizerna. A byl jsem presvedceny, ze je to lepsi, proste dobre.
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od bohdan »

JJ presne. Ja jsem presednul z naftoveho Cactusa (Citroen) a moje CHR mi prislo krasne tiche :)
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
Uživatelský avatar
pagoc
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: ned 17.09.2017, 17:51

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od pagoc »

Auto má samozřejmě jiný projev než si nejspíše zvyklej. Nicméně troufám si říct, že v cca 90% jízd ti bude připadat velice tiché, jen když budeš chtít zrychlovat popř. jízda do kopce bude znát v interiéru. Můj názor je, že odhlučení je velmi dobré a když budeš vytáčet motor tak ho prostě uslyšíš a to je ale u všech aut....
RAV 4 Hybrid, Selection 2018
Corolla 1.6 CVT Executive, Pearl White, r.v. 12/2017 (EX)
Ford Mondeo 2.2 TDI (129kW) r.v. 2009 (EX)
Ford Focus 1.6i (74kW) r.v. 2006(EX)
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od Mirek_62 »

1) vzhledem k tomu, že při běžné jízdě je nová RAV4 extrémně tichá, tak pak po vytočení motoru při zrychlení přijde subjektivně hlučnost motoru vysoká
2) ve všech zahraničních testech a recenzích se autoři shodují na tom, že nová RAV4 je tišší než srovnatelná konkurence. Zejména u hybridu tu hlučnost vychvalují a poukazují na to, že je daleko lépe odhlučněná než minulá verze a při vytočení není o nic hlučnější, než jiný vůz při vysokých otáčkách motoru.
dbx
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 16.04.2019, 10:42

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od dbx »

Presne takto som si to myslel aj ja.
Keď som s tým jazdil, tak pri konštantnej rýchlosti (aj pri diaľničnej) motor skoro nebolo počuť. Ale pri zrýchlení ten nárast hladiny hluku motora bol výrazný. Vyskúšal som to opakovane a v tejto cenovej kategórii sa mi zdalo neadekvátne. Pre bezpečné predbiehanie, pre pripájanie na dialnicu alebo pri jazde do kopca ten výkon je potrebný, a to sú situácie, ktoré sa vyskytujú bežne, nie je to nič úplne výnimočné - a ja sa obávam, že často by to bolo dosť rušivé, preto zatiaľ veľmi váham, či za to dať také peniaze.
Je pravda, že teraz mám veľmi tiché auto a počítal som s tým, že RAV môže byť v istých režimoch hlučnejšia, ale nie až o toľko. Pripúšťam, že to môže byť takto citeľné aj preto, lebo inak je to auto dosť tiché, takže keď sa ten motor zrazu ozve v kabíne, tak je to veľký kontrast - ale v každom prípade je to veľmi rušivé a ničí celkový pocit komfortu z auta.
Toyota Corolla 2.0 Hybrid Touring Sports, Comfort-Navi-Tech
dbx
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 16.04.2019, 10:42

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od dbx »

Mirek_62 píše:1) vzhledem k tomu, že při běžné jízdě je nová RAV4 extrémně tichá, tak pak po vytočení motoru při zrychlení přijde subjektivně hlučnost motoru vysoká
2) ve všech zahraničních testech a recenzích se autoři shodují na tom, že nová RAV4 je tišší než srovnatelná konkurence. Zejména u hybridu tu hlučnost vychvalují a poukazují na to, že je daleko lépe odhlučněná než minulá verze a při vytočení není o nic hlučnější, než jiný vůz při vysokých otáčkách motoru.
1) Súhlas, ten dojem je umocnený tým kontrastom.

2) Videl som mnoho videí, niektorí recenzenti to neriešia, ale niektorí práveže spomínajú vysokú hlučnosť pri zrýchlení (ticho chvália väčšinou keď to ide na elektriku). Ten negatívny dojem z hluku od vytočeného motora je výsledkom viacerých faktorov: charakter zvuku (je celkom drsný); nemám exaktné meranie ale podľa mňa je hlasnejší než je to bežné; eCVT sa častejšie vytáča do takých vysokých otáčok (a drží ich dlhšie), než iné prevodovky.
Toyota Corolla 2.0 Hybrid Touring Sports, Comfort-Navi-Tech
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od martinw »

pokud je to takovy problem a auto jinak vyhovuje tak bych se nebal utratit 5-10tis za nejake odhlucneni - stejne tak u nove rav4 mam antikorozni nastrik podvozku za 10tis kc aby mi "dele vydrzela".
dbx
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 16.04.2019, 10:42

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od dbx »

martinw píše:pokud je to takovy problem a auto jinak vyhovuje tak bych se nebal utratit 5-10tis za nejake odhlucneni - stejne tak u nove rav4 mam antikorozni nastrik podvozku za 10tis kc aby mi "dele vydrzela".
Tiez mi to uz napadlo. Podla predbeznych informacii to ale vyzera tak, ze ak to ma byt aspon trochu ucinne (byva to tak asi 1dB), tak ten interier treba dost odstrojit - a to by zrejme bol problem so zarukou a tiez to prinasa iste riziko, ze druhy krat vsetko poskladane to uz nebude take trvacne a casom zacne nieco klepat a pod. Standarne sa dodatocne odhlucnenie robi na starych autach.

Ale ak ma niekto ine skusenosti, tak napiste.

Vystriekat dutiny je trochu ina vec, tam netreba nic takto rozoberat.
Toyota Corolla 2.0 Hybrid Touring Sports, Comfort-Navi-Tech
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od Kocúr »

Môj názor je, že ak vadí len hluk od motoru tak by som začal odhlučnením kapoty. Ak by toto nepomohlo trebalo by riešiť odizolovanie prepážky medzi motorom a kabínou. Každopádne tá kapota je asi najmenej náročná a pri troche šťastia by to pomôcť mohlo.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od martinw »

Ani na nemeckych forech o RAV4 nejsou uzivatele tak zhyckani, doporucil bych tedy znacku Lexus ;)
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od Mirek_62 »

Tak zítra (18.4.) nová RAV4 v testu na Prima TV v Autosalonu.
To jsem zvědav, co se dozvíme. :D
Uživatelský avatar
žlababa
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pát 08.03.2019, 16:49

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od žlababa »

Podle mě je velmi tichá, obzvlášť ve srovnání s Diesely :twisted:
Spíš si myslím, že to, že se převodovka chová jinak, než je člověk zvyklý, u něj vytváří zkreslený dojem. V těchto otáčkách by jiné auto nebylo tišší.
Mě naopak překvapuje, jak je neuvěřitelně tichý v nízkých otáčkách, kdy jsem sluchem prakticky nezaregistroval okamžik kdy z čistě elektrické jízdy došlo k zapojení spalovacího motoru.
Uživatelský avatar
žlababa
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pát 08.03.2019, 16:49

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od žlababa »

Mirek_62 píše:Tak zítra (18.4.) nová RAV4 v testu na Prima TV v Autosalonu.
To jsem zvědav, co se dozvíme. :D
Díky za upozornění, rozhodně nevynechám
dbx
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 16.04.2019, 10:42

Re: RAV4 Hybrid 2019 - hlučnosť

Příspěvek od dbx »

žlababa píše:Podle mě je velmi tichá, obzvlášť ve srovnání s Diesely :twisted:
Spíš si myslím, že to, že se převodovka chová jinak, než je člověk zvyklý, u něj vytváří zkreslený dojem. V těchto otáčkách by jiné auto nebylo tišší.
Mě naopak překvapuje, jak je neuvěřitelně tichý v nízkých otáčkách, kdy jsem sluchem prakticky nezaregistroval okamžik kdy z čistě elektrické jízdy došlo k zapojení spalovacího motoru.
Je ale fakt, že auto s konvenčným pohonom štandardne nevyužíva tak často tie vysoké otáčky.
Súšal som aj Corollu 2.0 hybrid a tá bola pri plnom plyne rozhodne tichšia (aj lepšie ťahala). Žiaľ pre moju rodinu je to malé... inak by som si ju už zrejme objednal.
A predpokladám, že aj Camry (má ten istý motor) bude lepšie odhlučnená (ale sedan mi až tak nevyhovuje).
Toyota Corolla 2.0 Hybrid Touring Sports, Comfort-Navi-Tech
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“