E11 - pár problémů

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Termistor
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12.04.2019, 15:55

E11 - pár problémů

Příspěvek od Termistor »

Zdravím, chtěl bych vás zde poprosit o radu ohledně pár much na mé corolle E11 liftback z roku 1997. V autě mám motor 4A-FE 1.6 81kW s manuální převodovkou. Problém, který mne trápí, je kontrolka ABS, pokud se nepletu tak vyblikává kódy 31 a 32 (obě přední čidla) jak je vidět na videu které přikládám: https://youtu.be/Z50p_goJnNs
Potřeboval bych od vás konkrétně vědět, kde se nejlépe měří odpor čidel ABS. Další věc, co bych potřeboval vědět, je, jak se mažou závady ABS uložené v řídící jednotce.
Další problém, který mám, je spotřeba. Jezdím v celku normálně bych řekl, každé ráno 16km do školy, odpoledne 16 ze školy, na 5. rychlostní stupeň, 1/4 plynu, maximálně 1/2 plynu a takhle jedu celou cestu. Bohužel, vypočítal jsem, že jezdím za 12,5l/100km, což je šílené. Neví někdo v čem by mohl být problém?

Děkuju moc.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: E11 - pár problémů

Příspěvek od biscuit »

k prvni casti ti neporadim, nevim.

k te druhe - rozhodne je neco spatne. jezdit s timhle motorem za dvanact, kdyz je v poradku, je prakticky nemozny. znam ho uz za ty roky myslim docela dobre, navic ho mam ve dvou autech s ruznym nastavenim. v celice, kde je nastaven na 77 kW jezdim hodne svizne a po zahrati casto i jako (ohleduplne) hovado :-) po praze i mimo se pri takoveto jizde nedostavam pres deset litru.
v corolle je ecu s nastavenim na 84 kW, s autem jezdi vic zena a i ja v nem jezdim relativne klidneji (stale hodne svizne v porovnani s ostatnimi ucastniky, ale malokdy jdu pres 4k rpm). jezdime prakticky jen po praze a spotrebu mame v zime kolem osmi, v lete kolem sedmi litru cca.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Termistor
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12.04.2019, 15:55

Re: E11 - pár problémů

Příspěvek od Termistor »

Chybu motoru mi palubka neindikuje, takže fakt netuším co se to děje, protože ta spotřeba je naprosto nepřiměřená. Vás osobně tedy nenapadá, kde konkrétně bych se mel poohlédnout po problému?

Díky moc
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: E11 - pár problémů

Příspěvek od Myfune »

Taky jsi mohl spočítat naprostou kravinu. Jak víš že jsi to spočítal správně? Pokud nepočítáš spotřebu na celou nádrž, ale jen třeba kolik jsi natankoval za 200 kč, tak ti budou vycházet naprostý voloviny. S čím menším množstvím paliva počítáš, tím větší nepřesnost máš ve výpočtu. Musíš natankovat plnou napsat si kilometry a vyjezdit do rozsvícení kontrolky paliva, znovu natankovat plnou, napsat kilometry - na dokladu z druhého tankování máš množství paliva a ujeté kilometry si spočítáš rozdílem). Jestli to děláš jakkoliv jinak (na menším množství paliva) tak to děláš blbě.

U auta to může být mrtě věcí od děravého výfuku, blbou lambdu, malý tlak ve válcích a jiné. Klidně ti může palivo chcát někde pod autem koukal jsi? Jseš dost znalec na to se v tom rýpat sám? Nedávno tu bylo vlákno ohledně netěsnosti příruby u palivové nádrže zrovna u E11 Corolly.

Pokud je auto v cajku, tak můžeš mít klidně jen těžkou nohu na plyn. Umíš využívat setrvačnosti vozidla a nebo je tvůj řidičský styl jen brzda, plyn?

Nepokládej takhle jednoduchou otázku s tak širokou škálou možných příčin. Zkus nad tím trochu víc přemýšlet a co nejvíc těch příčin vyloučit.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Odpovědět

Zpět na „Corolla“