Jarní setkání nejen Celica clubu, Terezín, Litoměřice, 19.4.

oficiální i neoficiální akce Toyota Klubu
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Jarní setkání nejen Celica clubu, Terezín, Litoměřice, 1

Příspěvek od Jimmi »

Já ten postup ve fotošopu znám.
Ale musím konstatovat, že Ti to vyšlo moc pěkně. Pozadí a kola rozmazaný, auta krásně vostrý. Fakt paráda. Není to až tak jednoduché a Tobě to vyšlo myslím všude.
Taky bych dal radši pevně nastavený čas, ale proti gustu...
Používal jsi nějakou panoramatickou hlavu na stativu? Má ten foťák pro tyhle situace něco jako stabilizaci obrazu?
Exif, co to je....??? To na negativu běžně nemívám :D
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Jarní setkání nejen Celica clubu, Terezín, Litoměřice, 1

Příspěvek od biscuit »

jimmi: nedivil bych se, kdyby nejaky historicky japonsky stroje davaly obdobu exifu i nekam do casti media... zadnej stativ, zadna hlava, panuju normalne z ruky. mam samozrejme i slusnou videohlavu (manfrotto 502), ale prijde mi to neprakticky na foceni. stabilizace v tom nehraje roli, resp. vetsinou spis negativni. na objektivu byla vypnuta, na fotaku nikoliv (mam ibis). jeste jsem nemel cas testovat rozdil s vypnutou a zapnutou stabilizaci v tele pri panovani, tak jsem nechal defaultni nastaveni. puvodne jsem chtel fotit s mym novym 70-200 f/2.8 (sigma sport), ktery ma dva rezimy stabilizace, jeden prave primo pro panovani - bohuzel ohniskova vzdalenost byla nevyhovujici, tak s nim fotila verunka jiny zabery (par by jich mozna stalo za "vyvolani" (snad casem)).

gramo: priorita casu podle me nema moc vyznam. auta jezdi ruzne rychle a jejich rychlost je z jednoho pozorovaciho mista navic relativni, tudiz ti to stejne neprinese ovoce v podobe stejne urovne maznuti. dalsi problem je, ze ti bude objektiv preclonovat - a ted si to predstav, jak v rychlosti zoomujes, ostris a jeste clonis - to jsou tri mechanicky ukony a to je myslim uz kontraproduktivni. to uz radeji uplne manualni rezim, ale tady zase prichazi na radu dalsi problemy - promenuje se ti svetlost sceny a to nejen v zavislosti na orientaci, ale i na nalade slunicka a mraku (jsou-li nejake) a taky (a docela vyznamne) - v zavislosti na barve auta! bila a stribrna auta, cim vic scene dominuji, tim kratsi casy to pri priorite clony dava (btw. u sony pouzivam vychytavku - merim na higlighty, coz je uplne genialni, oproti, s prominutim, posranemu pomerovemu mereni). snad jen jedina moznost - chytre (nekde s rezervou na obe strany) manualni nastaveni clony a expozice s automatickym nastavenim iso podle mereni - ale do toho ja nikdy nepujdu. nejak mi to neprijde koser.

k tomu rapidu: vybral jsem si obetniho beranka. auto, ve kterym jsem nejel, ale zaroven vim na 100 %, ze bych ho nikdy nechtel ani zadarmo pro jeho bezpohlavnost. ze bych se v nem dokazal i ja zabavit, o tom nepochybuju. jsme oba hravi chlapci a samochody nas bavi. ale myslim, ze bychom oba radeji sedli do jakekoliv rezave japonske (nebo treba nemecke) pixly a vubec v ni nemusi byt stestivalec, natoz pak radovy - o to mi slo, ne nejak kydat na skodovky :-)

jinak jste oba velice shovivavi v tom hodnoceni kvality. dekuji :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Jarní setkání nejen Celica clubu, Terezín, Litoměřice, 1

Příspěvek od Jimmi »

Já bych si určitě nastavil kombinaci času a clony na nějakém vhodném neutrálním pozadí, a pak to už nechal. Takhle se mi kdysi dařily i fotky třeba na sněhu a byl opravdu správně bílý, přesto s kresbou.
Každopádně na to, že to je panovaný z ruky... klobouk dolů. Skoro bych tipoval, že Ti to ten foťák opravdu trochu dorovnává.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Jarní setkání nejen Celica clubu, Terezín, Litoměřice, 1

Příspěvek od biscuit »

to je na dlouho, treba v klidu u piva. nebo jeste lip nekdy prakticky. kdybys chtel zjistit, kam se technika posunula od dob kolodioveho procesu :-) myslim, ze bys byl sam prekvapenej, kolik veci uz doba prinesla a tys je treba uplne nezaznamenal :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Srazy Toyota Klubu“