Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka :)

vše ohledně modelové řady Camry
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od Caddy »

Tak, jeste se jen zeptam – pokud se prokaze, ze olej unika i pod viky ventilu, coz je (jak tu pisete) bezny problem tohoto motoru: je oprava uplne normalni vymena tesneni, co zvladne kazdy normalni mechanik nebo je v tom nejaka zaludnost a vyzaduje to pristup nekoho kvalifikovanejsiho a peclivejsiho, kdyz se o tom tak mluvi? Asi to tam krom toho gufera bude unikat taky, neco takoveho rikal a olejem to je poblity fakt hodne, to uz je i na me dost... (na druhou stranu je to mozna duvod, proc je to i zespodu uplne zdravy auto :-D Coz i on rikal, ze je nevidane, vetsina takovych je apspon trochu orezla.)

Jinak vyfuk mam cely v poradku, problem je jen v kousku pod motorem ("dratenka"), tu rikal, ze mi vymeni, tak snad tam vic nepodela nez vylepsi :) Ale az jednou prijde na zbytek, bude to prdel, srouby nejsou skoro videt, jak jsou obalene a zatuhle...
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od petrbk »

Podle mě tam žádná záludnost není, akorát musí jít sání dolu, jelikož se ke druhýmu víku jen tak nedostaneš.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od jarson »

opýtam sa tu, aby som zas nezakladal nieco dalšie - ide ale o Camry XV30 a motor 2.4VVTi.
Zaujma ma jedna vec. Nejaký cas toto auto hladam, je ich málo ale zatial co som sa na dvoch bol povozit, všimol som si jednu vec , ktora mi neskutočne vadí - radenie. V oboch prípadoch spojka vypínala až uplne na podlahe a rýchlosti šli pomerne ťažko. tak ťažko , že nejaké rýchle preradovanie bolo až nemožné. Ale takmer totožne u oboch. Teda v čom je problém? Alebo je to len o mne a zvyku? Na carinách radím doslova jedným prstom a hlavne ovela rýchlejšie a presnejšie.... a tu takteto niečo nebolo možné v žiadnom prípade. Ešte aj "gumové" radenie u ave 25 je proti tomu super.
Má s tým niekto skúsenosť?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od Caddy »

tyjo, borec je ale rychlej, pry ze do pondeli a ted vola, ze uz to ma :) Ale ze jsme mu pry dal :D

Obrázek
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od petrbk »

Je to nějaký celý mastný :mrgreen: Ale tak hlavně, že je to vyměněný.
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od Caddy »

jojo, je to strasny rozdil, kdyz to konecne nezni jak tuzersky civic :) Ale je fakt, ze to aspon neni shnily...to tesneni pod vikama mi vymeni taky nekdy priste, jen brblal, ze jedno stoji 1100,–, coz mne teda drahe neprislo :) Ale on je stara skola a hlavne dela nejvice stare ameriky, take je halt zvykly na jine veci :)
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od Caddy »

jo, jeste jeden dotaz – co to vlastne je pod tim vyboulenym plastovym krytem s napisem TOYOTA pod radiem? To patri k nemu? Nebo je tam nejaka elektronika, co se jinam nevesla..:? :) Vypada to tam hrozne divne, na zacatku jsme se musel divat, ze to je origo a u vsech :-D

Obrázek
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od zvady2 »

já mám nahoře na CD a dolu na kazety :D = ty tam máš jenom plast, protože nemáš originál rádio v nejvyšší výbavě
Kameraman a videoprodukce
http://www.adamvideo.cz
KLIKNI NA ODKAZ
-------------------
Toyota Pravia 2001,2.4b,automat,106 tis Km při koupě
Toyota Camry,3.0 V6,automat,167tis km při koupě,LPG
TOYOTA CARINA E Sedan,1997,1.6.,78kW 107tis km při koupě, Moje první Toyota
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od petrbk »

Nic, jenom záslepka. Ono se dalo navolit i 2DIN rádio, ale toho jsem si všímal spíš jen v US modelech. Myslím, že to byla kombinace CD a kazeťáku.
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od Caddy »

zvady2 píše:já mám nahoře na CD a dolu na kazety :D = ty tam máš jenom plast, protože nemáš originál rádio v nejvyšší výbavě
No pockej, tohle je taky origo, je i v prospektu :) Jen teda je vice verzi...takze pod tim fakt neni nic, jo? Proc to maji tak blbe vystrceny v tom pripade...ach jo :)

To me tak napada, jeslti by teda nesel udelat nejaky plast treba s AUX a USB a napojit ho na radio :-D (neco jako 3,5" sloty v case PC :)))
Naposledy upravil(a) Caddy dne stř 30.01.2019, 13:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od Caddy »

petrbk píše:Nic, jenom záslepka. Ono se dalo navolit i 2DIN rádio, ale toho jsem si všímal spíš jen v US modelech. Myslím, že to byla kombinace CD a kazeťáku.
Jojo, v US je 2DIN standard vicemene...takze treba by tam slo pak nejake slusne dat, ale ja jsem priznivec originality :)
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od petrbk »

To usb / aux by určitě šlo. Co jsem si všiml, tak většinou tím nahrazují právě ten changer. Já si taky docela potrpím na ten originál. U toho autorádia ovšem... :mrgreen: Než vymýšlet nějaké redukce a píčovnky... Ty vlastně stejně budeš potřebovat v případě nějakýho aftermarket produktu :mrgreen: Můžeš zahodit ten vystrčenej plast, co tě tak sejří a mrsknout tam nějakej 2din. Přeci jen je to rádio 20 let starý a usb, aux, bluetooth tam prostě nebylo a ikdyž si moc nepotrpím na nějaký moderní výdobytky, tak tohle jsou šikovný věci. Každopádně je to tvoje kára :wink:
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od Caddy »

jojo, sikovne veci to jsou, ale original je original, no :) Sikovne veci mohou byt i skryte :) Kdyby aspon ty nove veci delali i v designech, aby to tam zapadalo, ale vsechno cerny lesk a hranata tlacitka, hraje to ruznymi barvami...je nsazsi najit moderni radio se starym vzhledem do auta z roku 69, nez to takovychto :) ...na druhou stranu, kdyz uz, tak Android, aby tam slo i Waze a tak...a moc slucitelne to neni :) A prednost ma stejne hlavni auto, kdybych neco takoveho resil (tam by se ten obrazovkovy 2din docela i hodil, ma to palubku takovou, ze by to vypadalo i ze to tam patri), takze tady to asi moc nehrozi :)

Ted bude asi na rade pretesneni vik a vymena oleju...docela jsem nejisty z toho, ze ten v prevodovce neni ruzovy, coz by podle me mel, zvlast pokud tam patri Dexron, ktery znam dobre :)
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od petrbk »

A dělal ho někdo někdy vůbec?
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od Caddy »

jo, to já nevím...taky na něj raději dojde :) Jen jsem furt nesehnal manuál (evropský), abych měl jistotu, co je správné...
Odpovědět

Zpět na „Camry“