Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka :)

vše ohledně modelové řady Camry
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka :)

Příspěvek od Caddy »

/pokracovani z dikuse o vyfuku :)/

Jo, slevu jsem trochu dostal :) A to auto je pekne, koroze prave skoro zadna, nevybydlene, cistounke, vsechno funguje :) A jezdi se s tim fakt prijemne, zatim si nema na co stezovat...chyby jsou vlastne jen tri:
- prdici vyfuk
- unikajici olej (mezi motorem a prevodovkou, na to jsem zvykly uz z hlavniho auta - hadam, ze typicka zavada, kdy nejake gufero bude stat tak dva dolary, ale je nejspis potreba dvoudenni prace servisu a motor ven :-D)
- zrejme nefunguje vyhrivani ridicovy sedacky, protoze pokud hreje, tak to nepoznam, zatimco spolujezdec po peti minutach rve, ze to pali... :)

Ocividne tu mate prehled, ale kdyz jsme u tech oleju – co se tam ma lit? Manual nemam, kdyz uz nejaky najdu, tak jen americky a v nem jen obligatni 5W-30. Coz je super, ale trochu malo, potreboval bych vedet nejaky presnejsi :) Uz to zkoumam dve hodiny a vice nez viskozitu jsme nikde nenasel. JE to moje prvni neamericke auto (tam vim, ze syntetiku neee a je potreba objednavat mineralni USA nebo kanadske verze), tak jsem trochu rozhozeny, no :)

Pokud k tomu autu vite cokoliv, samozrejme to vitam :)

Diky moc :)
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od petrbk »

No a co tam lil ten před tebou? Já bych to zas asi moc nehrotil. Každopádně ten únik oleje jsem vždycky zaznamenal z pod víka ventilů. Pokaždé to bylo poblité odshora. Bohužel v tvém případě bych to tipoval, jak popisuješ. Asi to vypadá na voser práci :mrgreen:

Jinak konkrétně k tý tvojí toho moc neřeknu. Pokud má kouli a účka na značkách, tak by to mohla být ta, která asi před rokem a půl chvíli smrděla v nějakým bazaru kolem Ústí. Postupně její cena klesala na to, za co asi šla teď. Pokud si dobře pamatuji, tak měla vpředu nabastlený nějaký mlhovky, který už tam díky bohu nejsou a k autu byla sada letňáků na originálních hlínách. Má to v kufru CD changer? Ale je možnost, že je to auto úplně jiný.
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od zvady2 »

olej dávam 5w-40 asi 5 l :) a ano bude to těsnění vika ventilů.
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od Caddy »

jo, 5W-40 tam lil i ten prede mnou, na upresnujici dotaz dodal, ze polosyntetiku, ale co ja vim, jeslti je to spravne, nikomu se neda moc verit, ze to vi jiste, mam uz sve zkusenosti a vim, co lidi delaji... :)
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od Caddy »

Jo, to bude ono, od tech mlhovek/DRL tam jeste jsou drzacky, to hodim pryc...tazne a changer ma taky. Akorat letnaky s litaky jsme k tomu nedostal, to uz se nekde ztratilo asi :evil: On to koupil asi pred dvema lety na Prachaticku, takze hadam, ze z toho Usti uz to je delsi dobu a jeste majitel navic...



petrbk píše:No a co tam lil ten před tebou? Já bych to zas asi moc nehrotil. Každopádně ten únik oleje jsem vždycky zaznamenal z pod víka ventilů. Pokaždé to bylo poblité odshora. Bohužel v tvém případě bych to tipoval, jak popisuješ. Asi to vypadá na voser práci :mrgreen:

Jinak konkrétně k tý tvojí toho moc neřeknu. Pokud má kouli a účka na značkách, tak by to mohla být ta, která asi před rokem a půl chvíli smrděla v nějakým bazaru kolem Ústí. Postupně její cena klesala na to, za co asi šla teď. Pokud si dobře pamatuji, tak měla vpředu nabastlený nějaký mlhovky, který už tam díky bohu nejsou a k autu byla sada letňáků na originálních hlínách. Má to v kufru CD changer? Ale je možnost, že je to auto úplně jiný.
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od Caddy »

Jeste bych se zeptal k ventilaci...opravdu je u japoncu normalni, ze neustale fouka studeny vzduch z vydechu v palubce, i kdyz to jinak topi a zvolene jsou jine vydechy? I kdyz pustim ciste jen na celkni sklo, abych odmlzil, stejne fouka mimo to studene z prostredka a asi i vice, nez to teple na sklo... :)
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od petrbk »

Caddy píše:Jo, to bude ono, od tech mlhovek/DRL tam jeste jsou drzacky, to hodim pryc...tazne a changer ma taky. Akorat letnaky s litaky jsme k tomu nedostal, to uz se nekde ztratilo asi :evil: On to koupil asi pred dvema lety na Prachaticku, takze hadam, ze z toho Usti uz to je delsi dobu a jeste majitel navic...
Tak ono je to klidně možný, že těch majitelů tam proběhlo víc. Navíc ten čas tak letí, že nemusím úplně přesně vědět, kdy jsem jí viděl v inzerci naposledy :mrgreen:

Ano, foukání z palubky si vybavuju taky :mrgreen: Ale to jsem vůbec neřešil.

No evidentně tě to auto už sere, takže moje nabídka je 10 litrů :mrgreen:
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od Caddy »

petrbk píše:
Caddy píše:Jo, to bude ono, od tech mlhovek/DRL tam jeste jsou drzacky, to hodim pryc...tazne a changer ma taky. Akorat letnaky s litaky jsme k tomu nedostal, to uz se nekde ztratilo asi :evil: On to koupil asi pred dvema lety na Prachaticku, takze hadam, ze z toho Usti uz to je delsi dobu a jeste majitel navic...
Tak ono je to klidně možný, že těch majitelů tam proběhlo víc. Navíc ten čas tak letí, že nemusím úplně přesně vědět, kdy jsem jí viděl v inzerci naposledy :mrgreen:

Ano, foukání z palubky si vybavuju taky :mrgreen: Ale to jsem vůbec neřešil.

No evidentně tě to auto už sere, takže moje nabídka je 10 litrů :mrgreen:
:mrgreen: Nesere, je moc fajn, jen misty trochu tapu :) I tak je pro me novinka nemit u auta checklist na dve stranky, co je potreba udelat :) A to foukani je teda vlastnost nebo chyba? A neresil? Takze s tim autem nejake zkusenosti mas? :)
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od petrbk »

Ano. Kolem roku 2010 jsem jí měl necelé dva roky. Takže nějaké zkušenosti s ní trochu jsou. Vim, že z těch průduchů mi foukal vzduch taky, ačkoliv to nebylo nastaveno. Vždycky mám nastaven ofuk okna a nohou, takže tady jsem to úplně nepobíral, co se děje :mrgreen: No ale vzhledem k tomu, že se dají mechanicky zavřít jsem to nepovažoval až za takový problém.
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od Caddy »

petrbk píše:Ano. Kolem roku 2010 jsem jí měl necelé dva roky. Takže nějaké zkušenosti s ní trochu jsou. Vim, že z těch průduchů mi foukal vzduch taky, ačkoliv to nebylo nastaveno. Vždycky mám nastaven ofuk okna a nohou, takže tady jsem to úplně nepobíral, co se děje :mrgreen: No ale vzhledem k tomu, že se dají mechanicky zavřít jsem to nepovažoval až za takový problém.
Jo, nastavené to mám většinou stejně. Odmlžování tomu docela teda trvá, hádám, že nejspíš tím pádem nefunguje ani klima. No a nebo ty palubkové průduchy prostě kradou vzduch :) Mechanické zavření je jen částečné, když to zavřu, změní se to z "fouká jako kráva" na "trochu to tam protahuje, zhruba stejně, jako ze směru, kam jsem to ovládáním určil" :)

Mas nejake fotky z te doby? Hlavne by me zajimal vzhled na origo litych kolech..jestli si to nechame, budu muset taky pak nejaka poridit teda :)
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od petrbk »

Fotky na originálních kolech nemám. Originály vypadaly takhle. Tedy alespoň teda pro ten evropskej trh. Je možný, ze byla volitelná i jiná, ale v drtivý většině byly originály tyto. Podle mě cokoliv jiného na tom asi vypadá líp, ale pokud by se někdo chtěl držet fabriky, proč ne.
Obrázek
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od Caddy »

to je zrovna docela hezke, jen mi prijde, ze to je namontovane obracene (paprsky proti srsti) :) Mne v 95 % pripadu prijde, ze vymyslet neco lepsiho nez original, je dost tezke...a zvlast u takoveho devadesatkoveho sedanu :) Obecne mam nejradeji spise vice jemnejsich paprsku... a dalsi plus pro original je jistota, ze to bude sedet, zkoumat vsechny mozne parametry a rozmery u neroiginalu, pripadne zkouset, zda to vubec vyjde, me moc nebavi a nelaka :)

Co jsem tak lovil na googlu, nejvice mi padlo do oka asi tohle, ale uz je to taky na to auto az moc sportovni...to, co jsi ukazoval Ty, je asi z mizerneho vyberu to nejlepsi :) Je trochu smutne, ze ty poklice tomu mozna designove sedi nejlepe :)

Ale ten dvouton, mnam :)
Obrázek
Naposledy upravil(a) Caddy dne pát 04.01.2019, 18:46, celkem upraveno 2 x.
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od petrbk »

Takhle vypadá komplet sada. Takže když se na ty kola podíváš, tak na jedný straně se jakoby točí správně a na druhý proti :mrgreen:

Trochu úchylná cena no...
http://www.superkola.cz/produkt/7973-al ... ed-60-1-mm
Naposledy upravil(a) petrbk dne pát 04.01.2019, 18:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Caddy
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 29.12.2018, 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od Caddy »

petrbk píše:Takhle vypadá komplet sada. Takže když se na ty kola podíváš, tak na jedný straně se jakoby točí správně a na druhý proti :mrgreen:
Aha, to je trochu nedomysleny :) By mela byt 2+2 :)

No, to je fuk, kola bych ted neresil, to mozna az nekdy :)

Tyjo, s tou cenou si delaji kozy, ne? :) Jeste takova dobita :)
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Camry XV20 1996 3.0 V6 AT (rady pro nezkušeného nováčka

Příspěvek od petrbk »

Tam jsou hovada. Ty ceny tam mají totálně přepálený. To byl jen příklad. Dvouton je fajn no a má na sobě kola, která jsem naživo nikdy neviděl :) Samozřejmě muže člověk projet internet a případně si je nechat poslat zpoza louže.
Odpovědět

Zpět na „Camry“