Centrální zamykání klíčem

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Centrální zamykání klíčem

Příspěvek od maslisko »

Previi mám rok a čtvrt a od samého začátku beru jako vlastnost, že když otočím klíčem v řidičově dveřích, neodemknou se všechny dveře, ale jen ty řidičovy, a k odemčení všech ostatních musím na řidičových dveřích zmáčknout to kolébkové tlačítko.

Je to opravdu vlastnost, nebo mi tam něco nefunguje? Jak to máte vy na svých (dvojkových) Previích?
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Centrální zamykání klíčem

Příspěvek od Tomiq »

Jo. Mám to stejně. Všechny se otevřou jen dálkou.
Klíč do zámku samozřejmě strkám jen nouzově když třeba dojde baterka v klíči.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Centrální zamykání klíčem

Příspěvek od maslisko »

Díky. Jak na potvoru, dneska se kolega s Toyotou Land Cruiserem „chlubil“, že se mu otevřou všechny dveře, i když otočí klíčem zámku od kufru... :-)

Já mám dálkové ovládání neoriginální z Číny a vypadá to, že se mnou přestalo spolupracovat. Baterka se tváří, že má napětí dobré, ale stejně to nefunguje (ani pořádně nebliká). Možná mikrospínače, každopádně už nějaký čas otevírám „pracně“ klíčem...
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Ho_Do
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: úte 02.07.2013, 08:39

Re: Centrální zamykání klíčem

Příspěvek od Ho_Do »

Na jedničkové Previi by to mělo být tak, že pokud se vyjme tapec, na zadním okraji je malý bílý spínač (který drží jeden nebo dva křížové šroubky) kam vede vodič. Spínač se nechá vymontovat, vypojit vodič a pak jde spínač "rozloupnout". Uvnitř je tištěný spoj který se opotřebuje a je potřeba obnovit lajny vodivou barvou. Zdroj = http://teoc.ws/community/topic/42719-ce ... wont-lock/

Třeba to má dvojka taky tak. Řešíl jsem podobný problém nicméně mě centrál klíčem začal fungovat po podržení klíče ve dveřích spolujezdce v poloze "odemknout" po cca 5 vteřin což mě uznávám překvapilo ale dál jsem v tom nešťoural.
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Centrální zamykání klíčem

Příspěvek od maslisko »

Díky moc. Dost by mě překvapilo, kdyby to bylo na novější Previi jinak (jakože by otočení klíčem u řidiče nemělo odemknout celé auto).

Netuším, kdy se k tomu dostanu, ale přijde den, kdy ty dveře rozeberu a prohlédnu. Mám nezanedbatelnou naději, že to dostanu do stavu, kdy klíčem dokážu odemknout všechny dveře :-)

Mimochodem, všiml jsem si, že když zamykám klíčem, auto o tom ví a okamžitě zhasne vnitřní osvětlení (před doběhnutím zpožďovače). Takže předpokládám, v tom zámku jsou minimálně dva spínače a jeden z nich funguje.
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Centrální zamykání klíčem

Příspěvek od Tomiq »

To mi přijde nepravděpodobné. Tipuju, že spínač je jeden a problém máš jinde. Nesouvisí to s tím tvým neoriginálním dálkáčem? Zkusil bych nejdřív najít, kde je připojen a zkusit ho odpojit.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Centrální zamykání klíčem

Příspěvek od maslisko »

Neoriginální dálkáč (+alarm) je už dávno vymontovaný :-)
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Centrální zamykání klíčem

Příspěvek od Tomiq »

No a nezůstalo tam po něm něco nezapojené?
Teorie:
Při instalaci čínocentrálu se jeden nebo více drátů přestřihly a zapojily do něj. Po demontáži se odpojily, ale už se nespojily do původna.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Centrální zamykání klíčem

Příspěvek od maslisko »

To si nemyslím, jednak to byl alarm Cobra (tj. žádná Čína, ale Španělsko), jednak to bylo podle všeho montované profíkama (ještě v Holandsku) a demontáž dělali profíci každopádně.
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Centrální zamykání klíčem

Příspěvek od Tomiq »

No jak myslíš.
Země původu roli nehraje a "profíci" obzvláště dneska také ne. Krom toho i mistr tesař se utne.
Já když hledám závadu, jdu podle pravděpodobnosti. Pokud závada vznikla když začal zlobit dálkáč, je pravděpodobné, že to souvisí.
Nevěřím, že je tam spínač zvlášť na zamykání a zvlášť na světýlko.
Edit:
Ale prdlajs. Dyxtemě úplně zmátli tím spínačem. :) Já jsem mezitím zapomněl, co jsme řešili předtím.
Klíčem i mě zamyká jen jedny dveře. Světýlko mi taky po zamknutí zhasne. Podlemě jde centrál jen na dálku, takhle je to dělaný. Ta dálka je tam standardně a zámek ve dveřích je jen jako nouzovka. Proč by někdo odemykal klíčem, když má dálku, Když se něco vysere, stačí aby se dostal do auta.
Chtělo by to, aby nám to potvrdili další majitelé, že se jim to chová stejně jako mě a tobě.
Další edit:
Ještě se můžem podívat do návodu :D
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Centrální zamykání klíčem

Příspěvek od maslisko »

Když mluvíš o návodu... Máš nějaký k dispozici? Myslím uživatelský.
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Centrální zamykání klíčem

Příspěvek od Tomiq »

Tištěnej v Němčině. Je to vysloveně pro lamy, jaxe otevírají dveře a zapínají pásy. Nenajdeš tam ani, kde jsou pojistky.
K zamykání je tam obrázek a popis, že otočením vorne absperren, hinten aufsperren. Nic o tom, že by se mělo odemknout celé auto. Popis centrálu je na jiné stánce a je tam nakreslen jenom dálkáč. O zamykání klíčem nic.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
mraq
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 31.03.2016, 11:42

Re: Centrální zamykání klíčem

Příspěvek od mraq »

I mně odemyká klíč pouze jedny dveře :wink:

Manuál jsem postoval v minulosti jinde....
mraq píše:Zdar, byť pozdě, ale přece.

Dal jsem na ulozto:
1. Uživatelská příručka (návod) na Previi II (před faceliftem) - bohužel v polštině: https://uloz.to/!qTm9sN6KpOmx/instr-previa-2000-pdf
2. Servisní manuál na Previi II - v AJ https://uloz.to/!kOTBiSxoZYEb/previa-20 ... ervice-zip

V servisnim manualu napr. v souboru body electrical.pdf najdete vse potrebne k elektrice vcetne rozmisteni jednotlivych pojistek a relé v pojistkovych skrinich (junction block).
Toyota Previa 2.4i, 2AZ-FE
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Centrální zamykání klíčem

Příspěvek od jarson »

trochu ine auto ,ale podobný jav - mam dve cariny - rovnaký system alarmu a centralu - dialkacom u oboch rovnako . odomyka a zamyka vsetko. Klucom u japonskej verzie len vodic , central na ostatných dverach ani ťuk, na anglickej verzii, klucom zastrceným vo vodicových dverach, odomykam a zamykam cele auto. Tiež som to chcel poriešiť , ale teraz neviem , podla toho čo sa tu prebera, asi s tým nič neurobím. Leda prehodit z anglickej do japonskej (?), neviem. Mrzute je , že neviem nakodovat na japonku další ovladac - su rovnake u oboch a mam ich viac , a teraz ked žena - bez ovladaca - jazdí, tak ostatne dvere ( spolujazdcom ... ) musi otvarat jak na skodovke 105-ke pekne zvnutra rucne.
Nejaký nápad?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Centrální zamykání klíčem

Příspěvek od maslisko »

Ze kterého roku jsou ty auta? Jedou ty ovladače na stejné frekvenci?

Na Previi 2002 jsem synchronizaci nového ovladače úspěšně řešil, někde tu možná bude i můj návod.

Edit: tady to je
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 67&t=40401
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Odpovědět

Zpět na „Previa“