Auris TS Hybrid - vrzganie prednej nápravy

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
PeeT_SVK
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 30.10.2018, 17:33

Auris TS Hybrid - vrzganie prednej nápravy

Příspěvek od PeeT_SVK »

Ahoj klubáci.

Mám problém s ktorým si neviem dať rady.

Keď prechádzam nejakou nerovnosťou ( spomaľovač, priečna nerovnosť, ...) a teraz to dôležité, iba keď sú predné kolesá pod záťažou ( brzdím, akcelerujem) tak niečo vŕzga (vrzá) na prednej náprave. Skontroloval som vôľu na čapoch a silenblokoch = žiadna viditeľná vôľa. Podozrieval som horné uloženie tlmičov ale to predsa vŕzga keď sa kolesá vytáčajú. Mne to vŕzga aj v priamom smere aj pri zatáčaní. Môže byť krivá oska tlmiča = keď idem cez nerovnosť plynule bez toho aby som akceleroval alebo brzdil žiadny zvuk sa neozve. Myslel som si či to nieje gumové uloženie tyče stabilizátora ale keď prejdem cez tzv. hop vo vyššej rýchlosti a tlmiče vtedy zapracujú hore dole nič sa neozve. Už som s toho zúfalí a nechcem meniť na dvojročnom aute naslepo diely nápravy za stovky eur.
Ďalej má to vplyv aj teplota. Čím nižšia tým viac to vŕzga.

Nedávno som bol na garančnej prehliadke 2 roky (60 000 km). Tam mi povedali, že nič neobvyklé nepočuli. grrrr...

Nestretol sa niekto s podobnou vecou??? Poraďte prosím.
Ďakujem
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid - vrzganie prednej nápravy

Příspěvek od Kocúr »

Mne to na jednej corolle povrzáva podobne. Pri garančkách mi tam premastia voľajaké čapy či uloženia a na nejaký mesiac to pomôže.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - vrzganie prednej nápravy

Příspěvek od MartinHSD »

Ahoj, mám stejný problém, občas se ozve vrzání o náprav, často při rozhoupání auta na nerovnostech. Nevím co to dělá, když jsem byl v servisu tak se to nepodařilo navodit. Zatím to více neřeším, uvidíme.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
PeeT_SVK
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 30.10.2018, 17:33

Re: Auris TS Hybrid - vrzganie prednej nápravy

Příspěvek od PeeT_SVK »

Tak mám to odstránené!!!
Bola to úplná hlúposť. Vrchné uloženie tlmičov a jeho gumene časti spôsobovali toto nepríjemné vŕzganie. Jednoducho bez nejakého rozmontovania som ich prestriekal z priestoru motora a vŕzganie prestalo.

:D
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid - vrzganie prednej nápravy

Příspěvek od Kocúr »

Vieš odfotiť čo presne si prestriekal? Lebo ja som strekol všetko na tom hornom uložení tlmičov čo je vidieť z motorového priestoru a vrže mi to spokojne ďalej.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
Klinec
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: sob 25.11.2017, 19:01

Re: Auris TS Hybrid - vrzganie prednej nápravy

Příspěvek od Klinec »

Cawko,mne tento problem prave riesili a vraj bol uvolneny silent blok.Ale jeden problem sa im umna neprejavil a to je rezonovanie (plech zvuk na kockach - napr pesia zona) v podvozku pri jazde na kockach cca 30KM/H rychlostou.Chvalabohu aspon to prve opravili,na moje nestastie den po zaruke takze nieco ma to bude stat... :D
Toyota Corolla TS Selection 2.0 Hybrid 2019
Toyota Auris TS 1.6 VVTi Trend+ 2015
Uživatelský avatar
sakiyota
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: úte 20.01.2015, 09:31

Re: Auris TS Hybrid - vrzganie prednej nápravy

Příspěvek od sakiyota »

Mne to vrze tiez, mam pocit ze v predu aj vzadu. Skoro vzdy ked parkujem v podzemnej garazi kde sa tocim po spirale medzi poschodiami. Ked je auto v polohe vytocene kolesa do strany a vaha na prednej (smerom dolu) resp. zadnej naprave(smerom hore). V servise zatial nic nenasli, kazdy rok na serviske im to nechavam skontrolovat a zatial nic. Mam to nahrane na video z palubnej kamery,ale zatial som im to neposlal. Plus mi tam obcas lupne stlpik riadenia, tiez poloha vytocene kolesa a brzdim,a do toho nejaka nerovnost.
Auris TS Hybrid
Pe3k
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25.06.2018, 07:42

Re: Auris TS Hybrid - vrzganie prednej nápravy

Příspěvek od Pe3k »

Už som tiež v klube vŕzgajúcih Aurisov. Je to ročné auto a vŕzga mi niečo v náprave keď idem v podzemnej garáži a točím sa po špirále medzi poschodiami tak ako písal sakiyota. Vlastne vŕzga to hlavne vtedy keď otočím volantom a predná náprava je v záťaži. Brzdenie na to asi nemá vplyv. Už mám termín v servise, ale radšej by som to vyriešil sám ak je to len o premazaní nejakých dielov. PeeT_SVK ako si to vyriešil? Čo presne si namazal v tom hornom uložení tlmiča?
PeeT_SVK
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 30.10.2018, 17:33

Re: Auris TS Hybrid - vrzganie prednej nápravy

Příspěvek od PeeT_SVK »

Nazdar. Bohužiaľ sa problém opäť vrátil. Premazanie pomohlo tak na dva mesiace a teraz vŕzgam jedna radosť. (Mazal som to zhora od motorové priestoru, tak celé uloženie a riadne). Zatiaľ jazdím tak ale keď budem mat čas tak dám auto na zdvihak a pozriem to. Kolega tu písal o uvoľnenom silentbloku. Za pokus to stojí skontrolovať lebo som si všimol že auris made in england má problém s povoľovanim skrutiek. Ja som doťahoval aretaciu všetkých dverí, skrutky čo držia kĺb zadných operadiel. Možno že sa niečo povolilo aj okolo motora.
Spat k vrzganiu. Pokial pri detailnej obhliadke nič nezistil tak asi začnem vymieňať gumové časti od najlacnejsich. Najskôr by som sa zameral na gumové uloženie priečnej tyce stabilizátora. To je zhruba rovnaké vpredu aj vzadu a potenciálny zdroj vrzgania.
Zatiaľ prajem skoré uzdravenie Aurisov a keď budete mat niečo nové podeľte sa.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Auris TS Hybrid - vrzganie prednej nápravy

Příspěvek od jarson »

chlapci, nemám síce ročné prípadne dvoj ročné auto, ale trošku staršie, tak neviem , či trafím, ale...
Podobný problém u mna nastal tiež, prejavovalo sa to akoby som jazdil na starom gauči a už mi aj vadili občas pohlady okoloidúcich - parkovisko, na križovatkách...
teda o co islo ( u mna ) - bol to gulák - nosný čap. proste málo maziva. mechanik zobral nejaký oil do striekačky a v podstate gulák dostal injekciu pod prachovku. trochu neveriacky som to sledoval, ale každopádne to zabralo. Je ticho a klud. Už pár rokov a XXtis.km A práve hovoril, že sa to obcas stane , aj pri nových dieloch, teda nemusí byt nutne nejaké poškodenie prachovky ( ani ja som nemal). Dôvod je prozaický - málo maziva na klbe.
Takže, netvrdím ani zdaleka , že u vás ide o toto, len som priložil vlastnú skúsenost s vrzganím prednej nápravy.
Darmo raz, staré mašiny volakedy mali na náprave maznice a mazalo sa a bolo vsetko v pohode a nikdy sa nic nemenilo. Dnes také stabikove tyčky napríklad ludia menia jak na páse... ( zase je pravda , že stará mašiny caso ani žiadny stabilizátor ani nemali :D )
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
joska
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: pon 06.04.2015, 16:49

Re: Auris TS Hybrid - vrzganie prednej nápravy

Příspěvek od joska »

U mně to dělalo také, když jsem najel na zvýšený obrubník na parkovišti, tak to znělo od přední někdy od zadní nápravy, ale po zvážení a hledání možného místa šíření pazvuků jsem došel k tomu, že to vychází od gumového těsnění zadních dveří. Po promazání patřičným přípravkem pazvuky skončily.Po 5-ti letech se gumové těsnění vysuší a nabere na sebe prach a pyl a to pak dělá neplechu i když to řidič umývá.
C-HR 1,8 Hybrid Executive LED 2019
Auris TS 1,6 CVT 2014
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Auris TS Hybrid - vrzganie prednej nápravy

Příspěvek od tomikm »

Pe3k píše:Už som tiež v klube vŕzgajúcih Aurisov. Je to ročné auto a vŕzga mi niečo v náprave keď idem v podzemnej garáži a točím sa po špirále medzi poschodiami tak ako písal sakiyota. Vlastne vŕzga to hlavne vtedy keď otočím volantom a predná náprava je v záťaži. Brzdenie na to asi nemá vplyv. Už mám termín v servise, ale radšej by som to vyriešil sám ak je to len o premazaní nejakých dielov. PeeT_SVK ako si to vyriešil? Čo presne si namazal v tom hornom uložení tlmiča?
Nevržou náhodou pneumatiky na hladkém betonu při velmi pomalé rychlosti a velkém rejdování?
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Pe3k
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25.06.2018, 07:42

Re: Auris TS Hybrid - vrzganie prednej nápravy

Příspěvek od Pe3k »

Nie, toto nie sú pneumatiky. To čo ty myslíš poznám, to mi robia pneumatiky keď sú vlhké, alebo mokré a pohybujem sa v garáži po gumenom povrchu. Ale to je normálne. Toto vŕzganie je ako vŕzganie starých dverí.
Yetti
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 23.06.2016, 09:16
Bydliště: Praha 10

Re: Auris TS Hybrid - vrzganie prednej nápravy

Příspěvek od Yetti »

Hlásím se do klubu, taky si v podzemních garážích vrznu. Tedy Auris si vrzne.
Toyota Auris TS 1,6 Valvematic 2016
Odpovědět

Zpět na „Auris“