Trubka od hrdla k nádrži 2,2 D4D 2008

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
fplisek
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 27.08.2013, 15:31
Bydliště: Třebíč

Trubka od hrdla k nádrži 2,2 D4D 2008

Příspěvek od fplisek »

Zdravím, tohle téma se tu řešilo už na benzínech, ale má někdo zkušenost na naftě 2,2 D4D, kolem r. 2008? Zatím jsem neměl čas to rozebrat, ale nejspíš mi ta trubka prorezavěla a prolíná z ní nafta. Asi to bude častější věc, protože jsem obvolal pár inzerátů a z bouraček to mají, co jsem se dovolal, všichni prodané. Co jsem se zatím díval zdola, tak to typuji na místo kde je koleno před nádrží kryté jakýmsi plastovým husím krkem, v něm se určitě drží bordel a vlhkost (nepochopím jak to tam mohou dát). Proto se ptám, má cenu shánět starší? Nebo nevíte o nějaké alternativě? Nová stojí u Toyoty 14 tis. :roll:
Toyota Rav4 2.2 D-4D, 100kW
vittorio
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: sob 14.10.2017, 08:24
Bydliště: Rousínov 68301

Re: Trubka od hrdla k nádrži 2,2 D4D 2008

Příspěvek od vittorio »

Ahoj řešil jsem to na jaře. Neprorezavěla mě trubka na plnění ale odvětrávací z nádrže k hrdlu. Je to způsobené tím že se pod plastem podběhu drží bahno. Vyřešil jsem to výměnou trubky za hadici. Dole k nádrži je naštěstí plastové kolínko na kterou pasuje hadice original na pohonné hmoty kterou koupíš včetně objímek na stažení na průměr hadice. Vnitřní průměr hadice je 15 mm. na venkovním nezáleží. Pod hrdlem jsem nechal kus zdravé trubky na kterou jsem navlíkl hadici a dole na kolínko. Oprava za 45O kč na věčné časy. Než uřízneš trubku pod hrdlem musíš odpojit trubku dole,aby se nedostaly nečistoty do nádrže. Řezal jsem samotným plátkem na železo ručně, flexu nedoporučuju přece jenom nafta hoří že? Tak snad jsem pomohl. Ahoj
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“