Reflektory.

Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Reflektory.

Příspěvek od farnell »

Ten odkaz je pre mobilné zariadenia preto sa to v PC zobrazuje divne.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
LukassH
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07.03.2016, 10:09

Re: Reflektory.

Příspěvek od LukassH »

Maximálne čo vieš urobiť kúp si poriadne žiarovky, tzn buď Toyota Optiwhite alebo tie PIAA tie halogénové / https://www.piaa.com/store/p/1015-9012- ... Bulbs.aspx /, nie tie LED paškvili.
Sa divím že na toto ešte niekto vôbec letí, LED do projektora :roll:
To čo si sem postol, už len ten popis vraj 12 000 lumenov z toho musí byť každému jasné že to je odrb, rovnako životnosť 50 000 hodín, dosvit 200m oproti 30m pri halogéne :lol: to budeme mat laserové svetlá ako pri BMW 7er haha a len za 30 € !!! Ako ľudia veď aj rozmýšlajte.

V projektore potrebuješ zdroj svetla ktorý má uhol vyžarovania 360 stupňov, čo tieto LED s diódami po stranách nemajú. Výsledkom bude že stretávacie svetla budú ok, diaľkové budú ale slabé. Na začiatku keď som mal LED sadu tak som musel aj 2-3x prebliknúť diaľkové aby som sa vôbec uistil že to preplo, také slabé to bolo.

Nakoniec všetky sady (8S, 8G, F2, 7S atď..) išli z domu preč, všetko to isté. Sadu ktorú si postol nemám otestovanú, ale po skúsenostiach s tými ktoré som mal, kde každá jedna bola "najlepšia na trhu"+"táto už neoslňuje"+"táto už bude fungovať v projektore" a pod., si myslím že ani toto nebude fungovať tak ako by malo.

Ušetri si peniaze, kúp si tie Optiwhite alebo PIAA, je to to max čo vieš teraz narýchlo urobiť.
Ak by ti to nestačilo tak to daj prerobiť na xenón /ale pri novom aute,...asi nie/.

Ja som do Aurisa dal min rok v decembri Optiwhite a som absolútne spokojný, jediné čo mi na svetlách aktuálne chýba sú ostrekovače.
Mimochodom na príslušenstvo je aktuálne zľava -25% a platí to aj na žiarovky, takže by si ich vedel získať za dobrú cenu., ja som to min rok tiež počas akcie kupoval za cca 35-36 € /sada 2 žiaroviek/.
2015/11 Toyota Auris HB 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Reflektory.

Příspěvek od farnell »

Čo si tam dáš Ty to nikoho nezaujíma.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Re: Reflektory.

Příspěvek od pastika »

Je pravda že ty Toyota Optiwhite svítí o 50 procent lépe než ty originály,tak že je můžu doporučit.
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Reflektory.

Příspěvek od ts1990 »

Tak ten muj link a doporuceni na sadu L8 beru zpet, vypada to na dokonaly fake originalu...jeste napis, ze zarovka sviti lip? Tu tragedii bludicku v projektoru? Kdyz tam dam vykonnejsi zarovku tak si stejne nepomuzu zazracne, furt to bude chuda bludicka s jeste vetsi teplotou idealni na vypalovani jiz tak bidnych projektoru, s ledkou se nebudou vypalovat a jsou jiz dobre kvalitni sady, jen dostupne pouze pres vyrobce.
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Re: Reflektory.

Příspěvek od pastika »

Já asi taky časem vyskouším nějaké led žárovky ale na doporučení v Toyotě jsem si tam nechal dát ty jejich žárovky a jsem zatím spokojen protože ty co tam byly svítily mizerně.
LukassH
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07.03.2016, 10:09

Re: Reflektory.

Příspěvek od LukassH »

ts1990 píše:Tak ten muj link a doporuceni na sadu L8 beru zpet, vypada to na dokonaly fake originalu...
Ten popis o napr 10-20 000 lumenoch, životnosti 50 000 hodín a podobne má každá jedna čínska LED žiarovka, určite sú lepšie aj horšie ale v projektore ktorý má zvládať stretávacie aj diaľkové svetlá to je na 99% na jedno kopyto..
ts1990 píše:jeste napis, ze zarovka sviti lip? Tu tragedii bludicku v projektoru? Kdyz tam dam vykonnejsi zarovku tak si stejne nepomuzu zazracne
Pokiaľ si s tým chceš svietiť doma v izbe tak určite lepšie poslúži tá LED, pokiaľ ale chceš tú žiarovku použiť v nejakej optickej sústave napr projektorový svetlomet tak určite halogén.
Ten svetlomet bol vyrábaný s tým že tam bude použitý svetelný zdroj s 360 stupňovým vyžarovaním svetla, LED to nemá preto jeden mód, dialkové alebo stretávacie, nefunguje.
Subjektivne s LED osvetlim dialkovymi asi polovicnu vzdialenost ako na halogenoch.
ts1990 píše:furt to bude chuda bludicka s jeste vetsi teplotou idealni na vypalovani jiz tak bidnych projektoru, s ledkou se nebudou vypalovat
Dnes sa vsetko robi iba na par rokov, vsade sa setri. To suhlasim, ALE o kolkych vypalenych projektoroch na Aurise FL a CHR vies? Alebo kolko ich je celosvetovo? Dovolim si tipnut ze 0.
Tie auta su na trhu max 3 roky, nikto nebude mat vypalenu parabolu. To ze sa parabola vypaluje to zrejme áno, ale nie rychlostou ako si ty predstavujes. Na oboch autách je denné svietenie a z vlastnej skúsenosti medzi mesiacmi máj a september žiarovky ani nepoužijem.
Ale ako argument je to totálny killer, zdôvodnenie že sa šetrí /na to sa ľudia radi chytia, radi si ponadávajú/ a hlavne sa nedá nijak potvrdiť.
ts1990 píše:jsou jiz dobre kvalitni sady, jen dostupne pouze pres vyrobce.
Iba cez výrobcov? Ako potom na tom zarobia keď ti pošlu 2-3 sady? asi nie, gro ide priekupníkom na aliexpress, ebay, amazon.
Je to ten istý shit ako nájdeš na týchto stránkach, iba cez výrobcu je to lacnejšie pretože obchádzaš obchodníkov ktorý z toho tiež majú svoju maržu.

A netreba tiež zabúdať na legistlatívny problém.
2015/11 Toyota Auris HB 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Reflektory.

Příspěvek od ts1990 »

Svitivost je hodne znat a ta mizerie co je na chrku? :D fakt ne..ja jezdim v noci dost a kdo to ma tak stejne, hlavne rano kolem lesu apod., tak me to nejedenkrat vcas pomohlo...byt ve meste, tak je mi to jedno...svitivost je s halogenem nesrovnatelna...high end sady se na ali, eba, a wishy bohuzel neprodavaji, resim pouze pres vyrobce, kde testuji a doladuje se neustale, ale halogen se tomu ani omylem nevyrovna...jezsit se zarovkou, tak mam po 3 letech uz vypaleny paraboly, neostry lom, nizsi svitivost, ktera je i tak bidna pri novote
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Re: Reflektory.

Příspěvek od pastika »

Tak pokud máš nějaký zkušenosti a odkaz na ty sady tak ho sem dej,protože mě se nechce experimentovat. Dej sem nějaký foto jak to svítí pokud můžeš.
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Reflektory.

Příspěvek od farnell »

Ja som tiež dal na radu ts1990 a síce som použil sadu vhodnejšiu do paraboly a nie do projektoru. Rozhodne vsak nemôžem povedať,že by to bol krok vedľa.
Mám sadu už 2 roky a som maximálne spokojný.
Chce to trochu komunikácie no ide to a pošlú vám to čo treba
Pokiaľ ide o svietivosť tak rozhodne svieti LED náhrada v projektoch ďalej ako halogén.
Kto tvrdí opak, tak je to ako tu napísal oponent správne v príspevku vyššie, iba jeho subjektívny pohľad.
Čo sa týka teploty a vypalovania paraboly v projektore tak som po havarke rozobral projektor a čo sa mohlo rozpadnúť tak to sa mi v ruke rozpadlo. A to nevravím o tom ak halogénova žiarovka praskne v reflektore. Rovno sa s ním môžete rozlúčiť jeho svietivosť je v takom prípade v pr.deli.
Naopak je pravdou,že projektor má slabinu hlavne v zime pretože halogén zohreje povrch akrilatu a tak sa sneh v zime na ňom nedrží, ale topí s LED bohužiaľ povrch ostáva chladný.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
LukassH
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07.03.2016, 10:09

Re: Reflektory.

Příspěvek od LukassH »

ts1990 píše:Svitivost je hodne znat a ta mizerie co je na chrku? :D fakt ne..ja jezdim v noci dost a kdo to ma tak stejne, hlavne rano kolem lesu apod., tak me to nejedenkrat vcas pomohlo...byt ve meste, tak je mi to jedno...svitivost je s halogenem nesrovnatelna...high end sady se na ali, eba, a wishy bohuzel neprodavaji, resim pouze pres vyrobce, kde testuji a doladuje se neustale, ale halogen se tomu ani omylem nevyrovna...jezsit se zarovkou, tak mam po 3 letech uz vypaleny paraboly, neostry lom, nizsi svitivost, ktera je i tak bidna pri novote
Paradoxne v meste ich vyuzijes plnohodnotnejsie kedze dialkovy mod je funkčný tak max na 50%.
Na tych ziarovkach su LED po stranach a osvetluju parabolu tiez iba po stranach. Z toho dovodu su stretavacie ok, šírka je dobra a intenzita tiez ok. Ked chceš ale dostat svetlo na co najvacsiu vzdialenost musis osvetlit aj hornu a aj dolnu cast paraboly, to sa s LED nedeje preto je dialkovy mod taky slaby.

Vypalene paraboly u CHR alebo Auris FL su totalny vymysel, dovolím si napísať že na svete neexistuje CHR alebo Auris ktore by malo uz v tomto momente vypalene paraboly kvoli halogenovym ziarovkam.
farnell píše:Ja som tiež dal na radu ts1990 a síce som použil sadu vhodnejšiu do paraboly a nie do projektoru. Rozhodne vsak nemôžem povedať,že by to bol krok vedľa.
Mám sadu už 2 roky a som maximálne spokojný.
Chce to trochu komunikácie no ide to a pošlú vám to čo treba
Pokiaľ ide o svietivosť tak rozhodne svieti LED náhrada v projektoch ďalej ako halogén.
Kto tvrdí opak, tak je to ako tu napísal oponent správne v príspevku vyššie, iba jeho subjektívny pohľad.
Čo sa týka teploty a vypalovania paraboly v projektore tak som po havarke rozobral projektor a čo sa mohlo rozpadnúť tak to sa mi v ruke rozpadlo. A to nevravím o tom ak halogénova žiarovka praskne v reflektore. Rovno sa s ním môžete rozlúčiť jeho svietivosť je v takom prípade v pr.deli.
Naopak je pravdou,že projektor má slabinu hlavne v zime pretože halogén zohreje povrch akrilatu a tak sa sneh v zime na ňom nedrží, ale topí s LED bohužiaľ povrch ostáva chladný.
Oprav ma ak sa mýlim ale nemá tvoj Auris projektor iba na stretávacie svetlá a na diaľkové je tam reflektor?
To auto som doma nikdy nemal ale keď som ho niekde stretol tak mi to tak vždy pripadalo. A aj konfigurator na stránke Osram uvádza dve rozdielne žiarovky, H11 pre stretávacie a HB3 pre diaľkové.
Ak to je tak, tak ti úplne verím že si spokojný.
CHR a Auris majú ale iba jednu žiarovku na diaľkové a aj na stretávacie. A tam je to už problém.
2015/11 Toyota Auris HB 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Reflektory.

Příspěvek od farnell »

Ano mas pravdu.

A preto sa tesim ,ze konecne su v novej Toyota Corolla LED v projektore co je aj vidno.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
AllBunda
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: pát 19.10.2018, 12:30

Re: Reflektory.

Příspěvek od AllBunda »

Tak jsem tam nechal dát toyoťácký OptiWhite. Je to lepší, ale za 1252,- kaček (prý bez práce) bych čekal víc. Budu muset dál zkoušet. Ale co?
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Reflektory.

Příspěvek od Standa50 »

Tak tady čtu,že na C-HR máte stejný problém se světly jako jsou na aurisu.Po všech pokusech s různými žárovkami a ledkami jsem zůstal u https://www.ebay.com/itm/Philips-Crysta ... 4902.l9144 Svítí asi nejlépe.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
LukassH
Navigátor
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07.03.2016, 10:09

Re: Reflektory.

Příspěvek od LukassH »

Standa50 čo ťa donútilo vrátiť sa naspäť k halogénovým žiarovkám? Ak sa dobre pamätám ty si mal dosť dlho LED náhrady.

Inak tie Phillips čo si poslala sú vlastne OptiWhite, mám doma aj Optiwhite aj tie Phillips a označenie vzadu je totožné "Phillips CVU".
2015/11 Toyota Auris HB 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+
Odpovědět

Zpět na „C-HR“