první klubová pojišťovna

Tlachání o všem - bez zaměření!
Uživatelský avatar
elMuerte
Manager Týmu
Příspěvky: 306
Registrován: sob 10.02.2018, 21:24

Re: první klubová pojišťovna

Příspěvek od elMuerte »

A jaká je bezpečnost takové pojišťovny?
Avensis T27 2o1o 2,0 D-4D
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: první klubová pojišťovna

Příspěvek od Standa50 »

Nevím co přesně myslíš slovem "bezpečnost",já mám spíše obavy,aby tento projekt neskončil jako různé Družstevní záložny.Aby mi jednoho krásnýho dne nepřišel dopis,že litují,ale klubová pojištovna je v likvidaci. Jestli jsem to správně pochopil,tak havarijko mají smluvně s AXA pojišťovnou a chybí mi ta jistota,že to tak bude i nadále po další roky.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Uživatelský avatar
elMuerte
Manager Týmu
Příspěvky: 306
Registrován: sob 10.02.2018, 21:24

Re: první klubová pojišťovna

Příspěvek od elMuerte »

Ano, to je přesně to co jsem tím "bezpečnost" myslel.
Avensis T27 2o1o 2,0 D-4D
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: první klubová pojišťovna

Příspěvek od frostie »

OK, dám vám vědět, až se to stane. :) Kdo se bojí, nesmí do lesa. Teda do první klubové... :wink:
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: první klubová pojišťovna

Příspěvek od Myfune »

biscuit píše:asi l4 ;-)

s tim mistem bydliste pojistence je to cira diskriminace a opatreni hodne politicky smyslejiciho managementu pojistoven. stve me, ze to je takova plosna praxe:
priklad 1) pepa bydli v beroune. kazdy vsedni den dojizdi do prace do prahy.
priklad 2) franta bydli v praze. do prace jezdi kazdy vsedni den metrem. auto pouziva hlavne na nakupy a na vikendy mimo mesto s rodinou.
priklad 3) ivan bydli v praze. pracuje v praze a ma k dispozici sluzebni auto. svoje auto pouziva pouze pro zabavu - vylety o vikendech mimo mesto.

je prece uplne debilni nastavovat pojisteni podle toho, kde kdo bydli, protoze to vubec nemusi souviset s tim, kde kdo jezdi. mela by bejt ve smlouve stejna klauzule, jako u toho zahranici - jezdite do mest s vice jak 50 tisici obyvateli? ano - bum, platis plnou a nazdar.
Není biscuite. Je to prostě výsledek statistického vyhodnocování nehodovosti podle trvalého bydliště. To že nebydlíš v Praze ale jezdíš do ní ještě nemusí znamenat, že jezdíš jako pražák ;-) Zamysli se nad tím čoveče. Když uděláš statistickou analýzu viníků nehod, tak ti viníci někde prostě bydlí a je jedno kde jezdí. Takže když ti vyjde, že nejvíc viníků co do počtu i výše škod bydlí v Praze, tak co by jsi udělal s cenou pojištění?

Jinak Frostie samozřejmě se nemusí nic stát, ale havarijko bych nikdy nedal do začínající slabé pojišťovny, protože můžeš velice snadno čekat dlouho na peníze. U povinného tě to sice tolik netrápí, protože tenhle problém má poškozený. Ale určité úskalí tu je. Když tvoje pojišťovna nedá poškozenému to na co má ze zákona nárok, tak to bude chtít dorovnat od tebe. No a kdyby ta pojišťovna krachla, tak pamatuj, že vina by ti zůstala, tedy i povinnost uhradit škodu. Ale pojistné by jsi zpátky už nikdy nedostal.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: první klubová pojišťovna

Příspěvek od biscuit »

a odkud jinud by asi melo pochazet nejvic viniku nehod, kdyz v praze bydli 3,3 x vice lidi nez v druhem nejlidnatejsim meste v cr. zaroven ma praha vice obyvatel nez brno, ostrava, plzen, liberec, olomouc, usti nad labem a hradec kralove dohromady (coz jsou mesta c. 2 - 8 podle poctu obyvatel v cr)!? ty se prosim te nepoustej do zadnejch uvah a radeji se mnou ani o nicem nediskutuj.

jen na vysvetlenou - nevadi mi lidi, kterym proste nebylo dano, ale posral bych se z tech, co si mysli, ze jim to mysli. jestli sedej v pojistovnach takovy intelektualni paky, jako jsi ty, tak to uz se opravdu nicemu nedivim.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
elMuerte
Manager Týmu
Příspěvky: 306
Registrován: sob 10.02.2018, 21:24

Re: první klubová pojišťovna

Příspěvek od elMuerte »

To je blbost že tam bydlí 3,3x víc lidí a proto tam 3,3x víc bourá lidí.
Avensis T27 2o1o 2,0 D-4D
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: první klubová pojišťovna

Příspěvek od biscuit »

no to je blbost, to mas pravdu. a muzes mi rict, kde jsi tuhle informaci nacerpal?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: první klubová pojišťovna

Příspěvek od frostie »

"Jinak Frostie samozřejmě se nemusí nic stát, ale havarijko bych nikdy nedal do začínající slabé pojišťovny, protože můžeš velice snadno čekat dlouho na peníze. U povinného tě to sice tolik netrápí, protože tenhle problém má poškozený. Ale určité úskalí tu je. Když tvoje pojišťovna nedá poškozenému to na co má ze zákona nárok, tak to bude chtít dorovnat od tebe. No a kdyby ta pojišťovna krachla, tak pamatuj, že vina by ti zůstala, tedy i povinnost uhradit škodu. Ale pojistné by jsi zpátky už nikdy nedostal."

Proč začínající a proč slabá? Musí splňovat podmínky dohlížitele, tedy ČNB. Musí mít vše, aby splnila své smlouvy. Záleží na tom, jak je smlouva napsaná a zda jsem ochoten si to od pojišťovny vyskákat. Pojišťovny mají i zajišťovny (pojišťovny pojišťoven). Takže pokud by pojišťovna krachla, pro uzavřené smlouvy je to zajištěno. První klubová nabízí omezené množství produktů, ale ty jsou ve variantě exclusive, prostě to maximum, které pokryje skutečné ztráty. Navíc nehraje na malá písmenka ve smlouvách. Jsou psány srozumitelně a bez vytáček.

Konkrétně v povinku jsem narazil třeba na vysvětlení ohledně výběru, zda budu jezdit pouze v ČR nebo i v zahraničí. Tam je zásadní rozdíl, že pokud ve smlouvě zadám, že budu jezdit jen po ČR a pak budu bourat třeba v Polsku, je má spoluúčast 50 000 CZK. Tohle mi řekla jasně pouze první klubová, žádná další pojišťovna mi to přímo neřekla, a přitom je to docela standard. Takže oceňuji přístup, mají to dobře udělané. V případě likvidace používají tuším služeb AXA, takže standardu jednoho z nejrozšířenějších likvidátorů.

Co je na ni zajímavého, je právě vrácení ušetřeného zpět členům klubu, jednou ročně. Takže pokud nejsou velké škody, je to fajn přilepšení.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
elMuerte
Manager Týmu
Příspěvky: 306
Registrován: sob 10.02.2018, 21:24

Re: první klubová pojišťovna

Příspěvek od elMuerte »

biscuit píše:no to je blbost, to mas pravdu. a muzes mi rict, kde jsi tuhle informaci nacerpal?
ty jsi to tak napsal:
biscuit píše:a odkud jinud by asi melo pochazet nejvic viniku nehod, kdyz v praze bydli 3,3 x vice lidi nez v druhem nejlidnatejsim meste v cr.
Avensis T27 2o1o 2,0 D-4D
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: první klubová pojišťovna

Příspěvek od biscuit »

:roll: Tak to se kamaráde buď vrať do pomocný školy a nauč se číst, nebo si přestaň vymejšlet.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: první klubová pojišťovna

Příspěvek od zmaxxx »

Biscuit sice rapidně zvedá nehodovost, ale na 3,3násobek to pořád není :)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: první klubová pojišťovna

Příspěvek od biscuit »

:biggrin: doufám, že tě tam na venkově nepřipravěj o rozum kecama typu "řídit jako pražák" (já vím, ono to asi nejde, stejně jako nejde předělat blbce ;-) ).

kdo to kurva je "pražák"?! a jak tenhle imaginární maskot zastupující 1,2 milionu unikátních jedinců má podle někoho řídit? mně už tenhle typ kokotství tak sere, že si to nikdo nedovede ani představit :shock:
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: první klubová pojišťovna

Příspěvek od Myfune »

A dyť seš kokot, tak co se rozčiluješ nad jinejma. A navíc pojišťování vůbec nerozumíš, tak se nedivím, že tě to sere. Kort když o tom odmítáš objektivně přemejšlet. Holt blbečkové jako ty to maj v životě těžký pořád. Všude samý problémy a trápení. Ty máš ten život asi zkurvenej od rána do večera co? To seš taková socka, že na to pojištění nevyděláš, že tu tak brečíš? Se buď přestěhuj nebo prodej auto a budeš mít klid. Fakt mám tu dvoji demenci totálně v prdeli, když nechápeš, že pojišťovna obchoduje s rizikem a ty bydlíš v místě, kde je nejvyšší hustota rizika. A po pravdě vy pražáci ste fakt nemožný řidiči. Vlastně ste na půl buzeranti, ale ste v tom nevinně, protože ste v tý dopravě na sebe namačkaný jak sardinky jeden druhýmu za prdelí. Fakt buzny. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A pak vyjedete mimo Prahu a ste úplně vyřízený a dezorientovaný a máte potřebu se hned někomu nalepit na prdel, protože jinak netrefíte. Vám to i říká navigace: "ty buzerante nalep se na toho buzeranta před tebou aby ti tam nemohl vjet jinej buzerant ze strany a na třetí křižovatce odboč do prava ty buzerante"

Normální chytrý pražák ví, že se ho tohle vůbec netýká, protože tohle je o kokotech a né o slušnejch. Ale schválně kdo se pozná.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: první klubová pojišťovna

Příspěvek od frostie »

Hele Myfune, a proč se rozčiluješ ty? Klídek, jo. 8)

BTW.: Urážení je vizitkou především majitele.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“