zdochynanie motora

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od ondrik »

ano, urcite 14. Ked som premeral tie kable a boli OK, tiez som to isiel znova vyblikat, ci som sa neodrbal, ale bola to 14.
Zajtra idem znova do servisu kde kle poskladali rozvody, tak az to bude hotove, budem skumat dalej.
Nemoze to mat suvis z rozladenym predzapalom?
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od ondrik »

Dopadlo to velmi zaujimavo. Celica si proste zije svoj zivot.
Jedno rano som vyrazil do PP, vysiel som na dialnicu a motor isiel kraaasne, bez sklbania, bez kontrolky motora, az do PP, po meste tiez, otacky 900 bez pohnutia. Dosiel som tam, auto tam nechal a odisiel. Mimochodom na priuse, ktory bol na vymenu motora. O tom neskor.
Pozreli to, utvrdili ma ze rozvody su OK, podla znaciek na vackovych kolesach. Znacky ktore su na nozickach vackoveho kolesa. To co som ja odfotil znacky na zuboch voci znackam na ciernom plechu nad nimi a daval obrazok, su trochu inak, ale podla znaciek na ramienkach vackovych kolies su OK.
Skusali ju startovat asi tyzden co tam bola, chytala krasne, bez problemov. Tak som ju po cca tyzdni zobral domov. Vysiel som na dialnicu a zas zasvietila kontrolka motora, otacky ani bohovy nad 3200, pri zastaveni zas kolisanie... tak som siel asi 80km domov, zrazu znicoho nic na dialnici kontrolka zhasla a auto islo zas normalne, az domov asi 100km. Dva dni co som sa na nej vozil sa zas vsetko zdalo ok, startovanie ok, otacky ok, a dnes pocas jazdy mestom zas zasvietila kontrolka, a zacal motor cukat. Spociatku teda preblikavala asi 5 minut a potom zostala staticky svietit.
Tsakze idem asi zhanat ten igniter a skusim vymenit...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od micron »

Já bych si tipnul A: svíčky, nebo B: kabely - speciálně kabel k rozdělovači. Nevim jestli i ten byl měněnej... často nebejvaj součástí sady... a je podstatnej :-) a nebo ta lambda... new denso.
Byl v tý sadě nových kabelů i kabel k rozdělovači? Nebo chyběl :-) byly 4 nebo 5? TESLA... 5. u mě v autě byl špatnej kdysi kábl k rozdělovači... byl nasračky... ale kupodivu fachal... TESLA dělá nový a jsou součástí kompletní sady. Jsou perfektní. doporučuju.

Že v tý sadě kabelů chyběl kábl k rozdělovači.... i bych se vsadil :-) :-) všechno bylo měněný až na tohle...??? podle mě tenhle kábl za to může :wink:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od ondrik »

Klidne se vsad... Davno som nic nevyhral :wink:
kable maju dva roky, rovnako ako sviecky. Kupovane jesen 2016, kable NGK RC-TX117, ano 4 + jeden kratky, sviecky NGK BKR6EP-8
odpory na kabloch su idealne, sviecky som kontroloval, hroty ciste, trochu zlte, okolo hrotov jemny cierny povlak Cez vikend mozem odfotit
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od micron »

ondrik> ok, tak když byly kábly komplet fain... u 5g bejvá problém... kábl k rozdělovači- ultra podstatnej nedostaneš ani u toyoty... tak proto sem se ptal... :biggrin:
No tak jo, zkoumal si škrtící klapku? Já sem svojí kdysi čistil skoro dokonale... šťourátkama do uší atd... je zanesená carbonem... a ten lepí fest...
Klapka se otevře... ale pak se zasekne... je tam nános black sajrajtu... tohle může klidně způsobovat tvoje problémy...
Vyndal sem toho svinstva celkem dost... lepí se to... a klapka neklape... zůstává zaseklá. (Já sem jí čistil když mi auto hopsalo po studeným startu, během zkoumání... ale jo vyčistil sem jí... profouknutá navíc atd... jako nová, ale nebyla to moje příčina... to byla lambda :-) Ale nevadí, 1x za život vyčistit škrtící klapku komplet rozhodně nevadí :-) Zkus to...
Je prostě možný že se v určitých otáčkách jak je otevřená prostě zasekne tim mazem... sajrajtem a pak je auto logicky zblblý... přidáš plyn a nic... klapka se neotevře... protože je zaseknutá v tom sajrajtu... navíc se ani nezavře :-) a jednotka neví vůbec co má dělat... To bych zkusil...
I kdyby to nepomohlo, můžeš mít radost že sis vyčistil klapku do NOVA... šťourátka do uší s vatou.... ideální kam se vejdou, a tam kam ne, tlak vzduchu... profouknout všechny vnitřnosti...komůrky... to by pomoct mohlo...fest...
Je to i logický... šlápneš na pedál... sání seknutý... nic... přidává se benzín, ale ne vzduch... problém :-) optimální spalování to neni :-) končíš... klapka zaseklá a chce něco sát, i když by neměla... ale benzin teče... problém :-)
A teď bych se vsadil... :biggrin: co já vyhrajuuuu :-)
Takovej sport filtr SIMOTA racing konus když tam dáš, tak ten teprve profoukne.... až pak kdyžtak :-) Možná by tim tlakem profouk i ty usazeniny v klapce... :-)
No sem zvědavej co se stane po očistě...

Alebo... ža-by sa nič nostalo :-) je kurfa hustáááá!!!!! Top modelka vieš čo jakooooo.... :biggrin:
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od ondrik »

klapka je cista ako panenska blana... :D
okrem toho ze som ju cistil spolu s SCV v 2012, vid tu: http://www.toyotateam.sk/forum/viewtopi ... =52&t=6615
som ju znova cistil pred nedavnom. Premeral som aj snimac klapky, porovnal odpory s manuálom a tvari sa vsetko OK.
stale blika chyba 14... pri zoslapnuti plynu nad 3200 otacok motor nejde a seká/cuká, akoby som striedavo dupal na plyn a pustal
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od micron »

ok, no tak pak zbejvaj čidla... je jich hodně kromě lambdy... ale bylo by to divný, protože žádný čidlo od roku 1989 sem kromě knock senzoru neměnil... jo možná snímač teploty chladící kapaliny, ten jo.
jako 3000rpm nic neni, a když tohle auto nedává, jede v nouzovým režimu ... zkusil bych knock senzor... kdysi sem taky jezdil se špatným... po Go motoru... auto nejelo... senzor se posral... auto se jen plížilo. Knock senzor.test- to bych zkusil!
závada snímače teploty chlazení se dá zjistit jednoduše... na palubce když dáš kotel, tak teplota klesá :-) ručička... nelogicky místo aby se držela ve stálý rovnováze, nemá se ani pohnout 6000rpm/3000rpm atd...
Ten knock senzor.... on je náchylnej na dotyk skoro.... je ultra citlivej... když se někdo hrabe v motoru, a vyndá ho, zavadí o něj atd...... pak nefachá.... je to takový "mega kurvítko" :biggrin:
Auto nastartuje jede jako by nic... ale nemá absolutně výkon. Nouzák. což by odpovídalo když se celi nechce přes srandovních 3000rpm... :-) Myslim že nic neblikalo, nesvítilo na palubce když sem kdysi tohle řešil... všechno jakoby okej :-) kecky...
Knock senzor je po lambdě řek bych nejdůležitější info pro ECU.... když neni ok, dějou se věci :-) i bych se vsadil že je to knock... ale o co? :biggrin: ťuk ťuk ťuk... kdo tam? Tady Knock, joooo :biggrin: tak já teda otevřu... :biggrin:

+ Jo těší mě že to opravdu chceš vyřešit... to značí i to že máš klapku jako novou... jako já :-) oba zbytečně :-) no náááhodou za ten pocit to stálo :-) udělat něco navíc... jednoho dne až budou ostatní zalepený, my pojedem :-)- rychlejc. reakce na plyn bude prostě lepší... přesnější, přímo přísná... :-)

Já tam mam knock z vraku... kdysi branej, protože sem tomu taky nevěřil... že to bude tim... bylo. Auto prostě jelo v nouzáku a po výměně oleeeeeee..... vítej v otáčkovým atmo ráji po GO... vítej zpět :-)
Knock senzorů jsou 3 prdele... Ebay, sbazar, nebo toyota nebo náhrady myslim taky... držel bych se ale originálu... asi Denso jsou stejný pro spousty toyot... co jinýho... ceny nových od tý doby klesly na příjemnou hranici... v tý době kdy sem já tohle řešil, sem na novej knock senzor prostě neměl... fest předražená svině to byla. :twisted: logicky protože to každej potřeboval...

Já chci mít fakt radost že to bude ten knock.... sázim 75%.... jestliže měněnej nebyl, tak 90% :biggrin:

ps: s tim čidlem teploty sem se splet, samozřejmě to byl termostat, že :-) čidla ty 3 jakoby hlavní vedle sebe pod sáním sem nikdy neměnil... 1 mam náhradní od Dejva24.- to když jsme zkoumali to cukání po studeným startu. Dejvovi jestli si pamatuju to podobně jako tobě taky blblo... už nevim, je to dááávno, ale něco by třeba poradil... vim jen, že měnil snad všechny čidla v autě, kdyby jen čidla :-) :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od libor12 »

micron píše: Ten knock senzor.... on je náchylnej na dotyk skoro.... je ultra citlivej... když se někdo hrabe v motoru, a vyndá ho, zavadí o něj atd...... pak nefachá.... je to takový "mega kurvítko" :biggrin:
knock sensor se musí dotáhnout na stanovený utahovací moment. Pokud ho tam někdo plácne jen tak,potom i nový nefunguje - a nedělá to co má. No a pak mu lidi nadávají megakurvítko. :D
Ondrík: vyměň igniter.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od ondrik »

Jo, je na ceste...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od micron »

Libor> no ale citlivej je :biggrin: citlivoučkej.... Vim že mi přestal fachat po komplet GO. Buďto nešel povolit, nebo nešel nasadit... ale byl K.O. To už je mega let, bylo to v jiným servisu, ne u mýho dokonalýho- ten má ale jednu nevýhodu, je malinkej a vždycky je tam "zácpa" aut :-) Profík je profík.
Dneska sem měl přijít na řadu, na ten kat se fakt mega těšim... nene stojí tam auto bez vstřiků na jámě... njn... tak zejtra nebo v pondělí, já už to nevydržim... :biggrin:

Igniter, ten mě taky napad... zapalování, ale jako muj je původní... 1989 takže ten bych nepodezříval u novějších celic... i když i to je možný, nic neni nemožný že :-)
Mně celi nikdy takhle neblbla v otáčkách... nikdy. Jediná závada- škubání s celým autem a skákání otáček bylo jen v zimě se zmrzlou a zničenou lambdou.

S vadným knockem to jelo, spíš se to ploužilo... ale ne že by to poskakovalo- otáčky... bylo to jen děsivě líný. Myslim že si to pamatuju...i když je to fakt dlouho.

1 zajímavý video 3SGE Yamaha, no zní to jako motorka :-) Jooo jsou i lepší... 2g standard mam ale prostě rád :-)
Co ale nechápu, je to, že je tam zamaskovaný na krytu to logo YAMAHA??? What a :-) Já ho tam mam vidět teda... to nechápu... :shock: Cooože :-)
Takže jako některý 3SGE maj jako cenzuru YAMAHA :-) No asi joooo... že by facelift? je z MR2 censored... Toyota logo je opačně.
https://www.youtube.com/watch?v=iVKbkVZu2t4
a 1 krásná omalovánka... tu nechám předělat bráchu na modrou bez sosáčku ve photochopu... tohle je super... prostě super comix
Je to až tak dobrý, že by se z toho dal udělat pěknej obrázek kamkoli do bytu/garáže... cool
moment...
Obrázek
Fakt lepší než ty japan comixy malůvky---... tohle nemá chybu... sám se taky občas stejně dívám když jí nechám rozsvícenou v garáži na pár minut... a nemam slov... jestliže toyota chce zkusit znova další gen. celicy... tak bude muset vypadat prostě podobně... a to bude kurfa těžký :-) Ten obrázek je výbornej, přesně vystihuje tu šílenou krásnou originalitu, jedinečnej design a emoce :inlove:
Sorry kdyby to tu překáželo... no spíš naopak sledovanost :-)

Jo i ta divná zmrzlina má význam... značí zamrznutí, nudu, rezignaci... absolutní znudění.... podobně vidim současný auta....jo ale jo.... :wink: výýýýýbornej comix... 1 obrázek = 1000ce slov... tenhle to je... milý, veselý, drsný a zároveň šokující... to přesně maj 5g. A 8gen by měl dělat jen a pouze team nebo člověk jestli je na živu??? Co dělal 5gen.... jen ten jí nechá stejnej šmrnc, větší než porsche... a ví prostě přesně prostě ví.... :biggrin: jak na to...
Na malůvce vypadá jako kdyby se celica modlila, Budha... vypadá jako Budha... může otevřít oči, přivřít oči... ale je prostě psycho :biggrin: Něco skrejvá, ale nemusí... opačně umí ukázat že nemá co skrejvat.... prostě psycho machina...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od micron »

Teď mě tak napadlo že nejhustší věc by byla zpětná kompatibilita s 5g.... např u některých dílů.... protože tohle nikdo nikdy neudělal... nechat třeba 1/2 dílů totožných a 1/2 modifikovat nebo nechat 3/4 a modifikovat 15% :biggrin: No ale celý e to o tom obrázku... zaujal nebo ne? O tom to totiž je..........

Včera sem si čistil zuby... supr :-) nenapadlo mě ale jak budu po pár minutách trpět.... nahnu se ke kohoutku.... nějak sem hejbnul rukou, krkem a kurfa kurfa to je bolest jako svině :-) ne to neni vtipný to bolí jako hovado.... do prdele, musel sem si sednout... vystřelovalo to z páteře do levýho ucha.... ty pííííčo :-) no poprvý mě to usedlo... to byla bolest jako svině si řikám tak sem v prdeli vole
A to nerad sportuju... normálně sem se zranil po čištění zubů a náklonu k vodě... kurfa jo tak už budu používat kalíšek do prdele :-) to byla bolest jako svině... natáhnout si vaz mezi nevim a uchem :-)
2 dny minimálně K.O. nemůžeš pohnout hlavou...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od ondrik »

libor12 píše: Ondrík: vyměň igniter.
ondrik píše:Jo, je na ceste...
Sága pokracuje, igniter vymeneny za novy, problem stale rovnaky. Nepomohlo. :evil:
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od micron »

K.O. knock-out sensor? Mam pak ještě 1 tip...
Tak vzduch tam jde.... klapka cajk, timpádem je problém s benzínem... já nejsem automechanik.... ale problém nebude v palivovým čerpadle, palivovovým filtru atd... moh by ale bejt blíž u motoru....
Je tam 1 senzor.... přes kterej to všechno stříká.... nevim teď jak se jmenuje, musel bych to najít... ale taky jsme ho kdysi studovali... je možný že se mu prostě nechce informovat správně o stříkání benzínu.... a je to holomek :-) 1x byl na autě testovanej... ale prošel... bez chyby... ale u tebe by to moh dělat... prostě si dá pauzu, relax a benzín nestříká...jak má.
zkusim to najít... moment....
REGULATOR ASSY, FUEL PRESSURE
23280-74080 kód z 5g, bude podobnej.... :-) u 6g 3SGE
http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/198 ... em/1#23280
Jo my jsme kdysi zkoumali úplně všechno... modří už vědí :-) :-) kolik to bylo utrpení... :biggrin: zároveň se ale všechno pročistilo a prozkoumalo :-)

Mohlo by to bejt tohle... je to zaseklý... žádnej benzín pod tlakem---- jen air... možnost to je... fachá to jako termostat... cca akorát že ne na vodu. :biggrin:
Bylo by to logický.... kuckání, atd.... neotevře se a fuel pressure je minimální.

Já tě stejně dostanu dřív než libor :-) :biggrin: :biggrin: No ale jestli nevyjde ani tohle, tak už mě fakt nasereš :-)
Je důležitý to vyřešit... protože podobný příznaky se budou množit... to se musí :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od libor12 »

Cituji sám sebe:
libor12 píše:Tak tam byl někde špatný kontakt,který si při měření odstranil. Chyba 14 prostě jinak nevznikne. Nemá nic polečného s mechanickým problémem motoru. Prostě ecu pošle signál do zapalování,tam sepne tranzistor na dobu nasycení cívky (dwell time) a tento signál ecu měří - nedostane li ho,hodí chybu 14,hotovo. Jestli jsou rozvody o 3 zuby jinde,je jí šumák.
Prostě...cívka funguje tam není co hledat - buď jiskru hází a je v pořádku nebo dojde k elektrickému průrazu vinutí a jiskru nehází... self diagnostika ecu funguje - chyba 14. Kdyby byla chyba na sběrnici signálu ecu (je společná pro více věcí jako signál polohy kliky a knock) tak prostě nenastartuješ a musíš vyměnit ecu. IGF signál posílá do ecu igniter. Pokud ten je v pořádku,což si ověřil jeho výměnou není tam prostě jiná možnost než ten drát,který pravděpodobně přerušili manipulací se svazkem ... opět cituji:
ondrik píše:hej, kym som nazrel na rozvody, kontroloval som aj kable. Prepipal som si merakom aj kabel od ignitera do ecu, bol ok.
Udělej to znovu nebo natáhni nový kabel mezi igniterem a ecu. Nic jiného tam není a nic jiného tu chybu nezpůsobí.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od micron »

Libor12> no a nebo ho prostě celica nemá ráda--- potvora :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“