zdochynanie motora

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

zdochynanie motora

Příspěvek od ondrik »

Caute, mam problem. Celica bola este minuly rok na jesen v servise, vymienali tesnenie pod vikom ventilov, rozvodovy remen a ine prkotiny. Odvtedy sa auto cudne sprava. Zacalo to tym ze po nastartovani asi po 1-2 sekundach zhasla. ked som tak nastartoval asi 8-10 krat, tak potom chytila a isla. cez zimu stala, sem tam som ju prestartoval (na niekolkykrat) a teraz uz to doslo do takeho stadia, ze po nastartovani ide a pri cca 3000 otackach zacne sklbat, sem tam zhasne. samozrejme svieti kontrolka motora. Ked pridam plyn, kontrolka motora zhasne. ked ho pustim, zasvieti.
Na volnobehu lietaju otacky od 500 do asi 1300 (ako kedy, podla teploty motora)
Som z toho uz bezradny, tristvrte roka na to hladim a sparam sa v tom a neviem prist na to co je zle. Sviecky asi rok a pol stare, zapalovacie kable tiez, rozdelovac, palec novy. Podtlaky som pozeral uz asi milionkrat, vsetky hadicky, ktore som dociahol. Inak hadicky mam silikonove, relativne nove povymienane.
Jo a diagnostika vyblikala kod 14 - no signal from ignifier to ecu.
spravalo sa to velmi podobne tomuto: https://www.youtube.com/watch?v=Jey61h13OU0

takto lietaju otacky: https://drive.google.com/open?id=13tWB3 ... jYauR_4UJj
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Ado
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: úte 30.08.2005, 17:38
Bydliště: Tábor

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od Ado »

A čo tak posunutý rozvoďák o zub
Ex:RAV 4 II (XA2) 2.0 VVTi 4WD,r.v.2004
Lexus RX400h,rv.2008
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od ondrik »

napadlo ma to, ale vzhladom na to ze ho menili v Japanese Customs, ktorym slepo verim, som to vylucil ako prve...
Ale aj podla info na nasom SK fore to asi budem musiet skontrolovat...
Nejake tipy a triky ako to pozriet rychlo a jednoducho? Bez "vyberania motora" ??
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
1Akiro1
Řidič
Příspěvky: 293
Registrován: ned 15.05.2016, 21:31

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od 1Akiro1 »

Me toto delalo kdyz jsem ji koupil a byla tam lambda od bosche.Musi tam byt jen od Densa
Proud Owner of:

Celica T18 2.0GT 16v.1990.
My favorite colour is RED.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od micron »

to máš ode mě :-) dobrej marketing... v pohodě :-) Bosch prostě nesmí do japan aut ani omylem... !!!! jsou to němečtí zmrdi... ale zase naopak uměj i pomoct... němci... 1 díl laufu nacelicu 5g uměj jen oni, kat to samý + GB... takže fain... ale ne bosch... tahle firma fakt neeeeeee u japan aut. nikdy... ....BOSCH= kurvítko.... tahle značka nesmí bejt nikde v japan autě.
Bosch se nikdy nesnažil celicám pomoct... spíš je zničit... golf... to je jejich rajon... VW golf atd... ne japan!
PS: Škubání a poskakování auta, tak na to sem fakt přišel já... je to ta lambda... bylo to hnusný tohle zkoumat kdysi... ale sem rád že sem to vyzkoumal :-)
Nedokážeš si představit tu radost... když sem na to přišel... že je to tim :-) :-)

Zároveň ale netvrdim že je to řešení... třeba je chyba jinde... lambda je ale prostě pěkná potvora DENSO... :mrgreen: my jsme se ale pěkně zkamarádili :-) pochopili se... :biggrin:
Tohle je kurvítko... buďto ho najdeš jako já... nebo si v totální prdeli :-) :biggrin: nebo tady :biggrin: "modří už vědí" :-)

Jo kdyby ani lambda nepomohla... tak pak vyčičtění komplet škrtící klapky... test... já sem jí čistil zbytečně kdysi ale neva :-) když sem řešil tuhle lambda mrdku... 3SGE
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od micron »

NO ale fakt bych rád věděl jestli na to že to udělalal lambda od bosche přišel fakt sám Akiro... nebo ne....
Protože tohle je delikátní záležitost... která rozhodne o celicách.... i kdyby ne, v pohodě, já bych fakt měl radost jako svině... že sem to kdysi napsal... tak nevim... :biggrin:
Muj mechanik: Tak sem vyměnil tu lambdu... a ok... ty vole :-) :-) Kecáš ty vole :-) :-) No hustý ty vole :-) :-) hovnooooo :biggrin: no jojojo ty vole .... :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
1Akiro1
Řidič
Příspěvky: 293
Registrován: ned 15.05.2016, 21:31

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od 1Akiro1 »

micron píše:NO ale fakt bych rád věděl jestli na to že to udělalal lambda od bosche přišel fakt sám Akiro... nebo ne....
Protože tohle je delikátní záležitost... která rozhodne o celicách.... i kdyby ne, v pohodě, já bych fakt měl radost jako svině... že sem to kdysi napsal... tak nevim... :biggrin:
Muj mechanik: Tak sem vyměnil tu lambdu... a ok... ty vole :-) :-) Kecáš ty vole :-) :-) No hustý ty vole :-) :-) hovnooooo :biggrin: no jojojo ty vole .... :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Ne toto byla první rada zde na foru po registraci a přímo od tebe.Nevěřil jsem tomu ale bylo to tak.
Proud Owner of:

Celica T18 2.0GT 16v.1990.
My favorite colour is RED.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od libor12 »

Chyba 14 nemá s lambdou nic společného. ECU nemá signál IGF - ignition feedback. Pokud se závada objevila po nějakém zásahu a manipulaci s kabelovým svazkem v motoru,došlo k přerušení toho kabelu. Vede od igniteru přímo do ecu. Teoreticky by mohl odejít i samotný igniter nebo cívka,ale to je nepravděpodobné.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od micron »

Libor12> však díky tobě se přišlo i na tu lambdu testama... jakoby :-) Máš muj respekt... Libor ví... je hustej!!!!
Sem si řikal jestli se přihlásíš :-) A taky že jo :-) skrytej ale sleduje :-) :-)
Já vim jen to, že když celica 3sge kope a škube ssebou po studeným startu- celým autem :-)... tak je to lambda :-) Denso stará a chce to novou... :-) škubalo to celým autem v zimě včetně řidiče :-) psycho celkem :-)
Pak je otázka dál proč lambda zgebla? No protože 1. díl laufu má netěsnosti a je nasračky přehřátej- lambda k.o./ jaká je teplota v 1. dílu laufu??? pro zajímavost...? já nevim ale je hustá :-)" ... Bandel germany to řeší :-) že... doporučuju 1. díl laufu Bandel. z Ebay. je to kvalitka... a ten zvuk :-)
Nemá prostě smysl svařovat 1. díl laufu ani omylem... nebo měnit ten pružnej díl... ne nemá to smysl!!! co má smysl koupit celej 1. díl laufu Bandel new.... ebay. Pak to má smysl :-)

+ Akiro+ jo čteš poctivě... jako málokdo... :bigups: no přiznám se že na moje žvásty to chce hoooodně soustředení... ale to podstatný se tam pak najde :-) Něco za něco... :biggrin:
+ na 6g maj taky 1 díly laufů...

Ondrik> a co kabel od rozdělovače? taky si měnil....? Totiž třeba v mý celice byl problém zrovna v tomhle káblu... ale origo toyota nemá... nikdo nemá... NGK atd... jen TESLA po tom co sem navštívil jejich fabriku cestou na šumavu, tak sem to trochu fest rozkodoval :-) MR2 compatible :-) atd... pořád ale používaj vadný značení všech káblů... i když sem se snažil to tam šéfovi vysvětlit---- no prostě bordel :-) Jediný co vim, je že mam kódy ke všem celicám... a bez chyby... to samý MR2... ale i na ebayi jsou špatně :-) :-) i když sem se snažil to tam šéfovi vysvětlit--- :biggrin:
Nepochopil to... Jinak TESLA fakt kvalitka... nemam slov... perfekt... jedinej problém je že já sem si ty správný kábly musel najít sám na centrále firmy- wow je hustý že mi to bylo umožněno... jsou hustý!!!! ale když sem jim řek kde maj všude chyby... nikdo s tim nehnul..... nechali to bejt. nezájem... i když mi řek šéf, že vyreoběj cokoliv co jim tam přinesu... totožnou kopiii :-) +- :-)
Byl sem tam se subaru xv, to nemá kabely start... vyndáš original a udělaj ti novou kopii :-) :-) hustý :-) TESLA ok... řikám, jo až to bude potřeba, stavim se :-) děkuju za možnost se podivat do firmy TESLA... skladů atd... fakt děkuju... :biggrin:
Dělaj start kábly atd pro porsche, ferrari aprostě.... o to nejde pro koho... dělaj to dobře až na to že kodování je vadný :-) Na druhou stranu jsou ale prej kdykoli schopný udělat jakoukoliv kopii z tvýho veteránu... a to za pakatel... takže WOW ..... WOW
Funguje to prostě krásně... stavíš se u vrátnice, přijde borec... a za tejden máš novej original :-)

To by šlo... teď je otázka co s lankama kapoty.... :biggrin: :biggrin: Tohle bude jiná gamesa... kolik pak lidí nemůže otevřít kapotu u celicy 5g? 5.000,- 15.000,-? víc???? :biggrin: :biggrin: :bigups: možná 30.000 minimálně...
takže 30.000.000 to by ušlo... a i ostatní si vydělaj :-) když mě nenaserou :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od ondrik »

takze posunute o jeden zub. Na prednej vyfukovej vacke...

https://drive.google.com/file/d/15LKDAk ... sp=sharing
libor12 píše:Chyba 14 nemá s lambdou nic společného. ECU nemá signál IGF - ignition feedback. Pokud se závada objevila po nějakém zásahu a manipulaci s kabelovým svazkem v motoru,došlo k přerušení toho kabelu. Vede od igniteru přímo do ecu. Teoreticky by mohl odejít i samotný igniter nebo cívka,ale to je nepravděpodobné.
hej, kym som nazrel na rozvody, kontroloval som aj kable. Prepipal som si merakom aj kabel od ignitera do ecu, bol ok.
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od libor12 »

Tak tam byl někde špatný kontakt,který si při měření odstranil. Chyba 14 prostě jinak nevznikne. Nemá nic polečného s mechanickým problémem motoru. Prostě ecu pošle signál do zapalování,tam sepne tranzistor na dobu nasycení cívky (dwell time) a tento signál ecu měří - nedostane li ho,hodí chybu 14,hotovo. Jestli jsou rozvody o 3 zuby jinde,je jí šumák.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od ondrik »

Tak to si ma nepotesil...
kazdopadne ked napravia rozvody, vyblikam to znova.
Ona ta chyba vyskoci vzdy ked mi to kvoli kolisaniu otacok trebars zdochne. Alebo v urcitom okamihu ked idem napr. 2000 otacok, pustim plyn, zasvieti kontrolka, pridam plyn, zhasne...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od libor12 »

A od kdy to dělá? Před návštěvou servisu nebo po návštěvě? Jestli už před,tak bych zahrnul do testu samotný igniter a cívku.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od ondrik »

po navsteve. Menili tesenie pod vikom ventilov. Pri tom vymenili aj rozvodovy remen. A odvtedy to robilo. Uz cca rok, na aute moc nejazdim, za ten rok asi 1000-2000 km, takze som sa tomu venoval len tak sporadicky. Meral a kontroloval elektriku, podtlaky... Akurat ten igniter som nemeral, lebo to je trochu komplikovanejsie ako s multimetrom :wink:
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochynanie motora

Příspěvek od libor12 »

Určitě to byla chyba 14? To co popisuješ,s tím rozsvícením a zhasnutím kontrolky,by byla jinak značená chyba a mohla by mít souvislost s mechanikou motoru - později zavírající výfukový ventil - ztráta komprese...
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Celica“