Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Tlachání o všem - bez zaměření!
Chami
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 06.10.2018, 16:41

Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od Chami »

Zdravím,
před pár lety jsem přesedlával z Avensis t25 na BMW 5er, ale nyní uvažuji, že bych se vrátil zpět k Toyotě, zkrátka.. Avensis byla fajn a mnohem spolehlivější jen ne rozhodně "zábavnější" moc radosti z jízdy neposkytovala. Je teda doporučení hodný nějaký jiný model okolo 200 000kč s 6ti válcem, nejlépe benzín, a velikosti, jako zmiňovaný avensis nebo větší? Nebo mi rovnou doporučíte něco jiného, co Toyota/Lexus vymysleli a já to třeba ani nevím? Mockrát děkuji za názory a rady.
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od petrbk »

První co mě napadlo bylo GS300 třetí generace. Popř. menší IS250. Možná pak nějaká Camry s největší pravděpodobností ne pro evropský trh. A pak i jiné modely, které vlastně taky nejsou určeny pro zdejší trh :mrgreen:
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od zvady2 »

Camry V6 :D
RX 300 / 350 (400h nie je dobrý)
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od Tygr »

Gs300/450h je asi v pořádku :-)
Anebo GS400/430 ať už 2.nebo 3.gen - on ten osmihrnek je totiž někde úplně jinde. A fakt to za to stojí.
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od Maghreb »

No ak chce velkost BMW 5er, tak IS250 je prilis maly (2nd gen). 3rd gen neviem. Takze skor to GS. RX zasa velmi zabavne asi nie je :) A neviem, ci sa podari najst GS za taku cenu. Asi az prilis stare.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Chami
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 06.10.2018, 16:41

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od Chami »

No, Camry V6 jsem chtěl před BMW, problém je, že to asi nikdo neprodává, což mě celkem mrzí. A co se té velikosti týče tak ano, jako 5er (postačí na předních sedačkách) a co se těch RX týče, to už je spíše SUV, jestli se nepletu. Každopádně děkuji za typy a budu když přidáte další, ať je z čeho vybírat. Ještě možná dodám 8mi válec nevadí, spotřebu až tolik neřeším.
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od petrbk »

Camryny všeobecně tady moc na prodej nejsou. A když se nějaká objeví, tak většinou za to chtějí lidi nesmysl. Je to tak RX už je suv. Pokud nevadí osmivál, tak GS nebo LS. Ovšem u LS opět žalostný výběr a GSek s V8 taky. Je dost možný, že ti nezbyde nic jiného, než se podívat venku. Určitou sportovnost by podle mě mohlo nabídnout to ISko. Z něho bude i nejvíc na výběr. Bohužel je to menší. Asi bude lepší prostě se v tom zkusit projet a uvidíš. Pokud si nebudeš chtít pořídit nějakýho exota, tak všechny modely již asi byly řečeny.
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od Tygr »

Pokud bych měl subjektivne porovnat sportovnost GS s osmihrnkem a jakymkoliv IS sestivalcovym, tak pocitově je GS prostě nekde úplně jinde. Ale je to jen subjektivní dojem samozřejmě.
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
trcka
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 25.06.2016, 18:43

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od trcka »

is 250 le líné,gs mk3 v6 a v8 je uplně jiná liga co se týká dynamiky ale zase gs není moc sportovní
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od petrbk »

Já ty auta samozřejmě projetý nemam, takže vařim z vody :mrgreen:
trcka
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 25.06.2016, 18:43

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od trcka »

ja projel is 250,měl jsem gs300 a ted mam gs460 tak muzu trochu hodnotit.
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od Tygr »

Mne třeba u gs400/430/460 přijde, že sportovní pocit nabízí. Neříkám, že ty ambice má /nevím jak se seriovym podvozkem, ten jsem nemel/, ale pocit jakési hravosti i dravosti tam byl.
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Chami
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 06.10.2018, 16:41

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od Chami »

GS třetí generace a camry se mi líbí oboje, jedno z nich s největší pravděpodobností i koupím, když je někde najdu. Když se zaměříte na modelovou řadu Camry a GS, co z toho doporučíte, ať už z hlediska spolehlivosti, jízdních vlastností nebo třeba roku výroby/ motoru a podobně?
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od Kubrt »

Mam GS300 AWD model 06. Docela na pohodu auto, takove tatinkovske. Jen mi prijde uvnitr male a nizke. Spotrebu mam podle nalady 9-14l a motor 3GR-FSE spokojenost. Jen o te sportovnosti nejsem moc presveceny. Je to pomerne tezke auto. Ecehomo se mi s tim jezdi tak nejak divne, ale mozna cekam jinou citelnost podvozku. Dela to vsechno proto abych tomu neveril. Mel jsem trosku problem si zvyknout na sedacku ale nakonec si to sedlo a nasel jsem si pozici. Odesel mi altik a co jsem tak nacetl tak je to normalni ze odchazeji. Novej z nemecka za 5t a stary zpet do nemecka na vymenu. Jinak bez problemu. Liju aditivum do benalu at se ten primovstrik cisti, olej co 10t. Je to pomerne jednoduche auto na opravu. Je tiche nez slapnes trochu vic na plyn. Ma nadherny zvuk. Chtel jsem awd mam awd zadokolku jsem nechtel, rozbil bych si v zime hubu. Jezdim na 17", 18" mi prisli uz jizdne uplne mimo. Radio je trosku slabsi, ale videl jsem ze se da koupit komplet stredovej panel vybavenejsi. U Hornbachu jsem zjistil s nakupem ze nejdou sklopit zadni sedacky :-D pak me stve ze vzadu neni zasuvka na 12v a nenasel jsem aux na radio tak resim kazetou a kablikem, nekdy na dlouhych trasach posloucham prednasky. Zalezi co od auta potrebujes a co cekas. Ja jsem chtel awd japonsky, tak mam a vsechno ostatni mu odpoustim :-D

edit: v toyote chteli za altik snad 22t bez dph.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Jaký 6-ti válec od Toyoty?

Příspěvek od Jakub Krčma »

Napsat "6-ti válec" není OK. Správně je to šestiválec nebo 6válec (což ale nevypadá moc fajn). :-)
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“