Auto se nechce rozjet.

Když na autě něco nefunguje a netýká se to přímo konkrétního modelu
Odpovědět
Dana
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 01.08.2018, 13:30

Auto se nechce rozjet.

Příspěvek od Dana »

Dobrý den, prosím o radu. Mám TOYOTA YARIS automat r. 2004. Včera jsem nastartovala a po 500m se auto začalo klepat a zůstalo mi stát na křižovatce. Nešlo to rozjet. Motor běžel plyn jsem dávala do otáček a nic, auto se nerozjelo. Vše jsem vypnula a zkoušela to znova, nastartovala jsem ale nerozjela se. Po 20 min vypnutí jsem nastartovala a odjela. Dnes jsem opět zůstala na křižovatce.Vůbec jsem nemohla sešlápnout brzdu abych zařadila na jízdu byla úplně nahoře a nešla sešlápnout. Opět motor běžel plyn se přidával ale :shock: :-? auto se nerozjelo. Takže odtahovka a byla jsem doma. Zkusila jsem auto znova nastartovat a popojet a auto zase jelo. A zase jen kousek. Nevíte prosím čím by to mohlo být. Včera mi dávali novou autobaterii takže auto bylo zcela odpojené. Děkuji za rady a přeji všem hezký den.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Auto se nechce rozjet.

Příspěvek od biscuit »

nebude to souviset s tim teplem, ktere ted mame a automatem?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Dana
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 01.08.2018, 13:30

Re: Auto se nechce rozjet.

Příspěvek od Dana »

To právě netuším, ale je divné že mi nešla dnes sešlápnout ta brzda a uto stálo jako přibité ani se nehlo. Ale zase je fakt, že ráno jsem jela 2km a nic. A teď jsem parkovala na slunci. Že by ty automaty byli tak citliví na horko? :roll:
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Auto se nechce rozjet.

Příspěvek od biscuit »

pohledej na googlu, jestli umis anglicky, nez ti tady nekdo opravdove poradi, kde bude problem. co vim, tak drtiva vetsina selhani automatu je prave v horku.
kolik ma auto najeto a vis kdy se menila kapalina v prevodovce?

par odkazu, ktere to na me plivlo:
http://transmissionrepairguy.com/transm ... erheating/
https://carfromjapan.com/article/car-ma ... mperature/
https://www.lakecityautocare.com/blog/w ... verheating
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Dana
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 01.08.2018, 13:30

Re: Auto se nechce rozjet.

Příspěvek od Dana »

Auto má najeto 185000km. Kdy se měnila kapalina v převodovce nevím. Před 6ti týdny jsme měnili olej a dávali nové svíčky. Ale dík za radu.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Auto se nechce rozjet.

Příspěvek od biscuit »

za malo...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Dana
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 01.08.2018, 13:30

Re: Auto se nechce rozjet.

Příspěvek od Dana »

Tak už jsme závadu odstranili a chci se poděli se svou zkušeností. Vše bylo způsebeno odpojením autobaterie při výměně. Prý došlo k vynulování a stačilo vyjet za město rozjet to na vyšší rychlost a střídat: řadit-brzdit-přidat plyn, několikrát za sebou a ono to vše naskočilo zpátky. Takže moje Yaruška zase jezdí jak má. Přeji všem hezký víkend. :banana: :banana: :banana:
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy - obecné“