Spojka -dotažení lanka

vše ohledně modelové řady AYGO -
Malá TOYOTA od Kolína
Odpovědět
oOKubaOo
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 25.07.2018, 09:00

Spojka -dotažení lanka

Příspěvek od oOKubaOo »

Dobrý den,
Mám Aygo rok.2007 najeto. 125 000.
Je možné aby mi odešla lamela spojky tak brzo?.
Dovezl jsem Aygo do servisu (pískali mi brzdy, a chtěl sem si nechat zkontrolovat zavěšení , protože mě jeden idiot vytlačil ze silnice a já vletěl předním kolem do dost hluboké díry na krajnici)
V servisu mi brzdy promazali a pro jistotu udělali geometrii. Jenže při přebírání mi servisák tvrdil že je čas udělat spojku. Koukal jsem na něj jak vyvalenej, protože se spojkou jsem problém neměl (zabírá tedy poměrně vysoko ale mám to tak už rok). Jenže když jsem do auta sednul nešla mi téměř vůbec zařadit rychlost a když jsem řadil zpátečku měl sem pocit že převodovka asi vypadne za výbuchu ven. Servisák tvrdí že to tak bylo jak sem to přivezl. Ale já vím naprosto jist že řadit šlo naprosto v pohodě a lehce. Teď když jsem to odvážel musel jsem tam jedničku tlačit tak silně že sem se bál že ulomím řadící páku. Auto mi teď stojí u autorizovaného servisu, nicméně se mi podařilo zjistit, že aygo má pedál spojky udělaný tak že tahá za lanko jako u starších aut (pokud ne opravte mě) a našel sem video kde pán vysvětluje, že pokud pedál zabírá moc nahoře lze lanko jen utáhnout (ukazuje i přesný návod). Myslíte že je možné že mi v servisu ať už nedopatřením nebo schválně povolili (nebo utáhli) lanko natolik že když spojku sešlápnu tak nemůžu zařadit?. Servisák se mě hned snažil uvrtat do výměny ( stále věřím že v dobré vůli a že nejde o žádný naschvál nebo podvod) ale přijde mi dost zbytečné platit 7-10 tisíc za novou spojku když nikdy ani jedno neproklouzla a teď najednou tohle. Může se lamela spojky opotřebovat během jednoho dne tak moc? Díky za pomoc
Odpovědět

Zpět na „AYGO“