4x4

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
Marek J
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: sob 05.08.2017, 21:26

4x4

Příspěvek od Marek J »

Ahoj chlapi, rozrusta se mi počet klonů, takže se chystám presedlat z Avensis na Previi. Tak jsem si to vysnil a teď jak na to vzhledem k dost konkrétním požadavkům, které mám:
- 7 míst
- benzin
- 4x4
- konec II. / začátek III. generace
- cena max 230.000

Na Mobile ani Autoscout jsem řešení nenašel.

Nevíte o nějaké sikovne na prodej?

Kdy se vlastně vyráběla varianta 4x4 a co udělá zadní trakce při vyjizdeni / sjíždění zasnezeneho kopce?

Bude s ni jezdit i moja...
kadlji
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 29.09.2008, 19:08

Re: 4x4

Příspěvek od kadlji »

Ahoj

Previa se 4x4 dělala pouze v první generaci.

Řešením může být Sienna, která se v novějších generacích jako 4x4 nabízela.

Jura
Avensis T22, 1.6 + LPG
Previa ACR3, 2.4 + LPG
Marek J
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: sob 05.08.2017, 21:26

Re: 4x4

Příspěvek od Marek J »

Ahoj Juro,

díky za tip. Koukal jsem má Siennu, vypadá skvele, ale je cenově jinde + nevleze mi delkove na parkovací místo. Pořád se nevzdavam te Previe, jen se bojím, co to udělá na tom sněhu v kopci.
kadlji
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 29.09.2008, 19:08

Re: 4x4

Příspěvek od kadlji »

Nechci tě od Previe úplně zrazovat, ale podle mých pozorování by mohla mít problém s trakcí předních kol. Typicky když se rozjíždím do prudšího kopce a jedno kolo je lehce odlehčené, tak mi to občas proklouzne. Teď se mi na dovolené stalo dokonce to, že na dálnici při jízdě do kopce a za deště mi přední kola na vodě (aquaplaning, asi tam byla nějaká menší louže) taky prohrábly.

Na dovolené jsem byl ale naložený až po střechu, auto na zadku lehce čopělo a mělo i s námi hrubě přes 2 tuny.

Ještě ber v potaz to, že mám vylítanou vránu, kde spojka zabírá na pár mm a staré pláště s asi 4mm vzorku.

Pokud bys o ní přeci jen uvažoval, tak dej do podmínek i automatickou převodovku, která ti ten kopec taky pomůže vyjet.

J.
Avensis T22, 1.6 + LPG
Previa ACR3, 2.4 + LPG
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: 4x4

Příspěvek od Tomiq »

Před pár lety byla na mobile.de trojková hybrid čtyřkolka, ale to je takový exot, že nemá smysl to shánět. Jinak dvojková ve čtyřkolce není a co se týče trakce, je ve svém živlu na silnici. Do terénu opravdu budou vhodnější auta.
Ale na sněhu jsem nikdy problém neměl.
Kořen slova Toyota je Toy!
Marek J
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: sob 05.08.2017, 21:26

Re: 4x4

Příspěvek od Marek J »

Hmmm, tak teď mám brouka v hlavě. Nejde o terén, ale asfaltku, cca 100m délka, slušný stoupák (ve stupních to neumím :D ), v půlce kopce ostrá levotočivá. Jezdí se pomalu, v zimě bývá s předokolkou problém vyjet, se zadokolkou nemám zkušenost. Selský rozum mi říká, že by to mohlo jít lépe a pokud nepojedu jako prasátko, nemusel bych skončit v tújích. S předokolkou jsem párkrát do sněhu vycouval tam, kde to předkem nešlo...
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: 4x4

Příspěvek od Tomiq »

Tak když půjde do tuhého, nasadíš řetězy. Každý rok mám tak jednu až dvě situace, kdy si říkám, že by se hodila čtyřkolka. Ale kvůli té jedné situaci, kdy bych nemusel nasazovat řetězy, nebo podsypat pod kola, mi jezdit se čtyřkolkou 99,9999% cest zbytečně za to nestojí.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: 4x4

Příspěvek od DavidDDD »

4x4 jen v I.gen u II.ky anglie + jpn. Dobrý gumy a cit v noze. Jinak asi fakt ty řetězy....
U jedničky je zadek a to byla sranda i na mokru, lambáda jaxviňa :mrgreen:
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Odpovědět

Zpět na „Previa“